Home
02–04 MAR 2007

European Indoor Championships

Event
Medals & Placing Table
Men's 400m indoor
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Bastian SWILLIMS
Birth Date: 09 DEC 1982
Nationality:
GER
Mark: 45.92
Place: 2.
Name: Johan WISSMAN
Birth Date: 02 NOV 1982
Nationality:
SWE
Mark: 46.25
Place: 3.
Name: Andrea BARBERI
Birth Date: 15 JAN 1979
Nationality:
ITA
Mark: 46.47
Place: 4.
Name: Steve GREEN
Birth Date: 15 JAN 1983
Nationality:
GBR
Mark: 47.47
Place: 5.
Name: Jiří VOJTÍK
Birth Date: 02 JUL 1981
Nationality:
CZE
Mark: 47.32
Place: 6.
Name: Željko VINCEK
Birth Date: 16 JUN 1986
Nationality:
CRO
Mark: 48.23
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: David GILLICK
Birth Date: 09 JUL 1983
Nationality:
IRL
Mark: 46.16
Place: 2.
Name: Robert TOBIN
Birth Date: 20 DEC 1983
Nationality:
GBR
Mark: 46.19
Place: 3.
Name: Clemens ZELLER
Birth Date: 02 JUL 1984
Nationality:
AUT
Mark: 47.01
Place: 4.
Name: Ivan BUZOLIN
Birth Date: 05 SEP 1983
Nationality:
RUS
Mark: 47.14
Place: 5.
Name: Cătălin CÎMPEANU
Birth Date: 10 MAR 1985
Nationality:
ROU
Mark: 47.60
Place: 6.
Name: David TESTA
Birth Date: 09 AUG 1984
Nationality:
ESP
Mark: 47.81
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Robert TOBIN
Birth Date: 20 DEC 1983
Nationality:
GBR
Mark: 46.77
Place: 2.
Name: Jiří VOJTÍK
Birth Date: 02 JUL 1981
Nationality:
CZE
Mark: 47.45
Place: 3.
Name: Dmitriy FORSHEV
Birth Date: 30 MAY 1976
Nationality:
RUS
Mark: 47.58
Place: 4.
Name: Santiago EZQUERRO
Birth Date: 11 SEP 1981
Nationality:
ESP
Mark: 47.61
Place: 5.
Name: Valentin BULICHEV
Birth Date: 19 AUG 1983
Nationality:
AZE
Mark: 47.73
Place: 6.
Name: Dalibor SPASOVSKI
Birth Date: 09 JUL 1982
Nationality:
MKD
Mark: 49.97
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: David GILLICK
Birth Date: 09 JUL 1983
Nationality:
IRL
Mark: 46.70
Place: 2.
Name: Clemens ZELLER
Birth Date: 02 JUL 1984
Nationality:
AUT
Mark: 46.87
Place: 3.
Name: Cătălin CÎMPEANU
Birth Date: 10 MAR 1985
Nationality:
ROU
Mark: 47.05
Place: 4.
Name: Dale GARLAND
Birth Date: 13 OCT 1980
Nationality:
GBR
Mark: 47.51
Place: 5.
Name: Jacob RIIS
Birth Date: 24 MAY 1984
Nationality:
DEN
Mark: 47.76
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Johan WISSMAN
Birth Date: 02 NOV 1982
Nationality:
SWE
Mark: 46.92
Place: 2.
Name: David TESTA
Birth Date: 09 AUG 1984
Nationality:
ESP
Mark: 47.07
Place: 3.
Name: Steve GREEN
Birth Date: 15 JAN 1983
Nationality:
GBR
Mark: 47.08
Place: 4.
Name: Ivan BUZOLIN
Birth Date: 05 SEP 1983
Nationality:
RUS
Mark: 47.12
Place: 5.
Name: Bogdan Constantin VÎLCU
Birth Date: 15 JUL 1983
Nationality:
ROU
Mark: 48.48
Place: 6.
Name: Sveinn Elías ELÍASSON
Birth Date: 17 AUG 1989
Nationality:
ISL
Mark: 49.15
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Bastian SWILLIMS
Birth Date: 09 DEC 1982
Nationality:
GER
Mark: 46.08
Place: 2.
Name: Andrea BARBERI
Birth Date: 15 JAN 1979
Nationality:
ITA
Mark: 46.85
Place: 3.
Name: Jonathon LAVERS
Birth Date: 05 SEP 1986
Nationality:
GIB
Mark: 50.18
Place: 4.
Name: Željko VINCEK
Birth Date: 16 JUN 1986
Nationality:
CRO
Mark: 47.41
Place: 5.
Name: Mykhaylo KNYSH
Birth Date: 22 NOV 1983
Nationality:
UKR
Mark: 47.65
Place:
Name: Vasile BOBOŞ
Birth Date: 01 APR 1985
Nationality:
ROU
Mark: DQ
Men's 800m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Miguel QUESADA
Birth Date: 18 SEP 1979
Nationality:
ESP
Mark: 1:55.43
Place: 2.
Name: Thomas CHAMNEY
Birth Date: 16 APR 1984
Nationality:
IRL
Mark: 1:55.58
Place: 3.
Name: Jozef REPČÍK
Birth Date: 03 AUG 1986
Nationality:
SVK
Mark: 1:56.04
Place: 4.
Name: Andreas RAPATZ
Birth Date: 05 SEP 1986
Nationality:
AUT
Mark: 1:56.51
Place: 5.
Name: Florian HILTI
Birth Date: 30 DEC 1979
Nationality:
LIE
Mark: 2:00.16
Place: 6.
Name: Lee TAYLOR
Birth Date: 03 JAN 1986
Nationality:
GIB
Mark: 2:03.83
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: James BREWER
Birth Date: 18 JUN 1988
Nationality:
GBR
Mark: 1:50.40
Place: 2.
Name: Cătălin MIHU
Birth Date: 11 MAR 1982
Nationality:
ROU
Mark: 1:51.41
Place: 3.
Name: Manuel OLMEDO
Birth Date: 17 MAY 1983
Nationality:
ESP
Mark: 1:54.54
Place:
Name: Yuriy KOLDIN
Birth Date: 01 NOV 1983
Nationality:
RUS
Mark: DQ
Place:
Name: Florent LACASSE
Birth Date: 21 JAN 1981
Nationality:
FRA
Mark: DQ
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Arnoud OKKEN
Birth Date: 20 APR 1982
Nationality:
NED
Mark: 1:49.15
Place: 2.
Name: Luis Alberto MARCO
Birth Date: 20 AUG 1986
Nationality:
ESP
Mark: 1:49.28
Place: 3.
Name: David MCCARTHY
Birth Date: 16 JUL 1983
Nationality:
IRL
Mark: 1:49.60
Place: 4.
Name: Richard HILL
Birth Date: 12 FEB 1986
Nationality:
GBR
Mark: 1:50.46
Place: 5.
Name: Ivan NESTEROV
Birth Date: 10 FEB 1985
Nationality:
RUS
Mark: 1:51.45
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Mattias CLAESSON
Birth Date: 26 JUL 1986
Nationality:
SWE
Mark: 1:50.08
Place: 2.
Name: Dávid TAKÁCS
Birth Date: 15 FEB 1986
Nationality:
HUN
Mark: 1:50.15
Place: 3.
Name: Maurizio BOBBATO
Birth Date: 17 FEB 1979
Nationality:
ITA
Mark: 1:50.35
Place: 4.
