Home
11–13 MAR 1994

European Indoor Championships

Event
Medals & Placing Table
Men's 60m indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Colin JACKSON
Birth Date: 18 FEB 1967
Nationality:
GBR
Mark: 6.49
Place: 2.
Name: Alexandros TERZIAN
Birth Date: 24 JUN 1968
Nationality:
GRE
Mark: 6.51
Place: 3.
Name: Michael ROSSWESS
Birth Date: 11 JUN 1965
Nationality:
GBR
Mark: 6.54
Place: 4.
Name: Aleksandr PORKHOMOVSKIY
Birth Date: 12 AUG 1972
Nationality:
RUS
Mark: 6.59
Place: 5.
Name: Daniel SANGOUMA
Birth Date: 07 FEB 1965
Nationality:
FRA
Mark: 6.65
Place: 6.
Name: Laurent NEVO
Birth Date: 25 JUN 1967
Nationality:
FRA
Mark: 6.75
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Colin JACKSON
Birth Date: 18 FEB 1967
Nationality:
GBR
Mark: 6.55
Place: 2.
Name: Alexandros TERZIAN
Birth Date: 24 JUN 1968
Nationality:
GRE
Mark: 6.58
Place: 3.
Name: Laurent NEVO
Birth Date: 25 JUN 1967
Nationality:
FRA
Mark: 6.69
Place: 4.
Name: Pavel GALKIN
Birth Date: 09 OCT 1968
Nationality:
RUS
Mark: 6.70
Place: 5.
Name: Kennet KJENSLI
Birth Date: 12 MAR 1969
Nationality:
NOR
Mark: 6.75
Place: 6.
Name: Oleg KRAMARENKO
Birth Date: 17 SEP 1970
Nationality:
UKR
Mark: 6.76
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Michael ROSSWESS
Birth Date: 11 JUN 1965
Nationality:
GBR
Mark: 6.59
Place: 2.
Name: Aleksandr PORKHOMOVSKIY
Birth Date: 12 AUG 1972
Nationality:
RUS
Mark: 6.61
Place: 3.
Name: Daniel SANGOUMA
Birth Date: 07 FEB 1965
Nationality:
FRA
Mark: 6.65
Place: 4.
Name: Daniel COJOCARU
Birth Date: 27 MAY 1969
Nationality:
ROU
Mark: 6.73
Place: 5.
Name: Kastytis KLIMAS
Birth Date: 26 APR 1969
Nationality:
LTU
Mark: 6.74
Place: 6.
Name: Marc BLUME
Birth Date: 28 DEC 1973
Nationality:
GER
Mark: 6.74
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Michael ROSSWESS
Birth Date: 11 JUN 1965
Nationality:
GBR
Mark: 6.67
Place: 2.
Name: Oleg KRAMARENKO
Birth Date: 17 SEP 1970
Nationality:
UKR
Mark: 6.74
Place: 3.
Name: Alexandros GENOVELIS
Birth Date: 26 FEB 1968
Nationality:
GRE
Mark: 6.76
Place: 4.
Name: Patrik LÖVGREN
Birth Date: 12 OCT 1975
Nationality:
SWE
Mark: 6.78
Place: 5.
Name: Pál REZÁK
Birth Date: 20 DEC 1966
Nationality:
HUN
Mark: 6.81
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Colin JACKSON
Birth Date: 18 FEB 1967
Nationality:
GBR
Mark: 6.57
Place: 2.
Name: Alexandros TERZIAN
Birth Date: 24 JUN 1968
Nationality:
GRE
Mark: 6.62
Place: 3.
Name: Daniel COJOCARU
Birth Date: 27 MAY 1969
Nationality:
ROU
Mark: 6.71
Place: 4.
Name: Luis TURON
Birth Date: 15 JAN 1970
Nationality:
ESP
Mark: 6.79
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Pavel GALKIN
Birth Date: 09 OCT 1968
Nationality:
RUS
Mark: 6.69
Place: 2.
Name: Kastytis KLIMAS
Birth Date: 26 APR 1969
Nationality:
LTU
Mark: 6.70
Place: 3.
Name: Kennet KJENSLI
Birth Date: 12 MAR 1969
Nationality:
NOR
Mark: 6.70
Place: 4.
Name: Laurent NEVO
Birth Date: 25 JUN 1967
Nationality:
FRA
Mark: 6.71
Place: 5.
Name: Alessandro ORLANDI
Birth Date: 04 MAY 1972
Nationality:
ITA
Mark: 6.75
Place: 6.
Name: Aleksandr SHLYCHKOV
Birth Date: 31 MAR 1970
Nationality:
UKR
Mark: 6.82
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Aleksandr PORKHOMOVSKIY
Birth Date: 12 AUG 1972
Nationality:
RUS
Mark: 6.63
Place: 2.
Name: Daniel SANGOUMA
Birth Date: 07 FEB 1965
Nationality:
FRA
Mark: 6.69
Place: 3.
Name: Marc BLUME
Birth Date: 28 DEC 1973
Nationality:
GER
Mark: 6.70
Place: 4.
Name: David DOLLÉ
Birth Date: 30 MAY 1969
Nationality:
SUI
Mark: 6.72
Place: 5.
Name: Thomas LEANDERSSON
Birth Date: 08 FEB 1966
Nationality:
SWE
Mark: 6.84
Place:
Name: Einar Þór EINARSSON
Birth Date: 30 JUL 1970
Nationality:
ISL
Mark: DNF
Men's 400m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Rico LIEDER
Birth Date: 25 SEP 1971
Nationality:
GER
Mark: 47.08
Place: 2.
Name: Jamie BAULCH
Birth Date: 03 MAY 1973
Nationality:
GBR
Mark: 47.15
Place: 3.
Name: Andrea NUTI
Birth Date: 08 APR 1967
Nationality:
ITA
Mark: 47.50
Place: 4.
Name: Mikhail VDOVIN
Birth Date: 15 JAN 1967
Nationality:
RUS
Mark: 47.56
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lutz BECKER
Birth Date: 27 DEC 1969
Nationality:
GER
Mark: 47.25
Place: 2.
Name: Pierre-Marie HILAIRE
Birth Date: 19 NOV 1965
Nationality:
FRA
Mark: 47.33
Place: 3.
