Home
27 FEB–01 MAR 1998

European Indoor Championships

Event
Medals & Placing Table
Men's 60m indoor
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Angelos PAVLAKAKIS
Birth Date: 07 NOV 1976
Nationality:
GRE
Mark: 6.58
Place: 2.
Name: Ryszard PILARCZYK
Birth Date: 05 NOV 1975
Nationality:
POL
Mark: 6.62
Place: 3.
Name: Jason GARDENER
Birth Date: 17 SEP 1975
Nationality:
GBR
Mark: 6.63
Place: 4.
Name: Patrik LÖVGREN
Birth Date: 12 OCT 1975
Nationality:
SWE
Mark: 6.69
Place: 5.
Name: Fernando RAMÍREZ
Birth Date: 30 MAY 1974
Nationality:
NOR
Mark: 6.70
Place: 6.
Name: Francesco SCUDERI
Birth Date: 04 OCT 1977
Nationality:
ITA
Mark: 6.72
Place: 7.
Name: Needy GUIMS
Birth Date: 08 SEP 1974
Nationality:
FRA
Mark: 6.72
Place: 8.
Name: Frutos FEO
Birth Date: 01 JAN 1972
Nationality:
ESP
Mark: 6.72
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Marcin KRZYWAŃSKI
Birth Date: 29 AUG 1975
Nationality:
POL
Mark: 6.53
Place: 2.
Name: Stéphane CALI
Birth Date: 26 APR 1972
Nationality:
FRA
Mark: 6.58
Place: 3.
Name: Andrea AMICI
Birth Date: 19 OCT 1971
Nationality:
ITA
Mark: 6.65
Place: 4.
Name: Georgios THEODORIDIS
Birth Date: 12 DEC 1972
Nationality:
GRE
Mark: 6.65
Place: 5.
Name: Dwain CHAMBERS
Birth Date: 05 APR 1978
Nationality:
GBR
Mark: 6.66
Place: 6.
Name: Gábor DOBOS
Birth Date: 21 FEB 1976
Nationality:
HUN
Mark: 6.67
Place: 7.
Name: Darren BRAITHWAITE
Birth Date: 20 JAN 1969
Nationality:
GBR
Mark: 6.68
Place: 8.
Name: Andreas KOCH
Birth Date: 29 SEP 1969
Nationality:
GER
Mark: 6.73
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Stéphane CALI
Birth Date: 26 APR 1972
Nationality:
FRA
Mark: 6.60
Place: 2.
Name: Dwain CHAMBERS
Birth Date: 05 APR 1978
Nationality:
GBR
Mark: 6.64
Place: 3.
Name: Andrea AMICI
Birth Date: 19 OCT 1971
Nationality:
ITA
Mark: 6.65
Place: 4.
Name: Frutos FEO
Birth Date: 01 JAN 1972
Nationality:
ESP
Mark: 6.67
Place: 5.
Name: Patrick SCHNEIDER
Birth Date: 21 DEC 1972
Nationality:
GER
Mark: 6.69
Place: 6.
Name: Peter KARLSSON
Birth Date: 23 NOV 1970
Nationality:
SWE
Mark: 6.70
Place: 7.
Name: Ruslan RUSIDZE
Birth Date: 10 OCT 1973
Nationality:
GEO
Mark: 6.83
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ryszard PILARCZYK
Birth Date: 05 NOV 1975
Nationality:
POL
Mark: 6.59
Place: 2.
Name: Jason GARDENER
Birth Date: 17 SEP 1975
Nationality:
GBR
Mark: 6.62
Place: 3.
Name: Patrik LÖVGREN
Birth Date: 12 OCT 1975
Nationality:
SWE
Mark: 6.65
Place: 4.
Name: Gábor DOBOS
Birth Date: 21 FEB 1976
Nationality:
HUN
Mark: 6.68
Place: 5.
Name: Mário BARBOSA
Birth Date: 26 JUL 1977
Nationality:
POR
Mark: 6.76
Place: 6.
Name: Alex MENAL
Birth Date: 09 AUG 1972
Nationality:
FRA
Mark: 6.79
Place: 7.
Name: Stéphane DIRIWÄCHTER
Birth Date: 25 AUG 1973
Nationality:
SUI
Mark: 6.84
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Darren BRAITHWAITE
Birth Date: 20 JAN 1969
Nationality:
GBR
Mark: 6.67
Place: 2.
Name: Andreas KOCH
Birth Date: 29 SEP 1969
Nationality:
GER
Mark: 6.69
Place: 3.
Name: Charalambos PAPADIAS
Birth Date: 24 JAN 1975
Nationality:
GRE
Mark: 6.71
Place: 4.
Name: Diego Moisés SANTOS
Birth Date: 05 APR 1977
Nationality:
ESP
Mark: 6.75
Place: 5.
Name: Radoslav PASKALEV
Birth Date: 25 FEB 1972
Nationality:
BUL
Mark: 6.77
Place: 6.
Name: Kevin WIDMER
Birth Date: 23 SEP 1970
Nationality:
SUI
Mark: 6.80
Place: 7.
Name: Tommy KAFFRY
Birth Date: 03 OCT 1976
Nationality:
ISR
Mark: 6.81
Place: 8.
Name: Mario BONELLO
Birth Date: 28 JAN 1974
Nationality:
MLT
Mark: 6.90
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Marcin KRZYWAŃSKI
Birth Date: 29 AUG 1975
Nationality:
POL
Mark: 6.56
Place: 2.
Name: Francesco SCUDERI
Birth Date: 04 OCT 1977
Nationality:
ITA
Mark: 6.60
Place: 3.
Name: Fernando RAMÍREZ
Birth Date: 30 MAY 1974
Nationality:
NOR
Mark: 6.62
Place: 4.
Name: Georgios THEODORIDIS
Birth Date: 12 DEC 1972
Nationality:
GRE
Mark: 6.64
Place: 5.
Name: Dennis TILBURG
Birth Date: 20 APR 1966
Nationality:
NED
Mark: 6.71
Place: 6.
Name: Gabriel BURTEA
Birth Date: 19 SEP 1976
Nationality:
ROU
Mark: 6.72
Place: 7.
Name: Resat OGUZ
Birth Date: 19 JAN 1972
Nationality:
TUR
Mark: 6.83
Round 1 5
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Angelos PAVLAKAKIS
Birth Date: 07 NOV 1976
Nationality:
GRE
Mark: 6.55
Place: 2.
Name: Needy GUIMS
Birth Date: 08 SEP 1974
Nationality:
FRA
Mark: 6.70
Place: 3.