Name: Jozef PELIKÁN
Birth Date: 29 JUL 1984
Nationality:
SVK
Mark: 1:50.87
Place:
Name: Selahattin ÇOBANOĞLU
Birth Date: 21 AUG 1985
Nationality:
TUR
Mark: DQ
Men's 3000m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jesús ESPAÑA
Birth Date: 21 AUG 1978
Nationality:
ESP
Mark: 7:52.50
Place: 2.
Name: Günther WEIDLINGER
Birth Date: 05 APR 1978
Nationality:
AUT
Mark: 7:53.04
Place: 3.
Name: Alistair Ian CRAGG
Birth Date: 13 JUN 1980
Nationality:
IRL
Mark: 7:53.18
Place: 4.
Name: Sergey IVANOV
Birth Date: 03 MAR 1979
Nationality:
RUS
Mark: 7:53.30
Place: 5.
Name: Arne GABIUS
Birth Date: 22 MAR 1981
Nationality:
GER
Mark: 7:53.98
Place: 6.
Name: Mo FARAH
Birth Date: 23 MAR 1983
Nationality:
GBR
Mark: 7:55.36
Place: 7.
Name: Itai MAGIDI
Birth Date: 09 JAN 1981
Nationality:
ISR
Mark: 7:55.42
Place: 8.
Name: Henrik SKOOG
Birth Date: 17 APR 1979
Nationality:
SWE
Mark: 7:56.93
Place: 9.
Name: Iaroslav MUȘINSCHI
Birth Date: 08 AUG 1976
Nationality:
MDA
Mark: 8:04.28
Place: 10.
Name: Bjørnar Ustad KRISTENSEN
Birth Date: 26 JAN 1982
Nationality:
NOR
Mark: 8:07.76
Place: 11.
Name: Mircea BOGDAN
Birth Date: 06 MAY 1982
Nationality:
ROU
Mark: 8:33.82
Place:
Name: José Antonio REDOLAT
Birth Date: 17 FEB 1976
Nationality:
ESP
Mark: DNF
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Halil AKKAŞ
Birth Date: 01 JUL 1983
Nationality:
TUR
Mark: 7:54.72
Place: 2.
Name: Cosimo CALIANDRO
Birth Date: 11 MAR 1982
Nationality:
ITA
Mark: 7:54.82
Place: 3.
Name: Bouabdellah TAHRI
Birth Date: 20 DEC 1978
Nationality:
FRA
Mark: 7:55.04
Place: 4.
Name: Aleksey YEFIMOV
Birth Date: 26 JAN 1981
Nationality:
RUS
Mark: 7:55.09
Place: 5.
Name: Erik SJÖQVIST
Birth Date: 04 DEC 1972
Nationality:
SWE
Mark: 7:55.96
Place: 6.
Name: Alberto GARCÍA
Birth Date: 22 FEB 1971
Nationality:
ESP
Mark: 8:02.00
Place: 7.
Name: Marius IONESCU
Birth Date: 18 DEC 1984
Nationality:
ROU
Mark: 8:06.02
Place: 8.
Name: Scott OVERALL
Birth Date: 09 FEB 1983
Nationality:
GBR
Mark: 8:06.88
Place: 9.
Name: Martin STEINBAUER
Birth Date: 25 SEP 1980
Nationality:
AUT
Mark: 8:09.32
Place: 10.
Name: Mark CARROLL
Birth Date: 15 JAN 1972
Nationality:
IRL
Mark: 8:12.60
Place: 11.
Name: Kári Steinn KARLSSON
Birth Date: 19 MAY 1986
Nationality:
ISL
Mark: 8:31.91
Place: 12.
Name: Mark CHRISTIE
Birth Date: 12 JAN 1985
Nationality:
IRL
Mark: 8:33.61
Place:
Name: Boštjan BUČ
Birth Date: 13 APR 1980
Nationality:
SLO
Mark: DNF
Men's 60mH indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Gregory SEDOC
Birth Date: 16 OCT 1981
Nationality:
NED
Mark: 7.63
Place: 2.
Name: Marcel VAN DER WESTEN
Birth Date: 01 AUG 1976
Nationality:
NED
Mark: 7.64
Place: 3.
Name: Jackson QUIÑÓNEZ
Birth Date: 12 JUN 1980
Nationality:
ESP
Mark: 7.65
Place: 4.
Name: Andrew TURNER
Birth Date: 19 SEP 1980
Nationality:
GBR
Mark: 7.67
Place: 5.
Name: Serhiy DEMIDYUK
Birth Date: 05 JUN 1982
Nationality:
UKR
Mark: 7.68
Place: 6.
Name: Allan SCOTT
Birth Date: 27 DEC 1982
Nationality:
GBR
Mark: 7.71
Place: 7.
Name: Robert KRONBERG
Birth Date: 15 AUG 1976
Nationality:
SWE
Mark: 7.71
Place: 8.
Name: Maksim LYNSHA
Birth Date: 06 APR 1985
Nationality:
BLR
Mark: 8.04
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Gregory SEDOC
Birth Date: 16 OCT 1981
Nationality:
NED
Mark: 7.63
Place: 2.
Name: Jackson QUIÑÓNEZ
Birth Date: 12 JUN 1980
Nationality:
ESP
Mark: 7.63
Place: 3.
Name: Allan SCOTT
Birth Date: 27 DEC 1982
Nationality:
GBR
Mark: 7.64
Place: 4.
Name: Maksim LYNSHA
Birth Date: 06 APR 1985
Nationality:
BLR
Mark: 7.72
Place: 5.
Name: Staņislavs OLIJARS
Birth Date: 22 MAR 1979
Nationality:
LAT
Mark: 7.76
Place: 6.
Name: Petr SVOBODA
Birth Date: 10 OCT 1984
Nationality:
CZE
Mark: 7.80
Place: 7.
Name: Andreas KUNDERT
Birth Date: 01 OCT 1984
Nationality:
SUI
Mark: 7.95
Place: 8.
Name: Dániel KISS
Birth Date: 12 FEB 1982
Nationality:
HUN
Mark: 8.05
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Marcel VAN DER WESTEN
Birth Date: 01 AUG 1976
Nationality:
NED
Mark: 7.62
Place: 2.
Name: Serhiy DEMIDYUK
Birth Date: 05 JUN 1982
Nationality:
UKR
Mark: 7.64
Place: 3.
Name: Andrew TURNER
Birth Date: 19 SEP 1980
Nationality:
GBR
Mark: 7.66
Place: 4.
Name: Robert KRONBERG
Birth Date: 15 AUG 1976
Nationality:
SWE
Mark: 7.66
Place: 5.
Name: Yevgeniy BORISOV
Birth Date: 07 MAR 1984
Nationality:
RUS
Mark: 7.67
Place: 6.
Name: Elmar LICHTENEGGER
Birth Date: 25 MAY 1974
Nationality:
AUT
Mark: 7.83
Place: 7.
Name: Damjan ZLATNAR
Birth Date: 16 DEC 1977
Nationality:
SLO
Mark: 7.85
Place: 8.
Name: Cédric LAVANNE
Birth Date: 13 NOV 1980
Nationality:
FRA
Mark: 7.88
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Gregory SEDOC
Birth Date: 16 OCT 1981
Nationality:
NED
Mark: 7.69
Place: 2.
Name: Petr SVOBODA
Birth Date: 10 OCT 1984
Nationality:
CZE
Mark: 7.73
Place: 3.
Name: Serhiy DEMIDYUK
Birth Date: 05 JUN 1982
Nationality:
UKR
Mark: 7.77
Place: 4.