Name: Du'aine LADEJO
Birth Date: 14 FEB 1971
Nationality:
GBR
Mark: 47.33
Place: 4.
Name: Alessandro AIMAR
Birth Date: 05 JUN 1967
Nationality:
ITA
Mark: 47.43
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Fabio Francesco GROSSI
Birth Date: 03 SEP 1967
Nationality:
ITA
Mark: 47.17
Place: 2.
Name: Mark RICHARDSON
Birth Date: 26 JUL 1972
Nationality:
GBR
Mark: 47.31
Place: 3.
Name: Rikard RASMUSSON
Birth Date: 20 MAY 1974
Nationality:
SWE
Mark: 47.68
Place: 4.
Name: Evripides DEMOSTHENOUS
Birth Date: 14 OCT 1972
Nationality:
CYP
Mark: 47.83
Place: 5.
Name: Rodolphe ROSILLETTE
Birth Date: 13 APR 1967
Nationality:
FRA
Mark: 48.45
Men's 800m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Andrey LOGINOV
Birth Date: 27 NOV 1972
Nationality:
RUS
Mark: 1:47.47
Place: 2.
Name: Nico MOTCHEBON
Birth Date: 13 NOV 1969
Nationality:
GER
Mark: 1:47.66
Place: 3.
Name: Bruno KONCZYLO
Birth Date: 26 AUG 1968
Nationality:
FRA
Mark: 1:47.66
Place: 4.
Name: Alfredo LAHUERTA
Birth Date: 21 MAR 1964
Nationality:
ESP
Mark: 1:48.01
Place: 5.
Name: Oliver MÜNZER
Birth Date: 16 FEB 1970
Nationality:
AUT
Mark: 1:48.31
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Luis Javier GONZÁLEZ
Birth Date: 17 JUN 1969
Nationality:
ESP
Mark: 1:49.46
Place: 2.
Name: Ousmane DIARRA
Birth Date: 10 FEB 1964
Nationality:
FRA
Mark: 1:49.59
Place: 3.
Name: Craig WINROW
Birth Date: 22 DEC 1971
Nationality:
GBR
Mark: 1:49.88
Place: 4.
Name: Oliver POESCHL
Birth Date: 05 JAN 1972
Nationality:
GER
Mark: 1:49.94
Place: 5.
Name: Leon HAAN
Birth Date: 01 AUG 1968
Nationality:
NED
Mark: 1:50.74
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Torbjörn JOHANSSON
Birth Date: 23 JAN 1970
Nationality:
SWE
Mark: 1:49.72
Place: 2.
Name: Andrea GIOCONDI
Birth Date: 17 JAN 1969
Nationality:
ITA
Mark: 1:49.85
Place: 3.
Name: David MATTHEWS
Birth Date: 09 APR 1974
Nationality:
IRL
Mark: 1:50.24
Place: 4.
Name: Anatoliy MAKAREVICH
Birth Date: 19 MAY 1970
Nationality:
BLR
Mark: 1:50.56
Place: 5.
Name: Marko RUNGE
Birth Date: 13 DEC 1971
Nationality:
GER
Mark: 1:52.89
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Martin STEELE
Birth Date: 30 SEP 1962
Nationality:
GBR
Mark: 1:48.69
Place: 2.
Name: Frédéric CORNETTE
Birth Date: 29 JUN 1967
Nationality:
FRA
Mark: 1:48.92
Place: 3.
Name: Michael WILDNER
Birth Date: 24 APR 1970
Nationality:
AUT
Mark: 1:49.20
Place: 4.
Name: José ARCONADA
Birth Date: 18 JAN 1964
Nationality:
ESP
Mark: 1:49.39
Place: 5.
Name: Tonny BALTUS
Birth Date: 28 DEC 1965
Nationality:
NED
Mark: 1:50.60
Men's 3000m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ovidiu OLTEANU
Birth Date: 06 AUG 1970
Nationality:
ROU
Mark: 7:59.83
Place: 2.
Name: Mirko DÖRING
Birth Date: 21 JUL 1971
Nationality:
GER
Mark: 8:00.19
Place: 3.
Name: Andrey TIKHONOV
Birth Date: 11 DEC 1966
Nationality:
RUS
Mark: 8:00.30
Place: 4.
Name: Anacleto JIMÉNEZ
Birth Date: 24 FEB 1967
Nationality:
ESP
Mark: 8:00.47
Place: 5.
Name: Christophe IMPENS
Birth Date: 09 DEC 1969
Nationality:
BEL
Mark: 8:00.59
Place: 6.
Name: Cândido MAIA
Birth Date: 08 FEB 1969
Nationality:
POR
Mark: 8:00.82
Place: 7.
Name: Marcel LAROS
Birth Date: 10 OCT 1971
Nationality:
NED
Mark: 8:01.04
Place: 8.
Name: Claes NYBERG
Birth Date: 03 MAR 1971
Nationality:
SWE
Mark: 8:03.08
Place: 9.
Name: Matt BARNES
Birth Date: 12 JAN 1968
Nationality:
GBR
Mark: 8:10.88
Place: 10.
Name: Ljubisa DJOKIC
Birth Date: 01 JUN 1968
Nationality:
YUG
Mark: 8:13.81
Place: 11.
Name: Pascal THIÉBAUT
Birth Date: 06 JUN 1959
Nationality:
FRA
Mark: 8:18.55
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Rodney FINCH
Birth Date: 05 AUG 1967
Nationality:
GBR
Mark: 7:57.35
Place: 2.
Name: Mário SILVA
Birth Date: 23 JUL 1961
Nationality:
POR
Mark: 7:57.45
Place: 3.
Name: Kim-Lars BAUERMEISTER
Birth Date: 20 NOV 1970
Nationality:
GER
Mark: 7:57.76
Place: 4.
Name: Michael BUCHLEITNER
Birth Date: 14 OCT 1969
Nationality:
AUT
Mark: 7:57.77
Place: 5.
Name: Andrés Miguel MARTÍNEZ
Birth Date: 09 DEC 1968
Nationality:
ESP
Mark: 7:57.98
Place: 6.
Name: Enrique MOLINA
Birth Date: 25 FEB 1968
Nationality:
ESP
Mark: 7:58.16
Place: 7.
Name: Mogens GULDBERG
Birth Date: 02 AUG 1963
Nationality:
DEN
Mark: 7:58.53
Place: 8.