Name: Daniel COJOCARU
Birth Date: 27 MAY 1969
Nationality:
ROU
Mark: 6.73
Place: 4.
Name: Miklós GYULAI
Birth Date: 29 DEC 1970
Nationality:
HUN
Mark: 6.74
Place: 5.
Name: Sergey KORNELYUK
Birth Date: 01 MAY 1969
Nationality:
BLR
Mark: 6.75
Place: 6.
Name: John ERTZGAARD
Birth Date: 18 JUN 1977
Nationality:
NOR
Mark: 6.80
Place: 7.
Name: Venancio JOSÉ
Birth Date: 19 APR 1976
Nationality:
ESP
Mark: 6.86
Men's 400m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Sean BALDOCK
Birth Date: 03 DEC 1976
Nationality:
GBR
Mark: 47.26
Place: 2.
Name: Rafik ELOUARDI
Birth Date: 07 SEP 1970
Nationality:
AUT
Mark: 47.51
Place: 3.
Name: Fred MANGO
Birth Date: 26 JUN 1973
Nationality:
FRA
Mark: 47.67
Place: 4.
Name: Boris GORBAN
Birth Date: 26 SEP 1978
Nationality:
RUS
Mark: 48.11
Place: 5.
Name: Evripides DEMOSTHENOUS
Birth Date: 14 OCT 1972
Nationality:
CYP
Mark: 48.16
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Carlos SILVA
Birth Date: 08 JUN 1974
Nationality:
POR
Mark: 47.75
Place: 2.
Name: Tomasz CZUBAK
Birth Date: 16 DEC 1973
Nationality:
POL
Mark: 47.85
Place: 3.
Name: Solomon WARISO
Birth Date: 11 NOV 1966
Nationality:
GBR
Mark: 48.41
Place: 4.
Name: Björn VERBEKE
Birth Date: 1974
Nationality:
BEL
Mark: 48.78
Place: 5.
Name: Pablo ESCRIBÁ
Birth Date: 09 FEB 1972
Nationality:
ESP
Mark: 48.81
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ashraf SABER
Birth Date: 02 APR 1973
Nationality:
ITA
Mark: 47.16
Place: 2.
Name: Jan PODĚBRADSKÝ
Birth Date: 01 MAR 1974
Nationality:
CZE
Mark: 47.38
Place: 3.
Name: Bruno WAVELET
Birth Date: 20 NOV 1974
Nationality:
FRA
Mark: 47.49
Place: 4.
Name: Paul SLYTHE
Birth Date: 05 SEP 1974
Nationality:
GBR
Mark: 47.62
Place: 5.
Name: Periklis IAKOVAKIS
Birth Date: 24 MAR 1979
Nationality:
GRE
Mark: 47.99
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Emmanuel FRONT
Birth Date: 27 JAN 1973
Nationality:
FRA
Mark: 47.68
Place: 2.
Name: Andreas RECHBAUER
Birth Date: 09 APR 1973
Nationality:
AUT
Mark: 47.75
Place: 3.
Name: Laurent CLERC
Birth Date: 12 APR 1972
Nationality:
SUI
Mark: 47.89
Place: 4.
Name: Panagiotis SARRIS
Birth Date: 14 SEP 1975
Nationality:
GRE
Mark: 48.23
Place: 5.
Name: Ercan SUNU
Birth Date: 13 MAR 1978
Nationality:
TUR
Mark: 48.82
Round 1 5
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ruslan MASHCHENKO
Birth Date: 11 NOV 1971
Nationality:
RUS
Mark: 47.19
Place: 2.
Name: Robert MAĆKOWIAK
Birth Date: 13 MAY 1970
Nationality:
POL
Mark: 47.43
Place: 3.
Name: Antonio ANDRÉS
Birth Date: 18 JAN 1974
Nationality:
ESP
Mark: 47.52
Place: 4.
Name: Alejandro ARGUDÍN-ZAHARIA
Birth Date: 10 MAR 1974
Nationality:
ROU
Mark: 48.15
Place: 5.
Name: Kjell PROVOST
Birth Date: 21 JUN 1977
Nationality:
BEL
Mark: 49.05
Men's 800m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Marko KOERS
Birth Date: 03 NOV 1972
Nationality:
NED
Mark: 1:50.40
Place: 2.
Name: Einārs TUPURĪTIS
Birth Date: 09 DEC 1973
Nationality:
LAT
Mark: 1:50.50
Place: 3.
Name: Nathan KAHAN
Birth Date: 12 FEB 1971
Nationality:
BEL
Mark: 1:50.70
Place: 4.
Name: Sergey KOZHEVNIKOV
Birth Date: 12 MAY 1970
Nationality:
RUS
Mark: 1:50.76
Place: 5.
Name: Duarte PONTE
Birth Date: 11 NOV 1973
Nationality:
POR
Mark: 1:52.87
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Gert-Jan LIEFERS
Birth Date: 26 SEP 1978
Nationality:
NED
Mark: 1:48.74
Place: 2.
Name: James NOLAN
Birth Date: 27 JAN 1977
Nationality:
IRL
Mark: 1:49.04
Place: 3.
Name: Roman ORAVEC
Birth Date: 05 APR 1978
Nationality:
CZE
Mark: 1:49.51
Place: 4.
Name: Pedro Antonio ESTESO
Birth Date: 13 OCT 1976
Nationality:
ESP
Mark: 1:49.63
Place: 5.
Name: Davide CADONI
Birth Date: 04 MAY 1973
Nationality:
ITA
Mark: 1:50.14
Place: 6.
Name: Panayotis STROUBAKOS
Birth Date: 08 SEP 1972
Nationality:
GRE
Mark: 1:51.50
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Vebjørn RODAL
Birth Date: 16 SEP 1972
Nationality:
NOR
Mark: 1:49.81
Place: 2.
Name: David MATTHEWS
Birth Date: 09 APR 1974
Nationality:
IRL
Mark: 1:50.09
Place: 3.
Name: Tom OMEY
Birth Date: 24 APR 1975
Nationality:
BEL
Mark: 1:50.89
Place:
Name: Roberto PARRA
Birth Date: 06 APR 1976
Nationality:
ESP
Mark: DNF
Place:
Name: Andrea LONGO
Birth Date: 26 JUN 1975
Nationality:
ITA
Mark: DNS
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lukáš VYDRA
Birth Date: 23 AUG 1973
Nationality:
CZE
Mark: 1:49.23
Place: 2.
Name: Ivan KOMAR
Birth Date: 18 MAR 1970
Nationality:
BLR
Mark: 1:49.26
Place: 3.