Name: Damjan ZLATNAR
Birth Date: 16 DEC 1977
Nationality:
SLO
Mark: 7.78
Place: 5.
Name: Bano TRAORE
Birth Date: 25 APR 1985
Nationality:
FRA
Mark: 7.97
Place: 6.
Name: Panagiotis IOANNOU
Birth Date: 07 SEP 1984
Nationality:
CYP
Mark: 8.09
Place: 7.
Name: Claude GODART
Birth Date: 20 OCT 1980
Nationality:
LUX
Mark: 8.13
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jackson QUIÑÓNEZ
Birth Date: 12 JUN 1980
Nationality:
ESP
Mark: 7.60
Place: 2.
Name: Elmar LICHTENEGGER
Birth Date: 25 MAY 1974
Nationality:
AUT
Mark: 7.70
Place: 3.
Name: Staņislavs OLIJARS
Birth Date: 22 MAR 1979
Nationality:
LAT
Mark: 7.75
Place: 4.
Name: Allan SCOTT
Birth Date: 27 DEC 1982
Nationality:
GBR
Mark: 7.81
Place: 5.
Name: René ORUMAN
Birth Date: 07 JAN 1984
Nationality:
EST
Mark: 7.94
Place: 6.
Name: David ILARIANI
Birth Date: 20 JAN 1981
Nationality:
GEO
Mark: 7.98
Place: 7.
Name: Yakov PETROV
Birth Date: 16 MAY 1983
Nationality:
RUS
Mark: 8.01
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Andrew TURNER
Birth Date: 19 SEP 1980
Nationality:
GBR
Mark: 7.60
Place: 2.
Name: Marcel VAN DER WESTEN
Birth Date: 01 AUG 1976
Nationality:
NED
Mark: 7.62
Place: 3.
Name: Andreas KUNDERT
Birth Date: 01 OCT 1984
Nationality:
SUI
Mark: 7.83
Place: 4.
Name: Cédric LAVANNE
Birth Date: 13 NOV 1980
Nationality:
FRA
Mark: 7.83
Place: 5.
Name: Alexandru MIHĂILESCU
Birth Date: 16 AUG 1982
Nationality:
ROU
Mark: 7.93
Place: 6.
Name: Michael ILLIN
Birth Date: 08 OCT 1984
Nationality:
ISR
Mark: 8.05
Place:
Name: Miroslav NOVAKOVIĆ
Birth Date: 14 SEP 1976
Nationality:
SRB
Mark: DNF
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Yevgeniy BORISOV
Birth Date: 07 MAR 1984
Nationality:
RUS
Mark: 7.68
Place: 2.
Name: Maksim LYNSHA
Birth Date: 06 APR 1985
Nationality:
BLR
Mark: 7.73
Place: 3.
Name: Robert KRONBERG
Birth Date: 15 AUG 1976
Nationality:
SWE
Mark: 7.77
Place: 4.
Name: Dániel KISS
Birth Date: 12 FEB 1982
Nationality:
HUN
Mark: 7.90
Place: 5.
Name: Samuel COCO-VILOIN
Birth Date: 19 OCT 1987
Nationality:
FRA
Mark: 7.93
Place: 6.
Name: Elton BITINCKA
Birth Date: 26 MAY 1985
Nationality:
ALB
Mark: 8.04
Men's Pole Vault indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Björn OTTO
Birth Date: 16 OCT 1977
Nationality:
GER
Mark: 5.70
Place: 2.
Name: Daniel ECKER
Birth Date: 21 JUL 1977
Nationality:
GER
Mark: 5.65
Place: 2.
Name: Oleksandr KORCHMID
Birth Date: 22 JAN 1982
Nationality:
UKR
Mark: 5.65
Place: 4.
Name: Tim LOBINGER
Birth Date: 03 SEP 1972
Nationality:
GER
Mark: 5.65
Place: 5.
Name: Spas BUKHALOV
Birth Date: 14 NOV 1980
Nationality:
BUL
Mark: 5.65
Place: 6.
Name: Denys YURCHENKO
Birth Date: 27 JAN 1978
Nationality:
UKR
Mark: 5.65
Place: 7.
Name: Dmitriy STARODUBTSEV
Birth Date: 03 JAN 1986
Nationality:
RUS
Mark: 5.65
Place: 7.
Name: Jérôme CLAVIER
Birth Date: 03 MAY 1983
Nationality:
FRA
Mark: 5.65
Place: 9.
Name: Adam PTÁČEK
Birth Date: 08 OCT 1980
Nationality:
CZE
Mark: 5.55
Place: 9.
Name: Nicolas GUIGON
Birth Date: 10 OCT 1980
Nationality:
FRA
Mark: 5.55
Place: 9.
Name: Rens BLOM
Birth Date: 01 MAR 1977
Nationality:
NED
Mark: 5.55
Place: 9.
Name: Igor PAVLOV
Birth Date: 18 JUL 1979
Nationality:
RUS
Mark: 5.55
Place: 13.
Name: Pavel GERASIMOV
Birth Date: 29 MAY 1979
Nationality:
RUS
Mark: 5.55
Place: 14.
Name: Ilian EFREMOV
Birth Date: 02 AUG 1970
Nationality:
BUL
Mark: 5.55
Place: 15.
Name: Steve LEWIS
Birth Date: 20 MAY 1986
Nationality:
GBR
Mark: 5.55
Place: 16.
Name: Adam KOLASA
Birth Date: 02 AUG 1975
Nationality:
POL
Mark: 5.40
Place: 16.
Name: Przemysław CZERWIŃSKI
Birth Date: 28 JUL 1983
Nationality:
POL
Mark: 5.40
Place: 18.
Name: Andrej POLJANEC
Birth Date: 10 NOV 1984
Nationality:
SLO
Mark: 5.20
Men's Triple Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Nathan DOUGLAS
Birth Date: 04 DEC 1982
Nationality:
GBR
Mark: 16.96
Place: 2.
Name: Yevgeniy PLOTNIR
Birth Date: 26 JUN 1977
Nationality:
RUS
Mark: 16.84
Place: 3.
Name: Phillips IDOWU
Birth Date: 30 DEC 1978
Nationality:
GBR
Mark: 16.82
Place: 4.
Name: Nelson ÉVORA
Birth Date: 20 APR 1984
Nationality:
POR
Mark: 16.78
Place: 5.
Name: Aleksandr PETRENKO
Birth Date: 08 FEB 1983
Nationality:
RUS
Mark: 16.74
Place: 6.
Name: Aleksandr SERGEYEV
Birth Date: 29 JUL 1983
Nationality:
RUS
Mark: 16.68
Place: 7.
Name: Viktor KUZNYETSOV
Birth Date: 14 JUL 1986
Nationality:
UKR
Mark: 16.59
Place: 8.
Name: Mykola SAVOLAINEN
Birth Date: 25 MAR 1980
Nationality:
UKR
Mark: 16.56
Place: 9.
Name: Michael VELTER
Birth Date: 20 MAR 1980
Nationality:
BEL
Mark: 16.52
Place: 10.
Name: Petar IVANOV
Birth Date: 05 SEP 1985
Nationality:
BUL
Mark: 16.45
Place: 11.
Name: Andreas POHLE
Birth Date: 06 APR 1981
Nationality:
GER
Mark: 16.38
Place: 12.
Name: Jaanus UUDMÄE
Birth Date: 24 DEC 1980
Nationality:
EST
Mark: 16.35
Place: 13.