Name: Gino VAN GEYTE
Birth Date: 16 MAR 1967
Nationality:
BEL
Mark: 7:58.54
Place: 9.
Name: Nadir BOSCH
Birth Date: 16 MAY 1973
Nationality:
FRA
Mark: 8:01.57
Place: 10.
Name: Eric DUBUS
Birth Date: 28 FEB 1966
Nationality:
FRA
Mark: 8:12.15
Place: 11.
Name: Bekim BAHTIRI
Birth Date: 23 SEP 1972
Nationality:
SLO
Mark: 8:21.60
Men's Pole Vault indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jean GALFIONE
Birth Date: 09 JUN 1971
Nationality:
FRA
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: István BAGYULA
Birth Date: 02 JAN 1969
Nationality:
HUN
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Martin AMANN
Birth Date: 23 NOV 1970
Nationality:
GER
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Peter WIDÉN
Birth Date: 02 JUL 1967
Nationality:
SWE
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Daniel MARTÍ
Birth Date: 23 APR 1973
Nationality:
ESP
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Igor TRANDENKOV
Birth Date: 17 AUG 1966
Nationality:
RUS
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Pyotr BOCHKARYOV
Birth Date: 03 NOV 1967
Nationality:
RUS
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Valeri BUKREJEV
Birth Date: 15 JUN 1964
Nationality:
EST
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Jani LEHTONEN
Birth Date: 11 AUG 1968
Nationality:
FIN
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Gérald BAUDOUIN
Birth Date: 15 NOV 1972
Nationality:
FRA
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Philippe D'ENCAUSSE
Birth Date: 24 MAR 1967
Nationality:
FRA
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Denis PETUSHINSKIY
Birth Date: 28 JUN 1967
Nationality:
RUS
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Gianni IAPICHINO
Birth Date: 02 MAR 1969
Nationality:
ITA
Mark: 5.50
Place: 1.
Name: Danny KRASNOV
Birth Date: 27 MAY 1970
Nationality:
ISR
Mark: 5.50
Place: 15.
Name: Martin VOSS
Birth Date: 05 SEP 1967
Nationality:
DEN
Mark: 5.40
Place: 15.
Name: Andrea PEGORARO
Birth Date: 24 OCT 1966
Nationality:
ITA
Mark: 5.40
Place: 15.
Name: Patrik STENLUND
Birth Date: 11 OCT 1968
Nationality:
SWE
Mark: 5.40
Place: 15.
Name: Mårten ULVSBÄCK
Birth Date: 05 JUN 1966
Nationality:
SWE
Mark: 5.40
Place: 19.
Name: Michael STOLLE
Birth Date: 17 DEC 1974
Nationality:
GER
Mark: 5.20
Place: 19.
Name: Aleksandrs MATUSĒVIČS
Birth Date: 02 MAY 1973
Nationality:
LAT
Mark: 5.20
Place: 21.
Name: Alan DE NAEYER
Birth Date: 04 MAR 1971
Nationality:
BEL
Mark: 5.00
Place: 21.
Name: Raynald MURY
Birth Date: 12 JUL 1968
Nationality:
SUI
Mark: 5.00
Place:
Name: Tim LOBINGER
Birth Date: 03 SEP 1972
Nationality:
GER
Mark: NM
Place:
Name: Domitien MESTRE
Birth Date: 13 DEC 1973
Nationality:
BEL
Mark: NM
Place:
Name: Nuno FERNANDES
Birth Date: 01 APR 1969
Nationality:
POR
Mark: NM
Place:
Name: Aleksandr ZHUKOV
Birth Date: 25 MAR 1965
Nationality:
MDA
Mark: NM
Men's Shot Put indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Oleksandr BAGACH
Birth Date: 21 NOV 1966
Nationality:
UKR
Mark: 20.66
Place: 2.
Name: Dragan PERIĆ
Birth Date: 08 MAY 1964
Nationality:
YUG
Mark: 20.55
Place: 3.
Name: Pétur GUDMUNDSSON
Birth Date: 09 MAR 1962
Nationality:
ISL
Mark: 20.04
Place: 4.
Name: Manuel MARTÍNEZ
Birth Date: 07 DEC 1974
Nationality:
ESP
Mark: 19.85
Place: 5.
Name: Oliver-Sven BUDER
Birth Date: 23 JUN 1966
Nationality:
GER
Mark: 19.66
Place: 6.
Name: Paolo DAL SOGLIO
Birth Date: 29 JUL 1970
Nationality:
ITA
Mark: 19.62
Place: 7.
Name: Yevgeniy PALCHIKOV
Birth Date: 12 OCT 1968
Nationality:
RUS
Mark: 19.50
Place: 8.
Name: Mika HALVARI
Birth Date: 13 FEB 1970
Nationality:
FIN
Mark: 19.48
Place: 9.
Name: Jonny REINHARDT
Birth Date: 28 JUN 1968
Nationality:
GER
Mark: 19.38
Place: 10.
Name: Markus KOISTINEN
Birth Date: 01 MAY 1970
Nationality:
FIN
Mark: 19.16
Place: 11.
Name: Roman VIRASTYUK
Birth Date: 20 APR 1968
Nationality:
UKR
Mark: 18.70
Place: 12.
Name: Michael MERTENS
Birth Date: 27 DEC 1965
Nationality:
GER
Mark: 18.64
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Oleksandr BAGACH
Birth Date: 21 NOV 1966
Nationality:
UKR
Mark: 20.41
Place: 2.
Name: Oliver-Sven BUDER
Birth Date: 23 JUN 1966
Nationality:
GER
Mark: 19.37
Place: 3.
Name: Paolo DAL SOGLIO
Birth Date: 29 JUL 1970
Nationality:
ITA
Mark: 19.35
Place: 4.
Name: Yevgeniy PALCHIKOV
Birth Date: 12 OCT 1968
Nationality:
RUS
Mark: 19.22
Place: 5.
Name: Mika HALVARI
Birth Date: 13 FEB 1970
Nationality:
FIN
Mark: 19.22
Place: 6.
Name: Manuel MARTÍNEZ
Birth Date: 07 DEC 1974
Nationality:
ESP
Mark: 19.10
Place: 7.
Name: Markus KOISTINEN
Birth Date: 01 MAY 1970
Nationality:
FIN
Mark: 19.05
Place: 8.