Name: Nils SCHUMANN
Birth Date: 20 MAY 1978
Nationality:
GER
Mark: 1:49.33
Place: 4.
Name: Tim ROGGE
Birth Date: 03 FEB 1977
Nationality:
BEL
Mark: 1:50.24
Place: 5.
Name: Luis Javier GONZÁLEZ
Birth Date: 17 JUN 1969
Nationality:
ESP
Mark: 1:50.59
Place: 6.
Name: Michael WILDNER
Birth Date: 24 APR 1970
Nationality:
AUT
Mark: 1:50.94
Men's 1500m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Andrés Manuel DÍAZ
Birth Date: 12 JUL 1969
Nationality:
ESP
Mark: 3:43.40
Place: 2.
Name: Rui SILVA
Birth Date: 03 AUG 1977
Nationality:
POR
Mark: 3:43.92
Place: 3.
Name: Giuseppe D'URSO
Birth Date: 15 SEP 1969
Nationality:
ITA
Mark: 3:44.00
Place: 4.
Name: Alexandru VASILE
Birth Date: 26 OCT 1975
Nationality:
ROU
Mark: 3:44.34
Place: 5.
Name: Jörgen ZAKI
Birth Date: 04 FEB 1972
Nationality:
SWE
Mark: 3:45.12
Place: 6.
Name: Juan Carlos ESTESO
Birth Date: 13 OCT 1976
Nationality:
ESP
Mark: 3:45.89
Place: 7.
Name: Johan DE KONING
Birth Date: 07 JUN 1974
Nationality:
NED
Mark: 3:46.57
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: José Antonio REDOLAT
Birth Date: 17 FEB 1976
Nationality:
ESP
Mark: 3:39.56
Place: 2.
Name: Andrey ZADOROZHNIY
Birth Date: 03 SEP 1973
Nationality:
RUS
Mark: 3:40.15
Place: 3.
Name: Abdelkader CHÉKHÉMANI
Birth Date: 18 JUL 1971
Nationality:
FRA
Mark: 3:40.40
Place: 4.
Name: Leszek ZBLEWSKI
Birth Date: 25 DEC 1973
Nationality:
POL
Mark: 3:40.83
Place: 5.
Name: Branko ZORKO
Birth Date: 01 JUL 1967
Nationality:
CRO
Mark: 3:42.59
Place: 6.
Name: António TRAVASSOS
Birth Date: 24 SEP 1971
Nationality:
POR
Mark: 3:43.37
Men's 3000m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Massimo PEGORETTI
Birth Date: 16 JUL 1974
Nationality:
ITA
Mark: 8:01.62
Place: 2.
Name: Isaac VICIOSA
Birth Date: 26 DEC 1969
Nationality:
ESP
Mark: 8:01.64
Place: 3.
Name: Bouabdellah TAHRI
Birth Date: 20 DEC 1978
Nationality:
FRA
Mark: 8:01.76
Place: 4.
Name: Manuel PANCORBO
Birth Date: 07 JUL 1966
Nationality:
ESP
Mark: 8:01.80
Place: 5.
Name: Panayotis PAPOULIAS
Birth Date: 09 DEC 1969
Nationality:
GRE
Mark: 8:02.01
Place: 6.
Name: Jim SVENØY
Birth Date: 22 APR 1972
Nationality:
NOR
Mark: 8:03.00
Place: 7.
Name: Ian GILLESPIE
Birth Date: 18 MAY 1970
Nationality:
GBR
Mark: 8:03.28
Place: 8.
Name: Sergey DRYGIN
Birth Date: 19 OCT 1970
Nationality:
RUS
Mark: 8:12.02
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Alberto GARCÍA
Birth Date: 22 FEB 1971
Nationality:
ESP
Mark: 7:56.56
Place: 2.
Name: Serhiy LEBID
Birth Date: 15 JUL 1975
Nationality:
UKR
Mark: 7:57.14
Place: 3.
Name: John MAYOCK
Birth Date: 26 OCT 1970
Nationality:
GBR
Mark: 7:58.57
Place: 4.
Name: Ovidiu OLTEANU
Birth Date: 06 AUG 1970
Nationality:
ROU
Mark: 7:58.99
Place: 5.
Name: Eric DUBUS
Birth Date: 28 FEB 1966
Nationality:
FRA
Mark: 8:00.38
Place: 6.
Name: Halez TAGUELMINT
Birth Date: 29 MAR 1973
Nationality:
FRA
Mark: 8:02.21
Place: 7.
Name: Christos PAPAPETROU
Birth Date: 21 DEC 1973
Nationality:
CYP
Mark: 8:02.61
Place: 8.
Name: Carsten SCHÜTZ
Birth Date: 28 AUG 1975
Nationality:
GER
Mark: 8:20.07
Men's Pole Vault indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jean GALFIONE
Birth Date: 09 JUN 1971
Nationality:
FRA
Mark: 5.65
Place: 1.
Name: Gérald BAUDOUIN
Birth Date: 15 NOV 1972
Nationality:
FRA
Mark: 5.65
Place: 3.
Name: Daniel ECKER
Birth Date: 21 JUL 1977
Nationality:
GER
Mark: 5.65
Place: 4.
Name: Montxu MIRANDA
Birth Date: 27 DEC 1976
Nationality:
ESP
Mark: 5.65
Place: 5.
Name: Martin VOSS
Birth Date: 05 SEP 1967
Nationality:
DEN
Mark: 5.55
Place: 5.
Name: Ilian EFREMOV
Birth Date: 02 AUG 1970
Nationality:
BUL
Mark: 5.55
Place: 7.
Name: Igor TRANDENKOV
Birth Date: 17 AUG 1966
Nationality:
RUS
Mark: 5.55
Place: 7.
Name: Piotr BUCIARSKI
Birth Date: 22 NOV 1975
Nationality:
DEN
Mark: 5.55
Place: 9.
Name: Isaac MOLINERO
Birth Date: 04 SEP 1973
Nationality:
ESP
Mark: 5.55
Place: 10.
Name: Trond BARTHEL
Birth Date: 11 SEP 1970
Nationality:
NOR
Mark: 5.55
Place: 11.
Name: Rens BLOM
Birth Date: 01 MAR 1977
Nationality:
NED
Mark: 5.55
Place: 12.
Name: Martin KYSELA
Birth Date: 25 MAR 1974
Nationality:
CZE
Mark: 5.40
Place: 13.
Name: Aleksandrs MATUSĒVIČS
Birth Date: 02 MAY 1973
Nationality:
LAT
Mark: 5.20
Place: 14.