Name: Benjamin COMPAORÉ
Birth Date: 05 AUG 1987
Nationality:
FRA
Mark: 16.19
Place: 14.
Name: Andrés CAPELLÁN
Birth Date: 10 JUN 1985
Nationality:
ESP
Mark: 16.13
Place: 15.
Name: Anders MØLLER
Birth Date: 05 SEP 1977
Nationality:
DEN
Mark: 16.04
Place: 16.
Name: Karl TAILLEPIERRE
Birth Date: 13 AUG 1976
Nationality:
FRA
Mark: 15.87
Place: 17.
Name: Paweł KRUHLIK
Birth Date: 25 AUG 1983
Nationality:
POL
Mark: 15.78
Place: 18.
Name: Mantas DILYS
Birth Date: 30 MAR 1984
Nationality:
LTU
Mark: 15.65
Place: 19.
Name: Redžep SELMAN
Birth Date: 08 APR 1986
Nationality:
MKD
Mark: 14.07
Men's Shot Put indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Joachim OLSEN
Birth Date: 31 MAY 1977
Nationality:
DEN
Mark: 20.93
Place: 2.
Name: Mikuláš KONOPKA
Birth Date: 23 JAN 1979
Nationality:
SVK
Mark: 20.35
Place: 3.
Name: Pavel LYZHYN
Birth Date: 24 MAR 1981
Nationality:
BLR
Mark: 19.97
Place: 4.
Name: Miroslav VODOVNIK
Birth Date: 11 SEP 1977
Nationality:
SLO
Mark: 19.88
Place: 5.
Name: Robert HÄGGBLOM
Birth Date: 09 AUG 1982
Nationality:
FIN
Mark: 19.83
Place: 6.
Name: Gaëtan BUCKI
Birth Date: 09 MAY 1980
Nationality:
FRA
Mark: 19.61
Place: 7.
Name: Conny KARLSSON
Birth Date: 30 DEC 1975
Nationality:
FIN
Mark: 19.58
Place: 8.
Name: Rutger SMITH
Birth Date: 09 JUL 1981
Nationality:
NED
Mark: 19.19
Place: 9.
Name: Jakub GIŻA
Birth Date: 26 SEP 1985
Nationality:
POL
Mark: 19.15
Place: 10.
Name: Anton LYUBOSLAVSKIY
Birth Date: 26 JUN 1984
Nationality:
RUS
Mark: 19.12
Place: 11.
Name: Soslan TSIRIKHOV
Birth Date: 24 NOV 1984
Nationality:
RUS
Mark: 19.00
Place: 12.
Name: Milan HABORÁK
Birth Date: 11 JAN 1973
Nationality:
SVK
Mark: 18.84
Place: 13.
Name: Manuel MARTÍNEZ
Birth Date: 07 DEC 1974
Nationality:
ESP
Mark: 18.73
Place: 14.
Name: José Maria PEÑA
Birth Date: 18 AUG 1982
Nationality:
ESP
Mark: 18.61
Place: 15.
Name: Māris URTĀNS
Birth Date: 09 FEB 1981
Nationality:
LAT
Mark: 18.59
Place: 16.
Name: Andriy SEMENOV
Birth Date: 04 JUL 1984
Nationality:
UKR
Mark: 18.41
Place: 17.
Name: Taavi PEETRE
Birth Date: 05 JUL 1983
Nationality:
EST
Mark: 18.28
Place: 18.
Name: Óðinn Björn ÞORSTEINSSON
Birth Date: 03 DEC 1981
Nationality:
ISL
Mark: 17.94
Place: 19.
Name: Kim Juhl CHRISTENSEN
Birth Date: 01 APR 1984
Nationality:
DEN
Mark: 17.36
Place: -
Name: Andrei MIKHNEVICH
Birth Date: 12 JUL 1976
Nationality:
BLR
Mark: DQ
Women's 400m indoor
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ilona USOVICH
Birth Date: 14 NOV 1982
Nationality:
BLR
Mark: 51.23
Place: 2.
Name: Olesya ZYKINA
Birth Date: 07 OCT 1980
Nationality:
RUS
Mark: 51.84
Place: 3.
Name: Grażyna PROKOPEK
Birth Date: 20 APR 1977
Nationality:
POL
Mark: 52.00
Place: 4.
Name: Ionela ŢIRLEA-MANOLACHE
Birth Date: 09 FEB 1976
Nationality:
ROU
Mark: 52.62
Place: 5.
Name: Emma DUCK
Birth Date: 09 FEB 1981
Nationality:
GBR
Mark: 53.02
Place: 6.
Name: Yelena NOVIKOVA
Birth Date: 27 OCT 1985
Nationality:
RUS
Mark: 53.66
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Nicola SANDERS
Birth Date: 23 JUN 1982
Nationality:
GBR
Mark: 51.06
Place: 2.
Name: Tatyana VESHKUROVA
Birth Date: 23 SEP 1981
Nationality:
RUS
Mark: 51.69
Place: 3.
Name: Angela MOROŞANU
Birth Date: 26 JUL 1986
Nationality:
ROU
Mark: 52.42
Place: 4.
Name: Claudia HOFFMANN
Birth Date: 10 DEC 1982
Nationality:
GER
Mark: 52.76
Place: 5.
Name: Daniela REINA
Birth Date: 15 MAY 1981
Nationality:
ITA
Mark: 53.00
Place: 6.
Name: Zuzanna RADECKA-PAKASZEWSKA
Birth Date: 02 APR 1975
Nationality:
POL
Mark: 53.18
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Angela MOROŞANU
Birth Date: 26 JUL 1986
Nationality:
ROU
Mark: 52.16
Place: 2.
Name: Tatyana VESHKUROVA
Birth Date: 23 SEP 1981
Nationality:
RUS
Mark: 52.54
Place: 3.
Name: Emma DUCK
Birth Date: 09 FEB 1981
Nationality:
GBR
Mark: 52.95
Place: 4.
Name: Claudia HOFFMANN
Birth Date: 10 DEC 1982
Nationality:
GER
Mark: 53.01
Place: 5.
Name: Agnieszka KARPIESIUK
Birth Date: 17 APR 1982
Nationality:
POL
Mark: 53.78
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Nicola SANDERS
Birth Date: 23 JUN 1982
Nationality:
GBR
Mark: 52.15
Place: 2.
Name: Olesya ZYKINA
Birth Date: 07 OCT 1980
Nationality:
RUS
Mark: 52.19
Place: 3.
Name: Zuzanna RADECKA-PAKASZEWSKA
Birth Date: 02 APR 1975
Nationality:
POL
Mark: 52.54
Place: 4.
Name: Ionela ŢIRLEA-MANOLACHE
Birth Date: 09 FEB 1976
Nationality:
ROU
Mark: 52.70
Place: 5.
Name: Maris MÄGI
Birth Date: 11 AUG 1987
Nationality:
EST
Mark: 53.16
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ilona USOVICH
Birth Date: 14 NOV 1982
Nationality:
BLR
Mark: 51.86
Place: 2.
Name: Grażyna PROKOPEK
Birth Date: 20 APR 1977
Nationality:
POL
Mark: 52.44
Place: 3.
Name: Daniela REINA
Birth Date: 15 MAY 1981
Nationality:
ITA
Mark: 52.95
Place: 4.
Name: Yelena NOVIKOVA
Birth Date: 27 OCT 1985
Nationality:
RUS
Mark: 53.13
Place: 5.
Name: Danijela GRGIĆ
Birth Date: 28 SEP 1988
Nationality:
CRO
Mark: 53.35
Place: 6.