Name: Pétur GUDMUNDSSON
Birth Date: 09 MAR 1962
Nationality:
ISL
Mark: 19.00
Place: 9.
Name: Roman VIRASTYUK
Birth Date: 20 APR 1968
Nationality:
UKR
Mark: 18.94
Place: 10.
Name: Jonny REINHARDT
Birth Date: 28 JUN 1968
Nationality:
GER
Mark: 18.89
Place: 11.
Name: Michael MERTENS
Birth Date: 27 DEC 1965
Nationality:
GER
Mark: 18.84
Place: 12.
Name: Dragan PERIĆ
Birth Date: 08 MAY 1964
Nationality:
YUG
Mark: 18.80
Place: 13.
Name: Viktor BULAT
Birth Date: 01 APR 1971
Nationality:
BLR
Mark: 18.64
Place: 14.
Name: Paul EDWARDS
Birth Date: 16 FEB 1959
Nationality:
GBR
Mark: 18.49
Place: 15.
Name: Gheorghe GUŞET
Birth Date: 28 MAY 1968
Nationality:
ROU
Mark: 18.47
Place: 16.
Name: Merab KURASHVILI
Birth Date: 30 JAN 1971
Nationality:
GEO
Mark: 18.42
Place: 17.
Name: Martin BILEK
Birth Date: 07 JAN 1973
Nationality:
CZE
Mark: 18.00
Place: 18.
Name: Corrado FANTINI
Birth Date: 07 FEB 1967
Nationality:
ITA
Mark: 17.45
Place: 19.
Name: Serge MOUTON
Birth Date: 19 FEB 1972
Nationality:
FRA
Mark: 17.28
Place: 20.
Name: José Luis MARTÍNEZ
Birth Date: 25 AUG 1970
Nationality:
ESP
Mark: 16.94
Place: 21.
Name: Yoav SHARF
Birth Date: 28 JUN 1966
Nationality:
ISR
Mark: 16.72
Place: 22.
Name: Ekrem AY
Birth Date: 01 MAY 1964
Nationality:
TUR
Mark: 16.64
Women's 3000m indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Fernanda RIBEIRO
Birth Date: 23 JUN 1969
Nationality:
POR
Mark: 8:50.47
Place: 2.
Name: Margareta KESZEG
Birth Date: 31 AUG 1965
Nationality:
ROU
Mark: 8:55.61
Place: 3.
Name: Anna BRZEZIŃSKA
Birth Date: 09 JAN 1971
Nationality:
POL
Mark: 8:56.90
Place: 4.
Name: Christina MAI
Birth Date: 03 SEP 1961
Nationality:
GER
Mark: 8:57.49
Place: 5.
Name: Laurence VIVIER
Birth Date: 21 NOV 1967
Nationality:
FRA
Mark: 8:59.95
Place: 6.
Name: Alison WYETH
Birth Date: 26 MAY 1964
Nationality:
GBR
Mark: 9:04.35
Place: 7.
Name: Renata PARADOWSKA-SOBIESAK
Birth Date: 14 JUN 1970
Nationality:
POL
Mark: 9:09.09
Place: 8.
Name: Sonia MCGEORGE
Birth Date: 02 NOV 1964
Nationality:
GBR
Mark: 9:14.04
Place: 9.
Name: Elly VAN HULST
Birth Date: 09 JUN 1959
Nationality:
NED
Mark: 9:17.91
Place: 10.
Name: Natalia AZPIAZU
Birth Date: 03 OCT 1966
Nationality:
ESP
Mark: 9:26.87
Place:
Name: Olga KOVPOTINA
Birth Date: 10 JAN 1968
Nationality:
RUS
Mark: DNF
Place:
Name: Elisa REA
Birth Date: 23 MAR 1968
Nationality:
ITA
Mark: DNF
Place:
Name: Marina BASTOS
Birth Date: 07 JUL 1971
Nationality:
POR
Mark: DNF
Women's High Jump indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Irina MIKHALCHENKO
Birth Date: 20 JAN 1972
Nationality:
UKR
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Maryse MAURY
Birth Date: 04 SEP 1964
Nationality:
FRA
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Zuzana HLAVONOVÁ
Birth Date: 16 APR 1973
Nationality:
CZE
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Stefka KOSTADINOVA
Birth Date: 25 MAR 1965
Nationality:
BUL
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Desislava ALEKSANDROVA
Birth Date: 27 OCT 1975
Nationality:
BUL
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Tatyana SHEVCHIK
Birth Date: 11 JUN 1969
Nationality:
BLR
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Sigrid KIRCHMANN
Birth Date: 29 MAR 1966
Nationality:
AUT
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Marion HELLMANN
Birth Date: 06 APR 1967
Nationality:
GER
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Inna GLIZNUTSA
Birth Date: 18 APR 1973
Nationality:
MDA
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Hanne HAUGLAND
Birth Date: 14 DEC 1967
Nationality:
NOR
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Yelena GULYAYEVA
Birth Date: 14 AUG 1967
Nationality:
RUS
Mark: 1.89
Place: 1.
Name: Britta BILAČ
Birth Date: 04 DEC 1968
Nationality:
SLO
Mark: 1.89
Place: 13.
Name: Niki BAKOGIANNI
Birth Date: 09 JUN 1968
Nationality:
GRE
Mark: 1.87
Place: 13.
Name: Yelena TOPCHINA
Birth Date: 28 SEP 1966
Nationality:
RUS
Mark: 1.87
Place: 13.
Name: Manuela AIGNER
Birth Date: 26 MAR 1973
Nationality:
GER
Mark: 1.87
Place: 16.
Name: Gülsün DURAK
Birth Date: 03 AUG 1977
Nationality:
TUR
Mark: 1.85
Place: 16.
Name: Valentīna GOTOVSKA
Birth Date: 03 SEP 1965
Nationality:
LAT
Mark: 1.85
Place: 16.
Name: Sabrina DE LEEUW
Birth Date: 19 AUG 1974
Nationality:
BEL
Mark: 1.85
Place: 16.
Name: Sieglinde CADUSCH
Birth Date: 28 AUG 1967
Nationality:
SUI
Mark: 1.85
Place: 16.