Name: Patrik KRISTIANSSON
Birth Date: 03 JUN 1977
Nationality:
SWE
Mark: 5.20
Qualification 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Tim LOBINGER
Birth Date: 03 SEP 1972
Nationality:
GER
Mark: 5.65
Place: 1.
Name: Romain MESNIL
Birth Date: 13 JUN 1977
Nationality:
FRA
Mark: 5.65
Place: 1.
Name: Pyotr BOCHKARYOV
Birth Date: 03 NOV 1967
Nationality:
RUS
Mark: 5.65
Place: 4.
Name: Michael STOLLE
Birth Date: 17 DEC 1974
Nationality:
GER
Mark: 5.65
Place: 5.
Name: Vadim STROGALYOV
Birth Date: 09 FEB 1975
Nationality:
RUS
Mark: 5.65
Place: 6.
Name: Javier GARCÍA
Birth Date: 22 JUL 1966
Nationality:
ESP
Mark: 5.55
Place: 7.
Name: Ruhan IŞIM
Birth Date: 05 JUN 1970
Nationality:
TUR
Mark: 5.55
Place: 8.
Name: Nicholas BUCKFIELD
Birth Date: 05 JUN 1973
Nationality:
GBR
Mark: 5.55
Place: 9.
Name: Fabio PIZZOLATO
Birth Date: 16 MAR 1975
Nationality:
ITA
Mark: 5.40
Place: 9.
Name: Peter WIDÉN
Birth Date: 02 JUL 1967
Nationality:
SWE
Mark: 5.40
Place: 11.
Name: Martin ERIKSSON
Birth Date: 15 JUN 1971
Nationality:
SWE
Mark: 5.40
Place:
Name: Konstantin SEMYONOV
Birth Date: 20 NOV 1969
Nationality:
ISR
Mark: NM
Men's Long Jump indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Oleksiy LUKASHEVYCH
Birth Date: 11 JAN 1977
Nationality:
UKR
Mark: 7.89
Place: 2.
Name: Emmanuel BANGUÉ
Birth Date: 21 JUL 1971
Nationality:
FRA
Mark: 7.76
Place: 3.
Name: Carlos CALADO
Birth Date: 05 OCT 1975
Nationality:
POR
Mark: 7.61
Place: 4.
Name: Mattias SUNNEBORN
Birth Date: 27 SEP 1970
Nationality:
SWE
Mark: 7.61
Place: 5.
Name: Romuald DUCROS
Birth Date: 06 FEB 1973
Nationality:
FRA
Mark: 7.58
Place: 6.
Name: Kofi Amoah PRAH
Birth Date: 20 DEC 1974
Nationality:
GER
Mark: 7.55
Place: 7.
Name: Robert EMMIYAN
Birth Date: 16 FEB 1965
Nationality:
ARM
Mark: 7.55
Place: 8.
Name: Raúl FERNÁNDEZ
Birth Date: 08 MAR 1978
Nationality:
ESP
Mark: 7.41
Qualification 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Kader KLOUCHI
Birth Date: 01 JUN 1969
Nationality:
FRA
Mark: 7.92
Place: 2.
Name: Milan KOVÁŘ
Birth Date: 24 FEB 1972
Nationality:
CZE
Mark: 7.85
Place: 3.
Name: Konstantinos KOUKODIMOS
Birth Date: 14 SEP 1969
Nationality:
GRE
Mark: 7.65
Place: 4.
Name: Yago LAMELA
Birth Date: 24 JUL 1977
Nationality:
ESP
Mark: 7.63
Place: 5.
Name: Aleksey MUSIKHIN
Birth Date: 08 NOV 1975
Nationality:
RUS
Mark: 7.52
Place: 6.
Name: Peter HÄGGSTRÖM
Birth Date: 27 JAN 1976
Nationality:
SWE
Mark: 7.42
Place: 7.
Name: Estéve MARTÍN
Birth Date: 15 APR 1975
Nationality:
AND
Mark: 7.15
Men's Triple Jump indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jonathan EDWARDS
Birth Date: 10 MAY 1966
Nationality:
GBR
Mark: 17.15
Place: 2.
Name: Serge HÉLAN
Birth Date: 24 FEB 1964
Nationality:
FRA
Mark: 16.92
Place: 3.
Name: Zsolt CZINGLER
Birth Date: 26 APR 1971
Nationality:
HUN
Mark: 16.82
Place: 4.
Name: Denis KAPUSTIN
Birth Date: 05 OCT 1970
Nationality:
RUS
Mark: 16.67
Place: 5.
Name: Nikolay RAEV
Birth Date: 29 JAN 1971
Nationality:
BUL
Mark: 16.64
Place: 6.
Name: Raúl CHAPADO
Birth Date: 04 MAY 1970
Nationality:
ESP
Mark: 16.59
Place: 7.
Name: Yuriy OSIPENKO
Birth Date: 12 JUL 1969
Nationality:
UKR
Mark: 16.56
Place: 8.
Name: Audrius RAIZGYS
Birth Date: 04 APR 1969
Nationality:
LTU
Mark: 16.24
Qualification 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Francis AGYEPONG
Birth Date: 16 JUN 1965
Nationality:
GBR
Mark: 16.89
Place: 2.
Name: Charles Michael FRIEDEK
Birth Date: 26 AUG 1971
Nationality:
GER
Mark: 16.88
Place: 3.
Name: Georges SAINTE-ROSE
Birth Date: 03 SEP 1969
Nationality:
FRA
Mark: 16.84
Place: 4.
Name: Rogel NACHUM
Birth Date: 21 MAY 1967
Nationality:
ISR
Mark: 16.76
Place: 5.
Name: Vyacheslav TARANOV
Birth Date: 20 MAR 1975
Nationality:
RUS
Mark: 16.51
Place: 6.
Name: Ketill HANSTVEIT
Birth Date: 02 NOV 1973
Nationality:
NOR
Mark: 16.46
Place: 7.
Name: Jiří KUNTOŠ
Birth Date: 02 OCT 1973
Nationality:
CZE
Mark: 16.40
Place: 8.
Name: Julian GOLLEY
Birth Date: 12 SEP 1971
Nationality:
GBR
Mark: 16.19
Women's 60m indoor
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Odiah SIDIBÉ
Birth Date: 13 JAN 1970
Nationality:
FRA
Mark: 7.22
Place: 2.
Name: Katerina KOFFA
Birth Date: 10 APR 1969
Nationality:
GRE
Mark: 7.24
Place: 3.
Name: Irina PUKHA
Birth Date: 10 JAN 1973
Nationality:
UKR
Mark: 7.25
Place: 4.