Name: Alissa KALLINIKOU
Birth Date: 24 MAY 1985
Nationality:
CYP
Mark: 54.96
Women's 800m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Oksana ZBROZHEK
Birth Date: 12 JAN 1978
Nationality:
RUS
Mark: 2:03.67
Place: 2.
Name: Marilyn OKORO
Birth Date: 23 SEP 1984
Nationality:
GBR
Mark: 2:04.53
Place: 3.
Name: Teodora KOLAROVA
Birth Date: 29 MAY 1981
Nationality:
BUL
Mark: 2:04.61
Place: 4.
Name: Ewelina SĘTOWSKA-DRYK
Birth Date: 05 MAR 1980
Nationality:
POL
Mark: 2:04.66
Place: 5.
Name: Montserrat MAS
Birth Date: 30 APR 1979
Nationality:
ESP
Mark: 2:06.68
Place: 6.
Name: Eglė ULJAS
Birth Date: 18 DEC 1984
Nationality:
EST
Mark: 2:07.93
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Tetyana PETLYUK
Birth Date: 22 FEB 1982
Nationality:
UKR
Mark: 2:05.44
Place: 2.
Name: Brigita LANGERHOLC
Birth Date: 23 JUL 1976
Nationality:
SLO
Mark: 2:05.95
Place:
Name: Maria Carmo TAVARES
Birth Date: 27 APR 1974
Nationality:
POR
Mark: DNF
Place:
Name: Eleni FILANDRA
Birth Date: 12 JAN 1984
Nationality:
GRE
Mark: DNF
Place:
Name: Karen HAREWOOD
Birth Date: 19 AUG 1975
Nationality:
GBR
Mark: DNF
Place:
Name: Mariya ZHURAVLYOVA
Birth Date: 07 NOV 1986
Nationality:
RUS
Mark: DQ
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Aneta LEMIESZ
Birth Date: 17 JAN 1981
Nationality:
POL
Mark: 2:03.68
Place: 2.
Name: Jennifer MEADOWS
Birth Date: 17 APR 1981
Nationality:
GBR
Mark: 2:03.68
Place: 3.
Name: Mihaela STĂNCESCU-NEACŞU
Birth Date: 03 MAY 1979
Nationality:
ROU
Mark: 2:03.72
Place: 4.
Name: Mariya DRYAKHLOVA
Birth Date: 24 APR 1984
Nationality:
RUS
Mark: 2:04.54
Place: 5.
Name: Suvi SELVENIUS
Birth Date: 07 JUN 1980
Nationality:
FIN
Mark: 2:06.10
Place: 6.
Name: Jana HARTMANN
Birth Date: 23 MAY 1981
Nationality:
GER
Mark: 2:06.72
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jolanda ČEPLAK
Birth Date: 12 SEP 1976
Nationality:
SLO
Mark: 2:02.82
Place: 2.
Name: Liliana BARBULESCU-POPESCU
Birth Date: 05 FEB 1982
Nationality:
ROU
Mark: 2:02.92
Place: 3.
Name: Yuliya KREVSUN
Birth Date: 08 DEC 1980
Nationality:
UKR
Mark: 2:03.07
Place: 4.
Name: Elisa CUSMA
Birth Date: 24 JUL 1981
Nationality:
ITA
Mark: 2:03.34
Place: 5.
Name: Rikke RØNHOLT
Birth Date: 01 JAN 1976
Nationality:
DEN
Mark: 2:03.46
Place: 6.
Name: Margarita FUENTES-PILA
Birth Date: 06 OCT 1982
Nationality:
ESP
Mark: 2:03.58
Women's 1500m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Sonja ROMAN
Birth Date: 11 MAR 1979
Nationality:
SLO
Mark: 4:10.68
Place: 2.
Name: Helen CLITHEROE
Birth Date: 02 JAN 1974
Nationality:
GBR
Mark: 4:10.96
Place: 3.
Name: Nataliya TOBIAS
Birth Date: 22 NOV 1980
Nationality:
UKR
Mark: 4:11.09
Place: 4.
Name: Marina MUNĆAN
Birth Date: 06 NOV 1982
Nationality:
SRB
Mark: 4:12.35
Place: 5.
Name: Cristina VASILOIU
Birth Date: 04 MAR 1988
Nationality:
ROU
Mark: 4:13.32
Place: 6.
Name: Zulema FUENTES-PILA
Birth Date: 25 MAY 1977
Nationality:
ESP
Mark: 4:17.42
Place: 7.
Name: Kristine Eikrem ENGESET
Birth Date: 15 NOV 1988
Nationality:
NOR
Mark: 4:19.31
Place: 8.
Name: Rasa DRAZDAUSKAITĖ
Birth Date: 20 MAR 1981
Nationality:
LTU
Mark: 4:23.38
Place:
Name: Yelena KANALES
Birth Date: 07 FEB 1976
Nationality:
RUS
Mark: DNF
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lidia CHOJECKA
Birth Date: 25 JAN 1977
Nationality:
POL
Mark: 4:16.24
Place: 2.
Name: Natalya PANTELEYEVA
Birth Date: 10 SEP 1983
Nationality:
RUS
Mark: 4:16.54
Place: 3.
Name: Mayte MARTÍNEZ
Birth Date: 17 MAY 1976
Nationality:
ESP
Mark: 4:16.69
Place: 4.
Name: Olesya CHUMAKOVA-MIKHEYEVA
Birth Date: 23 JUL 1981
Nationality:
RUS
Mark: 4:16.74
Place: 5.
Name: Katrina WOOTTON
Birth Date: 02 SEP 1985
Nationality:
GBR
Mark: 4:19.69
Place: 6.
Name: Mari JÄRVENPÄÄ
Birth Date: 29 NOV 1981
Nationality:
FIN
Mark: 4:20.52
Place: 7.
Name: Esther DESVIAT
Birth Date: 27 JAN 1982
Nationality:
ESP
Mark: 4:21.07
Place: 8.
Name: Daniela DONISĂ
Birth Date: 23 APR 1988
Nationality:
ROU
Mark: 4:22.91
Place: 9.
Name: Cătălina OPREA
Birth Date: 11 APR 1986
Nationality:
ROU
Mark: 4:27.74
Women's 60mH indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Susanna KALLUR
Birth Date: 16 FEB 1981
Nationality:
SWE
Mark: 7.87
Place: 2.
Name: Aleksandra ANTONOVA
Birth Date: 24 MAR 1980
Nationality:
RUS
Mark: 7.94
Place: 3.
Name: Kirsten BOLM
Birth Date: 04 MAR 1975
Nationality:
GER
Mark: 7.97
Place: 4.
Name: Irina SHEVCHENKO
Birth Date: 02 SEP 1975
Nationality:
RUS
Mark: 8.01
Place: 5.
Name: Sara MCGREAVY
Birth Date: 13 DEC 1982
Nationality:
GBR
Mark: 8.04
Place: 6.
Name: Reina-Flor OKORI
Birth Date: 02 MAY 1980
Nationality:
FRA
Mark: 8.08
Place: 7.
Name: Aurelia TRYWIAŃSKA-KOLLASCH
Birth Date: 09 MAY 1976
Nationality:
POL
Mark: 8.25
Place: 8.
Name: Eline BERINGS
Birth Date: 28 MAY 1986
Nationality:
BEL
Mark: 8.56
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Susanna KALLUR
Birth Date: 16 FEB 1981
Nationality:
SWE
Mark: 7.84
Place: 2.