Name: Emelie FÄRDIGH
Birth Date: 13 SEP 1977
Nationality:
SWE
Mark: 1.85
Place: 16.
Name: Claudia ELLINGER-STIEFEL
Birth Date: 15 MAR 1969
Nationality:
SUI
Mark: 1.85
Place: 16.
Name: Maria LINDHOLM
Birth Date: 23 JUL 1967
Nationality:
SWE
Mark: 1.85
Women's Long Jump indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Heike DRECHSLER
Birth Date: 16 DEC 1964
Nationality:
GER
Mark: 7.06
Place: 2.
Name: Ludmila NINOVA
Birth Date: 25 JUN 1960
Nationality:
AUT
Mark: 6.78
Place: 3.
Name: Inessa KRAVETS
Birth Date: 05 OCT 1966
Nationality:
UKR
Mark: 6.72
Place: 4.
Name: Valentina UCCHEDDU
Birth Date: 26 OCT 1966
Nationality:
ITA
Mark: 6.69
Place: 5.
Name: Mirela DULGHERU-RENDA
Birth Date: 05 OCT 1966
Nationality:
ROU
Mark: 6.61
Place: 6.
Name: Agata KARCZMAREK
Birth Date: 29 NOV 1963
Nationality:
POL
Mark: 6.60
Place: 7.
Name: Yelena SINCHUKOVA
Birth Date: 23 JAN 1961
Nationality:
RUS
Mark: 6.50
Place: 8.
Name: Helga RADTKE
Birth Date: 16 MAY 1962
Nationality:
GER
Mark: 6.45
Place: 9.
Name: Lyudmila GALKINA
Birth Date: 20 JAN 1972
Nationality:
RUS
Mark: 6.39
Place: 10.
Name: Corinne HERIGAULT
Birth Date: 06 OCT 1970
Nationality:
FRA
Mark: 6.30
Place: 11.
Name: Renata NIELSEN
Birth Date: 18 MAY 1966
Nationality:
DEN
Mark: 6.26
Place: 12.
Name: Claudia GERHARDT
Birth Date: 18 JAN 1966
Nationality:
GER
Mark: 6.23
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Heike DRECHSLER
Birth Date: 16 DEC 1964
Nationality:
GER
Mark: 6.67
Place: 2.
Name: Inessa KRAVETS
Birth Date: 05 OCT 1966
Nationality:
UKR
Mark: 6.54
Place: 3.
Name: Ludmila NINOVA
Birth Date: 25 JUN 1960
Nationality:
AUT
Mark: 6.53
Place: 4.
Name: Agata KARCZMAREK
Birth Date: 29 NOV 1963
Nationality:
POL
Mark: 6.52
Place: 5.
Name: Yelena SINCHUKOVA
Birth Date: 23 JAN 1961
Nationality:
RUS
Mark: 6.51
Place: 6.
Name: Valentina UCCHEDDU
Birth Date: 26 OCT 1966
Nationality:
ITA
Mark: 6.43
Place: 7.
Name: Helga RADTKE
Birth Date: 16 MAY 1962
Nationality:
GER
Mark: 6.43
Place: 8.
Name: Mirela DULGHERU-RENDA
Birth Date: 05 OCT 1966
Nationality:
ROU
Mark: 6.42
Place: 9.
Name: Corinne HERIGAULT
Birth Date: 06 OCT 1970
Nationality:
FRA
Mark: 6.36
Place: 10.
Name: Claudia GERHARDT
Birth Date: 18 JAN 1966
Nationality:
GER
Mark: 6.36
Place: 11.
Name: Lyudmila GALKINA
Birth Date: 20 JAN 1972
Nationality:
RUS
Mark: 6.33
Place: 12.
Name: Renata NIELSEN
Birth Date: 18 MAY 1966
Nationality:
DEN
Mark: 6.25
Place: 13.
Name: Antonella CAPRIOTTI
Birth Date: 04 FEB 1962
Nationality:
ITA
Mark: 6.23
Place: 14.
Name: Virge NAERIS
Birth Date: 12 DEC 1969
Nationality:
EST
Mark: 6.21
Place: 15.
Name: Vladka LOPATIČ
Birth Date: 21 JUN 1968
Nationality:
SLO
Mark: 6.18
Place: 16.
Name: Silvija MRAKOVČIĆ
Birth Date: 12 DEC 1968
Nationality:
CRO
Mark: 6.09
Place: 17.
Name: Paraskevi PATOULIDOU
Birth Date: 29 MAR 1965
Nationality:
GRE
Mark: 5.98
Women's 3000m Race Walk indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Annarita SIDOTI
Birth Date: 25 JUL 1969
Nationality:
ITA
Mark: 11:54.32
Place: 2.
Name: Beate GUMMELT
Birth Date: 04 FEB 1968
Nationality:
GER
Mark: 11:56.01
Place: 3.
Name: Yelena ARSHINTSEVA
Birth Date: 05 APR 1971
Nationality:
RUS
Mark: 11:57.48
Place: 4.
Name: Yelena NIKOLAYEVA
Birth Date: 01 FEB 1966
Nationality:
RUS
Mark: 11:57.49
Place: 5.
Name: Leonarda YUKHNEVICH
Birth Date: 01 MAY 1963
Nationality:
BLR
Mark: 12:04.46
Place: 6.
Name: Sari ESSAYAH
Birth Date: 21 FEB 1967
Nationality:
FIN
Mark: 12:12.80
Place: 7.
Name: Olga LEONENKO
Birth Date: 13 FEB 1970
Nationality:
UKR
Mark: 12:20.44
Place: 8.
Name: Kathrin BOYDE
Birth Date: 04 DEC 1970
Nationality:
GER
Mark: 12:21.63
Place: 9.
Name: Norica CÎMPEAN
Birth Date: 22 MAR 1972
Nationality:
ROU
Mark: 12:24.04
Place: 10.
Name: Kamila HOLPUCHOVÁ
Birth Date: 27 SEP 1973
Nationality:
CZE
Mark: 12:30.87
Place: 11.
Name: Rossella GIORDANO
Birth Date: 01 DEC 1972
Nationality:
ITA
Mark: 12:35.98
Place:
Name: Elisabetta PERRONE
Birth Date: 09 JUL 1968
Nationality:
ITA
Mark: DQ
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Annarita SIDOTI
Birth Date: 25 JUL 1969
Nationality:
ITA
Mark: 12:29.89
Place: 2.