Name: Andrea PHILIPP
Birth Date: 29 JUL 1971
Nationality:
GER
Mark: 7.25
Place: 5.
Name: Manuela LEVORATO
Birth Date: 16 MAR 1977
Nationality:
ITA
Mark: 7.26
Place: 6.
Name: Petya PENDAREVA
Birth Date: 20 JAN 1971
Nationality:
BUL
Mark: 7.27
Place: 7.
Name: Saša PROKOFJEV
Birth Date: 28 NOV 1971
Nationality:
SLO
Mark: 7.39
Place: 8.
Name: Joice MADUAKA
Birth Date: 30 SEP 1973
Nationality:
GBR
Mark: 7.43
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Melanie PASCHKE
Birth Date: 29 JUN 1970
Nationality:
GER
Mark: 7.17
Place: 2.
Name: Frédérique BANGUÉ
Birth Date: 31 DEC 1976
Nationality:
FRA
Mark: 7.25
Place: 3.
Name: Katerina THANOU
Birth Date: 01 FEB 1975
Nationality:
GRE
Mark: 7.31
Place: 4.
Name: Alenka BIKAR
Birth Date: 07 JAN 1974
Nationality:
SLO
Mark: 7.31
Place: 5.
Name: Anzhela KRAVCHENKO
Birth Date: 25 JAN 1971
Nationality:
UKR
Mark: 7.35
Place: 5.
Name: Carmen BLAY
Birth Date: 31 JUL 1973
Nationality:
ESP
Mark: 7.35
Place: 7.
Name: Annika AMUNDIN
Birth Date: 09 FEB 1977
Nationality:
SWE
Mark: 7.37
Place:
Name: Sandra CITTÉ
Birth Date: 28 MAR 1976
Nationality:
FRA
Mark: DNS
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Melanie PASCHKE
Birth Date: 29 JUN 1970
Nationality:
GER
Mark: 7.23
Place: 2.
Name: Katerina THANOU
Birth Date: 01 FEB 1975
Nationality:
GRE
Mark: 7.27
Place: 3.
Name: Anzhela KRAVCHENKO
Birth Date: 25 JAN 1971
Nationality:
UKR
Mark: 7.32
Place: 4.
Name: Annika AMUNDIN
Birth Date: 09 FEB 1977
Nationality:
SWE
Mark: 7.33
Place: 5.
Name: Odiah SIDIBÉ
Birth Date: 13 JAN 1970
Nationality:
FRA
Mark: 7.35
Place: 6.
Name: Carmen BLAY
Birth Date: 31 JUL 1973
Nationality:
ESP
Mark: 7.36
Place: 7.
Name: Aksel GÜRCAN
Birth Date: 02 JAN 1973
Nationality:
TUR
Mark: 7.54
Place: 8.
Name: Tamara SHANIDZE
Birth Date: 05 JUL 1969
Nationality:
GEO
Mark: 7.63
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Andrea PHILIPP
Birth Date: 29 JUL 1971
Nationality:
GER
Mark: 7.20
Place: 2.
Name: Katerina KOFFA
Birth Date: 10 APR 1969
Nationality:
GRE
Mark: 7.22
Place: 3.
Name: Petya PENDAREVA
Birth Date: 20 JAN 1971
Nationality:
BUL
Mark: 7.30
Place: 4.
Name: Joice MADUAKA
Birth Date: 30 SEP 1973
Nationality:
GBR
Mark: 7.34
Place: 5.
Name: Sandra CITTÉ
Birth Date: 28 MAR 1976
Nationality:
FRA
Mark: 7.35
Place: 6.
Name: Karin MAYR-KRIFKA
Birth Date: 04 JUN 1971
Nationality:
AUT
Mark: 7.42
Place: 7.
Name: Lena BARRY
Birth Date: 25 APR 1976
Nationality:
IRL
Mark: 7.48
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Frédérique BANGUÉ
Birth Date: 31 DEC 1976
Nationality:
FRA
Mark: 7.16
Place: 2.
Name: Irina PUKHA
Birth Date: 10 JAN 1973
Nationality:
UKR
Mark: 7.21
Place: 3.
Name: Alenka BIKAR
Birth Date: 07 JAN 1974
Nationality:
SLO
Mark: 7.28
Place: 4.
Name: Manuela LEVORATO
Birth Date: 16 MAR 1977
Nationality:
ITA
Mark: 7.29
Place: 5.
Name: Saša PROKOFJEV
Birth Date: 28 NOV 1971
Nationality:
SLO
Mark: 7.40
Place: 6.
Name: Katleen DE CALUWÉ
Birth Date: 22 DEC 1976
Nationality:
BEL
Mark: 7.44
Place: 7.
Name: Maria TSONI
Birth Date: 30 JUL 1963
Nationality:
GRE
Mark: 7.49
Women's 800m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Stella JONGMANS
Birth Date: 17 MAY 1971
Nationality:
NED
Mark: 2:03.92
Place: 2.
Name: Sandra STALS
Birth Date: 05 JUN 1975
Nationality:
BEL
Mark: 2:04.00
Place: 3.
Name: Hayley PARRY-TULLETT
Birth Date: 17 FEB 1973
Nationality:
GBR
Mark: 2:04.37
Place: 4.
Name: Maria Pilar BARREIRO
Birth Date: 11 JAN 1971
Nationality:
ESP
Mark: 2:05.51
Place: 5.
Name: Aleksandra DEREŃ
Birth Date: 01 FEB 1978
Nationality:
POL
Mark: 2:07.37
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Stephanie GRAF
Birth Date: 26 APR 1973
Nationality:
AUT
Mark: 2:04.24
Place: 2.
Name: Petya STRASHILOVA
Birth Date: 18 MAR 1965
Nationality:
BUL
Mark: 2:04.56
Place: 3.
Name: Virginie FOUQUET
Birth Date: 09 SEP 1975
Nationality:
FRA
Mark: 2:04.94
Place: 4.
Name: Irina KRAKOVIAK
Birth Date: 16 NOV 1977
Nationality:
LTU
Mark: 2:05.78
Place: 5.
Name: Jolanda ČEPLAK
Birth Date: 12 SEP 1976
Nationality:
SLO
Mark: 2:05.98
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ludmila FORMANOVÁ
Birth Date: 02 JAN 1974
Nationality:
CZE
Mark: 2:02.80
Place: 2.
Name: Malin EWERLÖF
Birth Date: 02 JUN 1972
Nationality:
SWE
Mark: 2:03.15
Place: 3.
Name: Judit VARGA
Birth Date: 16 APR 1976
Nationality:
HUN
Mark: 2:04.18
Place: 4.