Name: Irina SHEVCHENKO
Birth Date: 02 SEP 1975
Nationality:
RUS
Mark: 7.90
Place: 3.
Name: Sara MCGREAVY
Birth Date: 13 DEC 1982
Nationality:
GBR
Mark: 8.10
Place: 4.
Name: Adrianna LAMALLE
Birth Date: 27 SEP 1982
Nationality:
FRA
Mark: 8.12
Place: 5.
Name: Edit VÁRI
Birth Date: 31 MAY 1975
Nationality:
HUN
Mark: 8.24
Place: 6.
Name: Arantza LOUREIRO
Birth Date: 22 FEB 1981
Nationality:
ESP
Mark: 8.57
Place: 7.
Name: Zanda GRAVA
Birth Date: 29 JUN 1982
Nationality:
LAT
Mark: 8.58
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Reina-Flor OKORI
Birth Date: 02 MAY 1980
Nationality:
FRA
Mark: 8.01
Place: 2.
Name: Kirsten BOLM
Birth Date: 04 MAR 1975
Nationality:
GER
Mark: 8.05
Place: 3.
Name: Tatyana PAVLIY
Birth Date: 18 MAY 1978
Nationality:
RUS
Mark: 8.17
Place: 4.
Name: Esen KIZILDAĞ
Birth Date: 30 SEP 1980
Nationality:
TUR
Mark: 8.38
Place:
Name: Andrea IVANČEVIĆ
Birth Date: 21 AUG 1984
Nationality:
CRO
Mark: DNS
Place:
Name: Flora REDOUMI
Birth Date: 11 SEP 1976
Nationality:
GRE
Mark: DQ
Semifinal 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Aleksandra ANTONOVA
Birth Date: 24 MAR 1980
Nationality:
RUS
Mark: 7.95
Place: 2.
Name: Aurelia TRYWIAŃSKA-KOLLASCH
Birth Date: 09 MAY 1976
Nationality:
POL
Mark: 8.05
Place: 3.
Name: Eline BERINGS
Birth Date: 28 MAY 1986
Nationality:
BEL
Mark: 8.07
Place: 4.
Name: Nevin YANIT
Birth Date: 16 FEB 1986
Nationality:
TUR
Mark: 8.11
Place: 5.
Name: Alice DECAUX
Birth Date: 10 APR 1985
Nationality:
FRA
Mark: 8.27
Place: 6.
Name: Johanna HALKOAHO
Birth Date: 13 JAN 1977
Nationality:
FIN
Mark: 8.41
Place: 7.
Name: Jelena JOTANOVIĆ
Birth Date: 15 OCT 1983
Nationality:
SRB
Mark: 8.59
Women's High Jump indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ruth BEITIA
Birth Date: 01 APR 1979
Nationality:
ESP
Mark: 1.93
Place: 1.
Name: Blanka VLAŠIĆ
Birth Date: 08 NOV 1983
Nationality:
CRO
Mark: 1.93
Place: 3.
Name: Anna CHICHEROVA
Birth Date: 22 JUL 1982
Nationality:
RUS
Mark: 1.93
Place: 4.
Name: Marta MENDÍA
Birth Date: 18 MAY 1975
Nationality:
ESP
Mark: 1.93
Place: 5.
Name: Mélanie MELFORT
Birth Date: 08 NOV 1982
Nationality:
FRA
Mark: 1.93
Place: 6.
Name: Emma GREEN
Birth Date: 08 DEC 1984
Nationality:
SWE
Mark: 1.89
Place: 7.
Name: Ariane FRIEDRICH
Birth Date: 10 JAN 1984
Nationality:
GER
Mark: 1.89
Place: 8.
Name: Karina VNUKOVA
Birth Date: 27 MAR 1985
Nationality:
LTU
Mark: 1.84
Place: 9.
Name: Deirdre RYAN
Birth Date: 01 JUN 1982
Nationality:
IRL
Mark: 1.84
Place: 10.
Name: Anne Gerd EIELAND
Birth Date: 28 DEC 1982
Nationality:
NOR
Mark: 1.79
Qualification 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Tia HELLEBAUT
Birth Date: 16 FEB 1978
Nationality:
BEL
Mark: 1.93
Place: 2.
Name: Antonietta DI MARTINO
Birth Date: 01 JUN 1978
Nationality:
ITA
Mark: 1.93
Place: 4.
Name: Julia STRAUB
Birth Date: 10 APR 1986
Nationality:
GER
Mark: 1.93
Place: 5.
Name: Romana DUBNOVÁ
Birth Date: 04 NOV 1978
Nationality:
CZE
Mark: 1.89
Place: 6.
Name: Oana PANTELIMON
Birth Date: 17 SEP 1972
Nationality:
ROU
Mark: 1.89
Place: 6.
Name: Iryna KOVALENKO
Birth Date: 17 JUN 1986
Nationality:
UKR
Mark: 1.89
Place: 8.
Name: Gemma MARTÍN-POZUELO
Birth Date: 21 JUN 1987
Nationality:
ESP
Mark: 1.84
Place: 9.
Name: Persefoni CHATZINAKOU
Birth Date: 06 JUN 1984
Nationality:
GRE
Mark: 1.84
Place: 10.
Name: Viktoria LEKS
Birth Date: 28 SEP 1987
Nationality:
EST
Mark: 1.84
Place: 11.
Name: Natālija ČAKOVA
Birth Date: 20 OCT 1980
Nationality:
LAT
Mark: 1.79
Place: -
Name: Venelina VENEVA-MATEEVA
Birth Date: 13 JUN 1974
Nationality:
BUL
Mark: DQ
Women's Long Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Naide GOMES
Birth Date: 20 NOV 1979
Nationality:
POR
Mark: 6.68
Place: 2.
Name: Ineta RADEVIČA
Birth Date: 13 JUL 1981
Nationality:
LAT
Mark: 6.67
Place: 3.
Name: Concepción MONTANER
Birth Date: 14 JAN 1981
Nationality:
ESP
Mark: 6.60
Place: 4.
Name: Bianca KAPPLER
Birth Date: 08 AUG 1977
Nationality:
GER
Mark: 6.60
Place: 5.
Name: Yelena SOKOLOVA
Birth Date: 23 JUL 1986
Nationality:
RUS
Mark: 6.53
Place: 6.
Name: Alina MILITARU
Birth Date: 10 APR 1982
Nationality:
ROU
Mark: 6.53
Place: 7.
Name: Denisa ROSOLOVÁ
Birth Date: 21 AUG 1986
Nationality:
CZE
Mark: 6.53
Place: 8.
Name: Viktoriya RYBALKO
Birth Date: 26 OCT 1982
Nationality:
UKR
Mark: 6.51
Place: 9.
Name: Małgorzata TRYBAŃSKA
Birth Date: 21 JUN 1981
Nationality:
POL
Mark: 6.51
Place: 10.
Name: Adina ANTON
Birth Date: 06 OCT 1984
Nationality:
ROU
Mark: 6.48
Place: 11.
Name: Anna KLYASHTORNAYA
Birth Date: 03 FEB 1986
Nationality:
RUS
Mark: 6.48
Place: 12.
Name: Viorica ŢIGĂU
Birth Date: 12 AUG 1979
Nationality:
ROU
Mark: 6.46
Place: 13.
Name: Jana VELĎÁKOVÁ
Birth Date: 03 JUN 1981
Nationality:
SVK
Mark: 6.44
Place: 14.
Name: Natalya LEBUSOVA
Birth Date: 04 APR 1978
Nationality:
RUS
Mark: 6.41
Place: 15.