Name: Yelena NIKOLAYEVA
Birth Date: 01 FEB 1966
Nationality:
RUS
Mark: 12:30.02
Place: 3.
Name: Sari ESSAYAH
Birth Date: 21 FEB 1967
Nationality:
FIN
Mark: 12:30.12
Place: 4.
Name: Kathrin BOYDE
Birth Date: 04 DEC 1970
Nationality:
GER
Mark: 12:30.23
Place: 5.
Name: Kamila HOLPUCHOVÁ
Birth Date: 27 SEP 1973
Nationality:
CZE
Mark: 12:30.24
Place: 6.
Name: Leonarda YUKHNEVICH
Birth Date: 01 MAY 1963
Nationality:
BLR
Mark: 12:39.65
Place: 7.
Name: Zuzana ZEMKOVÁ
Birth Date: 17 JUL 1967
Nationality:
SVK
Mark: 13:13.94
Place: 8.
Name: Nevena MINEVA
Birth Date: 14 JUN 1972
Nationality:
BUL
Mark: 13:42.00
Place:
Name: Katarzyna RADTKE
Birth Date: 31 AUG 1969
Nationality:
POL
Mark: DQ
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Beate GUMMELT
Birth Date: 04 FEB 1968
Nationality:
GER
Mark: 12:29.99
Place: 2.
Name: Yelena ARSHINTSEVA
Birth Date: 05 APR 1971
Nationality:
RUS
Mark: 12:36.94
Place: 3.
Name: Elisabetta PERRONE
Birth Date: 09 JUL 1968
Nationality:
ITA
Mark: 12:37.01
Place: 4.
Name: Olga LEONENKO
Birth Date: 13 FEB 1970
Nationality:
UKR
Mark: 12:38.08
Place: 5.
Name: Norica CÎMPEAN
Birth Date: 22 MAR 1972
Nationality:
ROU
Mark: 12:41.40
Place: 6.
Name: Rossella GIORDANO
Birth Date: 01 DEC 1972
Nationality:
ITA
Mark: 12:42.65
Place: 7.
Name: Yuliya LISNIK
Birth Date: 01 AUG 1966
Nationality:
MDA
Mark: 13:10.43
Place: 8.
Name: Nathalie FORTAIN
Birth Date: 12 JUL 1969
Nationality:
FRA
Mark: 13:16.48
Place: 9.
Name: Kada DELIĆ
Birth Date: 07 JUL 1965
Nationality:
BIH
Mark: 14:14.25
Place:
Name: Susana FEITOR
Birth Date: 28 JAN 1975
Nationality:
POR
Mark: DQ
Women's Pentathlon indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Larisa NIKITINA
Birth Date: 29 APR 1965
Nationality:
RUS
Mark: 4801
Place: 2.
Name: Rita INÁNCSI
Birth Date: 06 JAN 1971
Nationality:
HUN
Mark: 4775
Place: 3.
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 4668
Place: 4.
Name: Liliana NĂSTASE
Birth Date: 01 AUG 1962
Nationality:
ROU
Mark: 4620
Place: 5.
Name: Lyudmila MIKHAYLOVA
Birth Date: 12 APR 1969
Nationality:
RUS
Mark: 4616
Place: 6.
Name: Ines SCHULZ-KRAUSE
Birth Date: 10 JUL 1965
Nationality:
GER
Mark: 4503
Place: 7.
Name: Maria KAMROWSKA-NOWAK
Birth Date: 11 MAR 1966
Nationality:
POL
Mark: 4496
Place: 8.
Name: Petra VAIDEANU
Birth Date: 24 AUG 1965
Nationality:
ROU
Mark: 4456
Place: 9.
Name: Nathalie TEPPE
Birth Date: 22 MAY 1972
Nationality:
FRA
Mark: 4416
Place: 10.
Name: Tina RÄTTYÄ
Birth Date: 12 NOV 1968
Nationality:
FIN
Mark: 4287
Place: 11.
Name: Dagmar URBÁNKOVÁ
Birth Date: 08 APR 1962
Nationality:
CZE
Mark: 4219
Place: 12.
Name: Odile LESAGE
Birth Date: 28 JUN 1969
Nationality:
FRA
Mark: 4203
Place: 13.
Name: Helle ARO
Birth Date: 09 DEC 1960
Nationality:
FIN
Mark: 4191
Place: 14.
Name: Karin PERIGINELLI
Birth Date: 05 FEB 1970
Nationality:
ITA
Mark: 4015
Place:
Name: Svetlana BURAGA
Birth Date: 04 SEP 1965
Nationality:
BLR
Mark: DNF
Combined Events
Men's 60m indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Henrik DAGÅRD
Birth Date: 07 AUG 1969
Nationality:
SWE
Mark: 6.84
Place: 2.
Name: Lev LOBODIN
Birth Date: 01 APR 1969
Nationality:
UKR
Mark: 6.93
Place: 3.
Name: Erki NOOL
Birth Date: 25 JUN 1970
Nationality:
EST
Mark: 6.95
Place: 4.
Name: Christian PLAZIAT
Birth Date: 28 OCT 1963
Nationality:
FRA
Mark: 6.96
Place: 5.
Name: Tomáš DVOŘÁK
Birth Date: 11 MAY 1972
Nationality:
CZE
Mark: 7.00
Place: 6.
Name: Álvaro BURRELL
Birth Date: 29 APR 1969
Nationality:
ESP
Mark: 7.03
Place: 7.
Name: Sándor MUNKÁCSY
Birth Date: 24 JUL 1969
Nationality:
HUN
Mark: 7.04
Place: 8.
Name: Vitaliy KOLPAKOV
Birth Date: 02 FEB 1972
Nationality:
UKR
Mark: 7.05
Place: 9.
Name: Michael KOHNLE
Birth Date: 03 MAY 1970
Nationality:
GER
Mark: 7.08
Place: 10.
Name: Alain BLONDEL
Birth Date: 07 DEC 1962
Nationality:
FRA
Mark: 7.12
Place: 11.
Name: Alexander KRUGER
Birth Date: 18 NOV 1963
Nationality:
GBR
Mark: 7.17
Place: 12.
Name: Indrek KASEORG
Birth Date: 16 DEC 1967
Nationality:
EST
Mark: 7.21
Place: 13.