Name: Katrien MAENHOUT
Birth Date: 08 FEB 1969
Nationality:
BEL
Mark: 2:04.28
Place: 5.
Name: Nuria FERNÁNDEZ
Birth Date: 16 AUG 1976
Nationality:
ESP
Mark: 2:04.60
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Larisa MIKHAYLOVA
Birth Date: 03 JAN 1969
Nationality:
RUS
Mark: 2:04.49
Place: 2.
Name: Eva KASALOVÁ
Birth Date: 04 DEC 1976
Nationality:
CZE
Mark: 2:04.74
Place: 3.
Name: Ana Amelia MENÉNDEZ
Birth Date: 17 MAR 1972
Nationality:
ESP
Mark: 2:05.09
Place: 4.
Name: Monica LUNDGREN
Birth Date: 12 JAN 1973
Nationality:
SWE
Mark: 2:05.13
Place: 5.
Name: Brigitte MÜHLBACHER
Birth Date: 05 DEC 1975
Nationality:
AUT
Mark: 2:05.48
Round 1 5
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Maria AKRAKA
Birth Date: 07 JUL 1966
Nationality:
SWE
Mark: 2:05.04
Place: 2.
Name: Ellen VAN LANGEN
Birth Date: 09 FEB 1966
Nationality:
NED
Mark: 2:05.37
Place: 3.
Name: Dorota FIUT
Birth Date: 10 DEC 1976
Nationality:
POL
Mark: 2:05.52
Place: 4.
Name: Carmen STANCIU
Birth Date: 05 JAN 1970
Nationality:
ROU
Mark: 2:05.58
Place: 5.
Name: Elisabetta ARTUSO
Birth Date: 25 APR 1974
Nationality:
ITA
Mark: 2:07.93
Women's 1500m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Theresia KIESL
Birth Date: 26 OCT 1963
Nationality:
AUT
Mark: 4:17.59
Place: 2.
Name: Frédérique QUENTIN
Birth Date: 22 DEC 1969
Nationality:
FRA
Mark: 4:17.90
Place: 3.
Name: Violeta BECLEA-SZEKELY
Birth Date: 26 MAR 1965
Nationality:
ROU
Mark: 4:18.05
Place: 5.
Name: Brigitta TUSAI
Birth Date: 30 JUN 1977
Nationality:
HUN
Mark: 4:18.42
Place: 6.
Name: Olga KOMYAGINA
Birth Date: 10 FEB 1974
Nationality:
RUS
Mark: 4:18.60
Place: 7.
Name: Ljiljana ĆULIBRK
Birth Date: 27 OCT 1982
Nationality:
CRO
Mark: 4:35.03
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Luminiţa GOGÎRLEA
Birth Date: 05 NOV 1971
Nationality:
ROU
Mark: 4:17.12
Place: 2.
Name: Lidia CHOJECKA
Birth Date: 25 JAN 1977
Nationality:
POL
Mark: 4:17.17
Place: 3.
Name: Sylvia KÜHNEMUND-THIER
Birth Date: 25 JUL 1974
Nationality:
GER
Mark: 4:17.27
Place: 4.
Name: Maite ZÚÑIGA
Birth Date: 28 DEC 1964
Nationality:
ESP
Mark: 4:17.56
Place: 5.
Name: Freda DAVOREN
Birth Date: 16 MAR 1973
Nationality:
IRL
Mark: 4:18.21
Place: 6.
Name: Lale ÖZTÜRK
Birth Date: 01 DEC 1971
Nationality:
TUR
Mark: 4:25.21
Women's Pole Vault indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Janine WHITLOCK
Birth Date: 11 AUG 1973
Nationality:
GBR
Mark: 4.10
Place: 1.
Name: Aurore PIGNOT
Birth Date: 24 DEC 1979
Nationality:
FRA
Mark: 4.10
Place: 1.
Name: Francesca DOLCINI
Birth Date: 28 DEC 1974
Nationality:
ITA
Mark: 4.10
Place: 1.
Name: Vala FLOSADÓTTIR
Birth Date: 16 FEB 1978
Nationality:
ISL
Mark: 4.10
Place: 5.
Name: Nicole RIEGER
Birth Date: 05 FEB 1972
Nationality:
GER
Mark: 4.10
Place: 6.
Name: Eszter SZEMERÉDI
Birth Date: 12 FEB 1976
Nationality:
HUN
Mark: 4.10
Place: 7.
Name: Pascale BOURGUIGNON
Birth Date: 27 FEB 1972
Nationality:
FRA
Mark: 4.00
Place: 8.
Name: Edit BOLLA
Birth Date: 04 MAR 1976
Nationality:
HUN
Mark: 4.00
Place: 9.
Name: Anna FITIDOU
Birth Date: 22 APR 1977
Nationality:
CYP
Mark: 3.80
Place: 9.
Name: Šárka MLÁDKOVÁ
Birth Date: 30 AUG 1976
Nationality:
CZE
Mark: 3.80
Place: 11.
Name: Dana CERVANTES
Birth Date: 18 AUG 1978
Nationality:
ESP
Mark: 3.80
Place: 12.
Name: Teija SAARI
Birth Date: 21 MAR 1978
Nationality:
FIN
Mark: 3.80
Place:
Name: Monique DE WILT
Birth Date: 31 MAR 1976
Nationality:
NED
Mark: NM
Qualification 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Anzhela BALAKHONOVA
Birth Date: 18 DEC 1972
Nationality:
UKR
Mark: 4.10
Place: 1.
Name: Daniela BÁRTOVÁ
Birth Date: 06 MAY 1974
Nationality:
CZE
Mark: 4.10
Place: 3.
Name: Amandine HOMO
Birth Date: 24 DEC 1980
Nationality:
FRA
Mark: 4.10
Place: 4.
Name: Zsuzsanna OLGYAY-SZABÓ
Birth Date: 06 MAY 1973
Nationality:
HUN
Mark: 4.10
Place: 5.
Name: Monika GÖTZ
Birth Date: 15 JUN 1981
Nationality:
GER
Mark: 4.10
Place: 6.
Name: Marie RASMUSSEN
Birth Date: 01 NOV 1972
Nationality:
DEN
Mark: 4.00
Place: 7.
Name: Maria del Mar SÁNCHEZ
Birth Date: 25 DEC 1979
Nationality:
ESP
Mark: 4.00
Place: 8.
Name: Thórey Edda ELISDÓTTIR
Birth Date: 30 JUN 1977
Nationality:
ISL
Mark: 3.80
Place: 9.