Name: Amy HARRIS
Birth Date: 14 SEP 1987
Nationality:
GBR
Mark: 6.39
Place: 16.
Name: Panayota KOUTSIOUMARI
Birth Date: 28 MAR 1981
Nationality:
GRE
Mark: 6.37
Place: 17.
Name: Daniela LINCOLN-SAAVEDRA
Birth Date: 04 AUG 1984
Nationality:
SWE
Mark: 6.23
Place: 18.
Name: Ivana ŠPANOVIĆ
Birth Date: 10 MAY 1990
Nationality:
SRB
Mark: 6.18
Place: 19.
Name: Arantza LOUREIRO
Birth Date: 22 FEB 1981
Nationality:
ESP
Mark: 6.06
Women's Triple Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Adelina GAVRILĂ
Birth Date: 26 NOV 1978
Nationality:
ROU
Mark: 14.24
Place: 2.
Name: Olesya IVANENKO
Birth Date: 06 OCT 1982
Nationality:
RUS
Mark: 14.20
Place: 3.
Name: Oksana UDMURTOVA
Birth Date: 01 FEB 1982
Nationality:
RUS
Mark: 14.10
Place: 4.
Name: Mariya DIMITROVA
Birth Date: 07 AUG 1976
Nationality:
BUL
Mark: 14.08
Place: 5.
Name: Carlota CASTREJANA
Birth Date: 25 APR 1973
Nationality:
ESP
Mark: 14.00
Place: 6.
Name: Natallia SAFRONAVA
Birth Date: 11 APR 1974
Nationality:
BLR
Mark: 13.93
Place: 7.
Name: Dana VELĎÁKOVÁ
Birth Date: 03 JUN 1981
Nationality:
SVK
Mark: 13.90
Place: 8.
Name: Teresa NZOLA MESO
Birth Date: 30 NOV 1983
Nationality:
FRA
Mark: 13.87
Place: 9.
Name: Patricia SARRAPIO
Birth Date: 16 NOV 1982
Nationality:
ESP
Mark: 13.80
Place: 10.
Name: Irina BESKROVNAJA
Birth Date: 28 DEC 1982
Nationality:
SVK
Mark: 13.55
Place: 11.
Name: Athanasia PERRA
Birth Date: 02 FEB 1983
Nationality:
GRE
Mark: 13.47
Place: 12.
Name: Susana COSTA
Birth Date: 22 SEP 1984
Nationality:
POR
Mark: 13.43
Place: 13.
Name: Cristina-Ioana BUJIN
Birth Date: 12 APR 1988
Nationality:
ROU
Mark: 13.31
Women's Pentathlon indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Carolina KLÜFT
Birth Date: 02 FEB 1983
Nationality:
SWE
Mark: 4944
Place: 2.
Name: Kelly SOTHERTON
Birth Date: 13 NOV 1976
Nationality:
GBR
Mark: 4927
Place: 3.
Name: Karin RUCKSTUHL
Birth Date: 02 NOV 1980
Nationality:
NED
Mark: 4801
Place: 4.
Name: Austra SKUJYTĖ
Birth Date: 12 AUG 1979
Nationality:
LTU
Mark: 4740
Place: 5.
Name: Nataliya DOBRYNSKA
Birth Date: 29 MAY 1982
Nationality:
UKR
Mark: 4739
Place: 6.
Name: Jessica ENNIS-HILL
Birth Date: 28 JAN 1986
Nationality:
GBR
Mark: 4716
Place: 7.
Name: Karolina TYMIŃSKA
Birth Date: 04 OCT 1984
Nationality:
POL
Mark: 4494
Place: 8.
Name: Argyro STRATAKI
Birth Date: 03 AUG 1975
Nationality:
GRE
Mark: 4442
Place: 9.
Name: Julia MÄCHTIG
Birth Date: 01 JAN 1986
Nationality:
GER
Mark: 4414
Place: 10.
Name: Hanna KASYANOVA
Birth Date: 24 APR 1983
Nationality:
UKR
Mark: 4397
Place: 11.
Name: Antoinette NANA DJIMOU
Birth Date: 02 AUG 1985
Nationality:
FRA
Mark: 4355
Place: 12.
Name: Olga LEVENKOVA
Birth Date: 11 JAN 1984
Nationality:
RUS
Mark: 4317
Place: 13.
Name: Anna BOGDANOVA
Birth Date: 21 OCT 1984
Nationality:
RUS
Mark: 4272
Place: 14.
Name: Kaie KAND
Birth Date: 31 MAR 1984
Nationality:
EST
Mark: 4256
Place: 15.
Name: Alena Maria PANTI
Birth Date: 17 JUN 1984
Nationality:
GRE
Mark: 4249
Combined Events
Women's 800m indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Julia MÄCHTIG
Birth Date: 01 JAN 1986
Nationality:
GER
Mark: 2:17.18
Place:
Name: Austra SKUJYTĖ
Birth Date: 12 AUG 1979
Nationality:
LTU
Mark: 2:16.21
Place:
Name: Karin RUCKSTUHL
Birth Date: 02 NOV 1980
Nationality:
NED
Mark: 2:16.65
Place:
Name: Antoinette NANA DJIMOU
Birth Date: 02 AUG 1985
Nationality:
FRA
Mark: 2:25.44
Place:
Name: Jessica ENNIS-HILL
Birth Date: 28 JAN 1986
Nationality:
GBR
Mark: 2:17.03
Place:
Name: Karolina TYMIŃSKA
Birth Date: 04 OCT 1984
Nationality:
POL
Mark: 2:12.31
Place:
Name: Carolina KLÜFT
Birth Date: 02 FEB 1983
Nationality:
SWE
Mark: 2:13.04
Place:
Name: Kelly SOTHERTON
Birth Date: 13 NOV 1976
Nationality:
GBR
Mark: 2:12.54
Place:
Name: Nataliya DOBRYNSKA
Birth Date: 29 MAY 1982
Nationality:
UKR
Mark: 2:18.37
Place:
Name: Olga LEVENKOVA
Birth Date: 11 JAN 1984
Nationality:
RUS
Mark: 2:18.51
Place:
Name: Kaie KAND
Birth Date: 31 MAR 1984
Nationality:
EST
Mark: 2:13.52
Place:
Name: Argyro STRATAKI
Birth Date: 03 AUG 1975
Nationality:
GRE
Mark: 2:16.64
Place:
Name: Hanna KASYANOVA
Birth Date: 24 APR 1983
Nationality:
UKR
Mark: 2:23.52
Place:
Name: Alena Maria PANTI
Birth Date: 17 JUN 1984
Nationality:
GRE
Mark: 2:12.76
Place:
Name: Anna BOGDANOVA
Birth Date: 21 OCT 1984
Nationality:
RUS
Mark: 2:29.66
Combined Events
Women's 60mH indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Alena Maria PANTI
Birth Date: 17 JUN 1984
Nationality:
GRE
Mark: 8.73
Place:
Name: Kelly SOTHERTON
Birth Date: 13 NOV 1976
Nationality:
GBR
Mark: 8.23
Place:
Name: Antoinette NANA DJIMOU
Birth Date: 02 AUG 1985
Nationality:
FRA
Mark: 8.33
Place:
Name: Julia MÄCHTIG
Birth Date: 01 JAN 1986
Nationality:
GER
Mark: 8.87
Place:
Name: Carolina KLÜFT
Birth Date: 02 FEB 1983
Nationality:
SWE
Mark: 8.20
Place:
Name: Olga LEVENKOVA
Birth Date: 11 JAN 1984