Name: Marcel DOST
Birth Date: 28 SEP 1969
Nationality:
NED
Mark: 7.24
Place: 14.
Name: Francisco Javier BENET
Birth Date: 25 MAR 1968
Nationality:
ESP
Mark: 7.28
Combined Events
Men's High Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Christian PLAZIAT
Birth Date: 28 OCT 1963
Nationality:
FRA
Mark: 2.10
Place: 2.
Name: Alexander KRUGER
Birth Date: 18 NOV 1963
Nationality:
GBR
Mark: 2.07
Place: 2.
Name: Indrek KASEORG
Birth Date: 16 DEC 1967
Nationality:
EST
Mark: 2.07
Place: 2.
Name: Vitaliy KOLPAKOV
Birth Date: 02 FEB 1972
Nationality:
UKR
Mark: 2.07
Place: 5.
Name: Lev LOBODIN
Birth Date: 01 APR 1969
Nationality:
UKR
Mark: 2.01
Place: 6.
Name: Erki NOOL
Birth Date: 25 JUN 1970
Nationality:
EST
Mark: 1.98
Place: 6.
Name: Marcel DOST
Birth Date: 28 SEP 1969
Nationality:
NED
Mark: 1.98
Place: 6.
Name: Henrik DAGÅRD
Birth Date: 07 AUG 1969
Nationality:
SWE
Mark: 1.98
Place: 6.
Name: Tomáš DVOŘÁK
Birth Date: 11 MAY 1972
Nationality:
CZE
Mark: 1.98
Place: 10.
Name: Sándor MUNKÁCSY
Birth Date: 24 JUL 1969
Nationality:
HUN
Mark: 1.95
Place: 10.
Name: Alain BLONDEL
Birth Date: 07 DEC 1962
Nationality:
FRA
Mark: 1.95
Place: 10.
Name: Álvaro BURRELL
Birth Date: 29 APR 1969
Nationality:
ESP
Mark: 1.95
Place: 13.
Name: Michael KOHNLE
Birth Date: 03 MAY 1970
Nationality:
GER
Mark: 1.92
Place: 14.
Name: Francisco Javier BENET
Birth Date: 25 MAR 1968
Nationality:
ESP
Mark: 1.89
Combined Events
Men's Long Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Christian PLAZIAT
Birth Date: 28 OCT 1963
Nationality:
FRA
Mark: 7.74
Place: 2.
Name: Erki NOOL
Birth Date: 25 JUN 1970
Nationality:
EST
Mark: 7.66
Place: 3.
Name: Vitaliy KOLPAKOV
Birth Date: 02 FEB 1972
Nationality:
UKR
Mark: 7.55
Place: 4.
Name: Tomáš DVOŘÁK
Birth Date: 11 MAY 1972
Nationality:
CZE
Mark: 7.53
Place: 5.
Name: Lev LOBODIN
Birth Date: 01 APR 1969
Nationality:
UKR
Mark: 7.48
Place: 6.
Name: Sándor MUNKÁCSY
Birth Date: 24 JUL 1969
Nationality:
HUN
Mark: 7.44
Place: 7.
Name: Henrik DAGÅRD
Birth Date: 07 AUG 1969
Nationality:
SWE
Mark: 7.30
Place: 7.
Name: Marcel DOST
Birth Date: 28 SEP 1969
Nationality:
NED
Mark: 7.30
Place: 9.
Name: Alain BLONDEL
Birth Date: 07 DEC 1962
Nationality:
FRA
Mark: 7.24
Place: 10.
Name: Indrek KASEORG
Birth Date: 16 DEC 1967
Nationality:
EST
Mark: 7.23
Place: 10.
Name: Alexander KRUGER
Birth Date: 18 NOV 1963
Nationality:
GBR
Mark: 7.23
Place: 12.
Name: Michael KOHNLE
Birth Date: 03 MAY 1970
Nationality:
GER
Mark: 7.21
Place: 13.
Name: Francisco Javier BENET
Birth Date: 25 MAR 1968
Nationality:
ESP
Mark: 6.98
Place: 14.
Name: Álvaro BURRELL
Birth Date: 29 APR 1969
Nationality:
ESP
Mark: 6.63
Combined Events
Men's Shot Put indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Henrik DAGÅRD
Birth Date: 07 AUG 1969
Nationality:
SWE
Mark: 15.61
Place: 2.
Name: Tomáš DVOŘÁK
Birth Date: 11 MAY 1972
Nationality:
CZE
Mark: 15.52
Place: 3.
Name: Vitaliy KOLPAKOV
Birth Date: 02 FEB 1972
Nationality:
UKR
Mark: 14.77
Place: 4.
Name: Álvaro BURRELL
Birth Date: 29 APR 1969
Nationality:
ESP
Mark: 14.38
Place: 4.
Name: Alexander KRUGER
Birth Date: 18 NOV 1963
Nationality:
GBR
Mark: 14.38
Place: 6.
Name: Lev LOBODIN
Birth Date: 01 APR 1969
Nationality:
UKR
Mark: 14.35
Place: 7.
Name: Christian PLAZIAT
Birth Date: 28 OCT 1963
Nationality:
FRA
Mark: 14.30
Place: 8.
Name: Michael KOHNLE
Birth Date: 03 MAY 1970
Nationality:
GER
Mark: 14.19
Place: 9.
Name: Alain BLONDEL
Birth Date: 07 DEC 1962
Nationality:
FRA
Mark: 13.85
Place: 10.
Name: Sándor MUNKÁCSY
Birth Date: 24 JUL 1969
Nationality:
HUN
Mark: 13.58
Place: 11.
Name: Marcel DOST
Birth Date: 28 SEP 1969
Nationality:
NED
Mark: 13.17
Place: 12.
Name: Erki NOOL
Birth Date: 25 JUN 1970
Nationality:
EST
Mark: 12.80
Place: 13.
Name: Francisco Javier BENET
Birth Date: 25 MAR 1968
Nationality:
ESP
Mark: 12.67
Place: 14.
Name: Indrek KASEORG
Birth Date: 16 DEC 1967
Nationality:
EST
Mark: 12.20
Combined Events
Women's 800m indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Maria KAMROWSKA-NOWAK
Birth Date: 11 MAR 1966
Nationality:
POL
Mark: 2:12.39
Place: 2.