Name: Georgia TSILLIGIRI
Birth Date: 21 JUN 1968
Nationality:
GRE
Mark: 3.80
Place: 10.
Name: Yvonne BUSCHBAUM
Birth Date: 14 JUL 1980
Nationality:
GER
Mark: 3.80
Place: 11.
Name: Rhian CLARKE
Birth Date: 19 APR 1977
Nationality:
GBR
Mark: 3.60
Place:
Name: Tanya KOLEVA-STEFANOVA
Birth Date: 08 MAR 1972
Nationality:
BUL
Mark: NM
Place:
Name: Maria Carla BRESCIANI
Birth Date: 16 JUL 1973
Nationality:
ITA
Mark: NM
Women's Triple Jump indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ashia HANSEN
Birth Date: 05 DEC 1971
Nationality:
GBR
Mark: 14.48
Place: 2.
Name: Rodica MATEESCU
Birth Date: 13 MAR 1971
Nationality:
ROU
Mark: 14.12
Place: 3.
Name: Olga VASDEKI
Birth Date: 26 SEP 1973
Nationality:
GRE
Mark: 14.05
Place: 4.
Name: Tereza MARINOVA
Birth Date: 25 SEP 1977
Nationality:
BUL
Mark: 14.00
Place: 5.
Name: Jelena BLAZEVICA
Birth Date: 11 MAY 1970
Nationality:
LAT
Mark: 13.91
Place: 6.
Name: Cosmina BOAJE
Birth Date: 20 JUL 1977
Nationality:
ROU
Mark: 13.62
Place: 7.
Name: Sylvie BORDA
Birth Date: 04 SEP 1966
Nationality:
FRA
Mark: 13.32
Place: 8.
Name: María Concepción PAREDES
Birth Date: 19 JUL 1970
Nationality:
ESP
Mark: 13.12
Qualification 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Šárka KAŠPÁRKOVÁ
Birth Date: 20 MAY 1971
Nationality:
CZE
Mark: 14.38
Place: 2.
Name: Betty LISE
Birth Date: 05 SEP 1972
Nationality:
FRA
Mark: 14.09
Place: 3.
Name: Petra LOBINGER
Birth Date: 24 JAN 1967
Nationality:
GER
Mark: 14.00
Place: 4.
Name: Cristina NICOLAU
Birth Date: 09 AUG 1977
Nationality:
ROU
Mark: 13.90
Place: 5.
Name: Yelena LEBEDYENKO
Birth Date: 16 JAN 1971
Nationality:
RUS
Mark: 13.83
Place: 6.
Name: Barbara LAH
Birth Date: 24 MAR 1972
Nationality:
ITA
Mark: 13.57
Place: 7.
Name: Sandrine DOMAIN
Birth Date: 06 SEP 1971
Nationality:
FRA
Mark: 13.38
Place: 8.
Name: Carlota CASTREJANA
Birth Date: 25 APR 1973
Nationality:
ESP
Mark: 13.14
Place: 9.
Name: Zhanna GUREYEVA
Birth Date: 10 JUN 1970
Nationality:
BLR
Mark: 12.87
Women's Pentathlon indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 4808
Place: 2.
Name: Irina BELOVA
Birth Date: 27 MAR 1968
Nationality:
RUS
Mark: 4631
Place: 3.
Name: Karin ERTL
Birth Date: 23 JUN 1974
Nationality:
GER
Mark: 4523
Place: 4.
Name: Tiia HAUTALA
Birth Date: 03 APR 1972
Nationality:
FIN
Mark: 4473
Place: 5.
Name: Marie COLLONVILLÉ
Birth Date: 23 NOV 1973
Nationality:
FRA
Mark: 4300
Place: 6.
Name: Helena VINAŘOVÁ
Birth Date: 26 AUG 1974
Nationality:
CZE
Mark: 4238
Place: 7.
Name: Inmaculada CLOPÉS
Birth Date: 19 JAN 1968
Nationality:
ESP
Mark: 4234
Place: 8.
Name: Julia MACHIN-BENNETT
Birth Date: 26 MAR 1970
Nationality:
GBR
Mark: 4226
Place: 9.
Name: Saskia MEIJER
Birth Date: 08 FEB 1979
Nationality:
NED
Mark: 4181
Place: 10.
Name: Guilaine GRAW
Birth Date: 05 MAR 1971
Nationality:
FRA
Mark: 4088
Place: 11.
Name: Ottelien OLSTHOORN
Birth Date: 20 JUN 1978
Nationality:
NED
Mark: 4028
Place: 12.
Name: Ana Belén MARTÍNEZ
Birth Date: 30 MAY 1975
Nationality:
ESP
Mark: 3947
Place: 13.
Name: Maria RICHTNÉR
Birth Date: 05 FEB 1973
Nationality:
SWE
Mark: 3114
Combined Events
Women's 800m indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Guilaine GRAW
Birth Date: 05 MAR 1971
Nationality:
FRA
Mark: 2:25.31
Place:
Name: Maria RICHTNÉR
Birth Date: 05 FEB 1973
Nationality:
SWE
Mark: 2:22.14
Place:
Name: Helena VINAŘOVÁ
Birth Date: 26 AUG 1974
Nationality:
CZE
Mark: 2:18.52
Place:
Name: Marie COLLONVILLÉ
Birth Date: 23 NOV 1973
Nationality:
FRA
Mark: 2:23.64
Place:
Name: Ana Belén MARTÍNEZ
Birth Date: 30 MAY 1975
Nationality:
ESP
Mark: 2:28.55
Place:
Name: Inmaculada CLOPÉS
Birth Date: 19 JAN 1968
Nationality:
ESP
Mark: 2:24.62
Place:
Name: Julia MACHIN-BENNETT
Birth Date: 26 MAR 1970
Nationality:
GBR
Mark: 2:18.75
Place:
Name: Tiia HAUTALA
Birth Date: 03 APR 1972
Nationality:
FIN
Mark: 2:22.77
Place:
Name: Karin ERTL
Birth Date: 23 JUN 1974
Nationality:
GER
Mark: 2:25.29
Place:
Name: Saskia MEIJER
Birth Date: 08 FEB 1979
Nationality:
NED
Mark: 2:19.96
Place:
Name: Ottelien OLSTHOORN
Birth Date: 20 JUN 1978
Nationality:
NED
Mark: 2:29.37
Place:
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 2:19.77
Place:
Name: Irina BELOVA
Birth Date: 27 MAR 1968
Nationality:
RUS
Mark: 2:09.81
Combined Events
Women's 60mH indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Irina BELOVA
Birth Date: 27 MAR 1968
Nationality:
RUS
