Semifinal - Heat 1, Wind: -2.3
Place: 1.
Name: Philippe CLERC
Birth Date: 24 DEC 1946
Mark: 10.5h
Place: 2.
Name: Valeriy BORZOV
Birth Date: 20 OCT 1949
Mark: 10.5h
Place: 3.
Name: René METZ
Birth Date: 18 DEC 1950
Mark: 10.5h
Place: 4.
Name: Peter HAASE
Birth Date: 23 JAN 1943
Mark: 10.6h
Place: 5.
Name: Luděk BOHMAN
Birth Date: 02 DEC 1946
Mark: 10.6h
Place: 6.
Name: Hans-Jürgen BOMBACH
Birth Date: 11 AUG 1945
Mark: 10.7h
Place: 7.
Name: Ossi KARTTUNEN
Birth Date: 17 MAR 1948
Mark: 10.7h
Place: 8.
Name: Ron JONES
Birth Date: 19 AUG 1934
Mark: 10.8h
Semifinal - Heat 2, Wind: -3.1
Place: 1.
Name: Alain SARTEUR
Birth Date: 17 JUN 1946
Mark: 10.6h
Place: 2.
Name: Hermann BURDE
Birth Date: 19 FEB 1943
Mark: 10.6h
Place: 3.
Name: Gerard FENOUIL
Birth Date: 23 JUN 1945
Mark: 10.6h
Place: 4.
Name: Barrie KELLY
Birth Date: 02 AUG 1940
Mark: 10.6h
Place: 5.
Name: Zenon NOWOSZ
Birth Date: 06 FEB 1944
Mark: 10.6h
Place: 6.
Name: Hansruedi WIEDMER
Birth Date: 08 SEP 1945
Mark: 10.7h
Place: 7.
Name: Aleksandr LEBEDYEV
Birth Date: 11 APR 1946
Mark: 10.8h
Place: 8.
Name: Vladislav SAPEYA
Birth Date: 11 JUN 1943
Mark: 10.8h
Round 1 - Heat 1, Wind: -3.2
Place: 1.
Name: Valeriy BORZOV
Birth Date: 20 OCT 1949
Mark: 10.7h
Place: 2.
Name: Hansruedi WIEDMER
Birth Date: 08 SEP 1945
Mark: 10.8h
Place: 3.
Name: Hans-Jürgen BOMBACH
Birth Date: 11 AUG 1945
Mark: 10.8h
Place: 4.
Name: Ron JONES
Birth Date: 19 AUG 1934
Mark: 10.9h
Place: 5.
Name: Ivica KARASI
Birth Date: 13 APR 1945
Mark: 11.0h
Place: 6.
Name: Vasílios PAPAGEORGOPOULOS
Birth Date: 27 JUN 1947
Mark: 11.0h
Place: 7.
Name: Godwin ZAMMIT
Birth Date: 1945
Mark: 11.8h
Round 1 - Heat 2, Wind: -3.3
Place: 1.
Name: Hermann BURDE
Birth Date: 19 FEB 1943
Mark: 10.7h
Place: 2.
Name: René METZ
Birth Date: 18 DEC 1950
Mark: 10.8h
Place: 3.
Name: Barrie KELLY
Birth Date: 02 AUG 1940
Mark: 10.8h
Place: 4.
Name: Ossi KARTTUNEN
Birth Date: 17 MAR 1948
Mark: 10.8h
Place: 5.
Name: Tadeusz CUCH
Birth Date: 17 FEB 1945
Mark: 10.9h
Place: 6.
Name: Ladislav KŘÍŽ
Birth Date: 28 JAN 1944
Mark: 11.0h
Place: 7.
Name: Paul POELS
Birth Date: 01 MAY 1944
Mark: 11.0h
Round 1 - Heat 3, Wind: -1.2
Place: 1.
Name: Alain SARTEUR
Birth Date: 17 JUN 1946
Mark: 10.6h
Place: 2.
Name: Peter HAASE
Birth Date: 23 JAN 1943
Mark: 10.7h
Place: 3.
Name: Luděk BOHMAN
Birth Date: 02 DEC 1946
Mark: 10.8h
Place: 4.
Name: Vladislav SAPEYA
Birth Date: 11 JUN 1943
Mark: 10.8h
Place: 5.
Name: Don HALLIDAY
Birth Date: 16 JUN 1947
Mark: 10.8h
Place: 6.
Name: Orhan AYDIN
Birth Date: 01 JAN 1946
Mark: 11.0h
Round 1 - Heat 4, Wind: -4.5
Place: 1.
Name: Philippe CLERC
Birth Date: 24 DEC 1946
Mark: 10.7h
Place: 2.
Name: Zenon NOWOSZ
Birth Date: 06 FEB 1944
Mark: 10.7h
Place: 3.
Name: Gerard FENOUIL
Birth Date: 23 JUN 1945
Mark: 10.8h
Place: 4.
Name: Aleksandr LEBEDYEV
Birth Date: 11 APR 1946
Mark: 10.8h
Place: 5.
Name: Dionýz SZÖGEDI
Birth Date: 09 OCT 1944
Mark: 10.9h
Place: 6.
Name: Axel NEPRAUNIK
Birth Date: 03 FEB 1945
Mark: 10.9h
Place: 7.
Name: Ole Bernt SKARSTEIN
Birth Date: 05 MAY 1945
Mark: 11.0h
Place: 8.
Name: Anders FAAGER
Birth Date: 03 APR 1947
Mark: 12.4h