Nationality:
RUS
Mark: 8.64
Place:
Name: Argyro STRATAKI
Birth Date: 03 AUG 1975
Nationality:
GRE
Mark: 8.53
Place:
Name: Karolina TYMIŃSKA
Birth Date: 04 OCT 1984
Nationality:
POL
Mark: 8.73
Place:
Name: Austra SKUJYTĖ
Birth Date: 12 AUG 1979
Nationality:
LTU
Mark: 8.82
Place:
Name: Jessica ENNIS-HILL
Birth Date: 28 JAN 1986
Nationality:
GBR
Mark: 8.22
Place:
Name: Karin RUCKSTUHL
Birth Date: 02 NOV 1980
Nationality:
NED
Mark: 8.30
Place:
Name: Kaie KAND
Birth Date: 31 MAR 1984
Nationality:
EST
Mark: 8.79
Place:
Name: Anna BOGDANOVA
Birth Date: 21 OCT 1984
Nationality:
RUS
Mark: 8.71
Place:
Name: Hanna KASYANOVA
Birth Date: 24 APR 1983
Nationality:
UKR
Mark: 8.45
Place:
Name: Nataliya DOBRYNSKA
Birth Date: 29 MAY 1982
Nationality:
UKR
Mark: 8.49
Combined Events
Women's High Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Kelly SOTHERTON
Birth Date: 13 NOV 1976
Nationality:
GBR
Mark: 1.88
Place:
Name: Anna BOGDANOVA
Birth Date: 21 OCT 1984
Nationality:
RUS
Mark: 1.88
Place:
Name: Karin RUCKSTUHL
Birth Date: 02 NOV 1980
Nationality:
NED
Mark: 1.88
Place:
Name: Nataliya DOBRYNSKA
Birth Date: 29 MAY 1982
Nationality:
UKR
Mark: 1.88
Place:
Name: Hanna KASYANOVA
Birth Date: 24 APR 1983
Nationality:
UKR
Mark: 1.85
Place:
Name: Karolina TYMIŃSKA
Birth Date: 04 OCT 1984
Nationality:
POL
Mark: 1.70
Place:
Name: Olga LEVENKOVA
Birth Date: 11 JAN 1984
Nationality:
RUS
Mark: 1.79
Place:
Name: Jessica ENNIS-HILL
Birth Date: 28 JAN 1986
Nationality:
GBR
Mark: 1.91
Place:
Name: Argyro STRATAKI
Birth Date: 03 AUG 1975
Nationality:
GRE
Mark: 1.79
Place:
Name: Antoinette NANA DJIMOU
Birth Date: 02 AUG 1985
Nationality:
FRA
Mark: 1.79
Place:
Name: Kaie KAND
Birth Date: 31 MAR 1984
Nationality:
EST
Mark: 1.76
Place:
Name: Alena Maria PANTI
Birth Date: 17 JUN 1984
Nationality:
GRE
Mark: 1.76
Place:
Name: Julia MÄCHTIG
Birth Date: 01 JAN 1986
Nationality:
GER
Mark: 1.76
Place:
Name: Austra SKUJYTĖ
Birth Date: 12 AUG 1979
Nationality:
LTU
Mark: 1.88
Place:
Name: Carolina KLÜFT
Birth Date: 02 FEB 1983
Nationality:
SWE
Mark: 1.88
Combined Events
Women's Long Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Kelly SOTHERTON
Birth Date: 13 NOV 1976
Nationality:
GBR
Mark: 6.51
Place:
Name: Austra SKUJYTĖ
Birth Date: 12 AUG 1979
Nationality:
LTU
Mark: 6.21
Place:
Name: Kaie KAND
Birth Date: 31 MAR 1984
Nationality:
EST
Mark: 5.92
Place:
Name: Nataliya DOBRYNSKA
Birth Date: 29 MAY 1982
Nationality:
UKR
Mark: 6.23
Place:
Name: Karin RUCKSTUHL
Birth Date: 02 NOV 1980
Nationality:
NED
Mark: 6.50
Place:
Name: Olga LEVENKOVA
Birth Date: 11 JAN 1984
Nationality:
RUS
Mark: 5.98
Place:
Name: Julia MÄCHTIG
Birth Date: 01 JAN 1986
Nationality:
GER
Mark: 6.28
Place:
Name: Alena Maria PANTI
Birth Date: 17 JUN 1984
Nationality:
GRE
Mark: 6.09
Place:
Name: Carolina KLÜFT
Birth Date: 02 FEB 1983
Nationality:
SWE
Mark: 6.59
Place:
Name: Jessica ENNIS-HILL
Birth Date: 28 JAN 1986
Nationality:
GBR
Mark: 6.19
Place:
Name: Argyro STRATAKI
Birth Date: 03 AUG 1975
Nationality:
GRE
Mark: 5.96
Place:
Name: Antoinette NANA DJIMOU
Birth Date: 02 AUG 1985
Nationality:
FRA
Mark: 5.86
Place:
Name: Anna BOGDANOVA
Birth Date: 21 OCT 1984
Nationality:
RUS
Mark: 5.92
Place:
Name: Karolina TYMIŃSKA
Birth Date: 04 OCT 1984
Nationality:
POL
Mark: 6.27
Place:
Name: Hanna KASYANOVA
Birth Date: 24 APR 1983
Nationality:
UKR
Mark: 6.23
Combined Events
Women's Shot Put indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Carolina KLÜFT
Birth Date: 02 FEB 1983
Nationality:
SWE
Mark: 14.43
Place:
Name: Kelly SOTHERTON
Birth Date: 13 NOV 1976
Nationality:
GBR
Mark: 14.57
Place:
Name: Austra SKUJYTĖ
Birth Date: 12 AUG 1979
Nationality:
LTU
Mark: 16.48
Place:
Name: Nataliya DOBRYNSKA
Birth Date: 29 MAY 1982
Nationality:
UKR
Mark: 15.76
Place:
Name: Jessica ENNIS-HILL
Birth Date: 28 JAN 1986
Nationality:
GBR
Mark: 13.28
Place:
Name: Karolina TYMIŃSKA
Birth Date: 04 OCT 1984
Nationality:
POL
Mark: 14.19
Place:
Name: Argyro STRATAKI
Birth Date: 03 AUG 1975
Nationality:
GRE
Mark: 14.05
Place:
Name: Antoinette NANA DJIMOU
Birth Date: 02 AUG 1985
Nationality:
FRA
Mark: 14.30
Place:
Name: Alena Maria PANTI
Birth Date: 17 JUN 1984
Nationality:
GRE
Mark: 10.91
Place:
Name: Anna BOGDANOVA
Birth Date: 21 OCT 1984
Nationality:
RUS
Mark: 13.16
Place:
Name: Karin RUCKSTUHL
Birth Date: 02 NOV 1980
Nationality:
NED
Mark: 13.83
Place:
Name: Kaie KAND
Birth Date: 31 MAR 1984
Nationality:
EST
Mark: 12.17
Place:
Name: Julia MÄCHTIG
Birth Date: 01 JAN 1986
Nationality:
GER
Mark: 13.89
Place:
Name: Olga LEVENKOVA
Birth Date: 11 JAN 1984
Nationality:
RUS
Mark: 12.81
Place:
Name: Hanna KASYANOVA
Birth Date: 24 APR 1983
Nationality:
UKR
Mark: 12.12
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Broadcast Partner
Broadcast Partner
Preferred Suppliers
Supporting Hotel
Photography Agency