Mark: 8.45
Place:
Name: Julia MACHIN-BENNETT
Birth Date: 26 MAR 1970
Nationality:
GBR
Mark: 8.93
Place:
Name: Ottelien OLSTHOORN
Birth Date: 20 JUN 1978
Nationality:
NED
Mark: 8.61
Place:
Name: Ana Belén MARTÍNEZ
Birth Date: 30 MAY 1975
Nationality:
ESP
Mark: 9.01
Place:
Name: Inmaculada CLOPÉS
Birth Date: 19 JAN 1968
Nationality:
ESP
Mark: 8.60
Place:
Name: Helena VINAŘOVÁ
Birth Date: 26 AUG 1974
Nationality:
CZE
Mark: 8.49
Place:
Name: Marie COLLONVILLÉ
Birth Date: 23 NOV 1973
Nationality:
FRA
Mark: 8.49
Place:
Name: Saskia MEIJER
Birth Date: 08 FEB 1979
Nationality:
NED
Mark: 8.70
Place:
Name: Karin ERTL
Birth Date: 23 JUN 1974
Nationality:
GER
Mark: 8.31
Place:
Name: Tiia HAUTALA
Birth Date: 03 APR 1972
Nationality:
FIN
Mark: 8.46
Place:
Name: Guilaine GRAW
Birth Date: 05 MAR 1971
Nationality:
FRA
Mark: 8.79
Place:
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 8.25
Place:
Name: Maria RICHTNÉR
Birth Date: 05 FEB 1973
Nationality:
SWE
Mark: 8.81
Combined Events
Women's High Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 1.83
Place:
Name: Guilaine GRAW
Birth Date: 05 MAR 1971
Nationality:
FRA
Mark: 1.77
Place:
Name: Marie COLLONVILLÉ
Birth Date: 23 NOV 1973
Nationality:
FRA
Mark: 1.80
Place:
Name: Tiia HAUTALA
Birth Date: 03 APR 1972
Nationality:
FIN
Mark: 1.80
Place:
Name: Ana Belén MARTÍNEZ
Birth Date: 30 MAY 1975
Nationality:
ESP
Mark: 1.77
Place:
Name: Inmaculada CLOPÉS
Birth Date: 19 JAN 1968
Nationality:
ESP
Mark: 1.71
Place:
Name: Helena VINAŘOVÁ
Birth Date: 26 AUG 1974
Nationality:
CZE
Mark: 1.71
Place:
Name: Julia MACHIN-BENNETT
Birth Date: 26 MAR 1970
Nationality:
GBR
Mark: 1.74
Place:
Name: Karin ERTL
Birth Date: 23 JUN 1974
Nationality:
GER
Mark: 1.86
Place:
Name: Saskia MEIJER
Birth Date: 08 FEB 1979
Nationality:
NED
Mark: 1.68
Place:
Name: Ottelien OLSTHOORN
Birth Date: 20 JUN 1978
Nationality:
NED
Mark: 1.71
Place:
Name: Irina BELOVA
Birth Date: 27 MAR 1968
Nationality:
RUS
Mark: 1.77
Place:
Name: Maria RICHTNÉR
Birth Date: 05 FEB 1973
Nationality:
SWE
Mark: 1.56
Combined Events
Women's Long Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 6.54
Place:
Name: Guilaine GRAW
Birth Date: 05 MAR 1971
Nationality:
FRA
Mark: 5.78
Place:
Name: Tiia HAUTALA
Birth Date: 03 APR 1972
Nationality:
FIN
Mark: 6.15
Place:
Name: Ana Belén MARTÍNEZ
Birth Date: 30 MAY 1975
Nationality:
ESP
Mark: 5.61
Place:
Name: Marie COLLONVILLÉ
Birth Date: 23 NOV 1973
Nationality:
FRA
Mark: 6.09
Place:
Name: Inmaculada CLOPÉS
Birth Date: 19 JAN 1968
Nationality:
ESP
Mark: 5.97
Place:
Name: Helena VINAŘOVÁ
Birth Date: 26 AUG 1974
Nationality:
CZE
Mark: 5.94
Place:
Name: Julia MACHIN-BENNETT
Birth Date: 26 MAR 1970
Nationality:
GBR
Mark: 6.13
Place:
Name: Maria RICHTNÉR
Birth Date: 05 FEB 1973
Nationality:
SWE
Mark: NM
Place:
Name: Karin ERTL
Birth Date: 23 JUN 1974
Nationality:
GER
Mark: 6.15
Place:
Name: Saskia MEIJER
Birth Date: 08 FEB 1979
Nationality:
NED
Mark: 5.87
Place:
Name: Ottelien OLSTHOORN
Birth Date: 20 JUN 1978
Nationality:
NED
Mark: 5.89
Place:
Name: Irina BELOVA
Birth Date: 27 MAR 1968
Nationality:
RUS
Mark: 6.20
Combined Events
Women's Shot Put indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Helena VINAŘOVÁ
Birth Date: 26 AUG 1974
Nationality:
CZE
Mark: 12.24
Place:
Name: Guilaine GRAW
Birth Date: 05 MAR 1971
Nationality:
FRA
Mark: 11.94
Place:
Name: Karin ERTL
Birth Date: 23 JUN 1974
Nationality:
GER
Mark: 13.51
Place:
Name: Julia MACHIN-BENNETT
Birth Date: 26 MAR 1970
Nationality:
GBR
Mark: 12.09
Place:
Name: Irina BELOVA
Birth Date: 27 MAR 1968
Nationality:
RUS
Mark: 13.83
Place:
Name: Tiia HAUTALA
Birth Date: 03 APR 1972
Nationality:
FIN
Mark: 13.90
Place:
Name: Ana Belén MARTÍNEZ
Birth Date: 30 MAY 1975
Nationality:
ESP
Mark: 11.91
Place:
Name: Inmaculada CLOPÉS
Birth Date: 19 JAN 1968
Nationality:
ESP
Mark: 13.64
Place:
Name: Marie COLLONVILLÉ
Birth Date: 23 NOV 1973
Nationality:
FRA
Mark: 11.85
Place:
Name: Saskia MEIJER
Birth Date: 08 FEB 1979
Nationality:
NED
Mark: 13.24
Place:
Name: Ottelien OLSTHOORN
Birth Date: 20 JUN 1978
Nationality:
NED
Mark: 11.84
Place:
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 15.16
Place:
Name: Maria RICHTNÉR
Birth Date: 05 FEB 1973
Nationality:
SWE
Mark: 12.29
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Broadcast Partner
Broadcast Partner
Preferred Suppliers
Supporting Hotel
Photography Agency