Name: Dagmar URBÁNKOVÁ
Birth Date: 08 APR 1962
Nationality:
CZE
Mark: 2:12.63
Place: 3.
Name: Lyudmila MIKHAYLOVA
Birth Date: 12 APR 1969
Nationality:
RUS
Mark: 2:12.96
Place: 4.
Name: Ines SCHULZ-KRAUSE
Birth Date: 10 JUL 1965
Nationality:
GER
Mark: 2:14.67
Place: 5.
Name: Liliana NĂSTASE
Birth Date: 01 AUG 1962
Nationality:
ROU
Mark: 2:14.79
Place: 6.
Name: Helle ARO
Birth Date: 09 DEC 1960
Nationality:
FIN
Mark: 2:16.89
Place: 7.
Name: Petra VAIDEANU
Birth Date: 24 AUG 1965
Nationality:
ROU
Mark: 2:17.19
Place: 8.
Name: Tina RÄTTYÄ
Birth Date: 12 NOV 1968
Nationality:
FIN
Mark: 2:18.39
Place: 9.
Name: Larisa NIKITINA
Birth Date: 29 APR 1965
Nationality:
RUS
Mark: 2:18.85
Place: 10.
Name: Nathalie TEPPE
Birth Date: 22 MAY 1972
Nationality:
FRA
Mark: 2:19.48
Place: 11.
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 2:19.66
Place: 12.
Name: Karin PERIGINELLI
Birth Date: 05 FEB 1970
Nationality:
ITA
Mark: 2:20.01
Place: 13.
Name: Rita INÁNCSI
Birth Date: 06 JAN 1971
Nationality:
HUN
Mark: 2:20.87
Place: 14.
Name: Odile LESAGE
Birth Date: 28 JUN 1969
Nationality:
FRA
Mark: 2:21.20
Combined Events
Women's 60mH indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Liliana NĂSTASE
Birth Date: 01 AUG 1962
Nationality:
ROU
Mark: 8.16
Place: 2.
Name: Svetlana BURAGA
Birth Date: 04 SEP 1965
Nationality:
BLR
Mark: 8.25
Place: 3.
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 8.26
Place: 4.
Name: Rita INÁNCSI
Birth Date: 06 JAN 1971
Nationality:
HUN
Mark: 8.39
Place: 5.
Name: Lyudmila MIKHAYLOVA
Birth Date: 12 APR 1969
Nationality:
RUS
Mark: 8.41
Place: 6.
Name: Maria KAMROWSKA-NOWAK
Birth Date: 11 MAR 1966
Nationality:
POL
Mark: 8.45
Place: 7.
Name: Ines SCHULZ-KRAUSE
Birth Date: 10 JUL 1965
Nationality:
GER
Mark: 8.47
Place: 8.
Name: Nathalie TEPPE
Birth Date: 22 MAY 1972
Nationality:
FRA
Mark: 8.54
Place: 9.
Name: Larisa NIKITINA
Birth Date: 29 APR 1965
Nationality:
RUS
Mark: 8.55
Place: 10.
Name: Tina RÄTTYÄ
Birth Date: 12 NOV 1968
Nationality:
FIN
Mark: 8.61
Place: 11.
Name: Petra VAIDEANU
Birth Date: 24 AUG 1965
Nationality:
ROU
Mark: 8.62
Place: 12.
Name: Karin PERIGINELLI
Birth Date: 05 FEB 1970
Nationality:
ITA
Mark: 8.64
Place: 13.
Name: Dagmar URBÁNKOVÁ
Birth Date: 08 APR 1962
Nationality:
CZE
Mark: 8.70
Place: 14.
Name: Helle ARO
Birth Date: 09 DEC 1960
Nationality:
FIN
Mark: 8.72
Place: 14.
Name: Odile LESAGE
Birth Date: 28 JUN 1969
Nationality:
FRA
Mark: 8.72
Combined Events
Women's High Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Rita INÁNCSI
Birth Date: 06 JAN 1971
Nationality:
HUN
Mark: 1.87
Place: 2.
Name: Larisa NIKITINA
Birth Date: 29 APR 1965
Nationality:
RUS
Mark: 1.84
Place: 3.
Name: Lyudmila MIKHAYLOVA
Birth Date: 12 APR 1969
Nationality:
RUS
Mark: 1.81
Place: 3.
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 1.81
Place: 5.
Name: Nathalie TEPPE
Birth Date: 22 MAY 1972
Nationality:
FRA
Mark: 1.78
Place: 6.
Name: Ines SCHULZ-KRAUSE
Birth Date: 10 JUL 1965
Nationality:
GER
Mark: 1.75
Place: 6.
Name: Odile LESAGE
Birth Date: 28 JUN 1969
Nationality:
FRA
Mark: 1.75
Place: 6.
Name: Petra VAIDEANU
Birth Date: 24 AUG 1965
Nationality:
ROU
Mark: 1.75
Place: 9.
Name: Svetlana BURAGA
Birth Date: 04 SEP 1965
Nationality:
BLR
Mark: 1.72
Place: 9.
Name: Tina RÄTTYÄ
Birth Date: 12 NOV 1968
Nationality:
FIN
Mark: 1.72
Place: 11.
Name: Liliana NĂSTASE
Birth Date: 01 AUG 1962
Nationality:
ROU
Mark: 1.69
Place: 11.
Name: Dagmar URBÁNKOVÁ
Birth Date: 08 APR 1962
Nationality:
CZE
Mark: 1.69
Place: 13.
Name: Maria KAMROWSKA-NOWAK
Birth Date: 11 MAR 1966
Nationality:
POL
Mark: 1.66
Place: 13.
Name: Karin PERIGINELLI
Birth Date: 05 FEB 1970
Nationality:
ITA
Mark: 1.66
Place: 13.
Name: Helle ARO
Birth Date: 09 DEC 1960
Nationality:
FIN
Mark: 1.66
Combined Events
Women's Long Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Rita INÁNCSI
Birth Date: 06 JAN 1971
Nationality:
HUN
Mark: 6.57
Place: 2.
Name: Larisa NIKITINA
Birth Date: 29 APR 1965
Nationality:
RUS
Mark: 6.50
Place: 3.
Name: Lyudmila MIKHAYLOVA
Birth Date: 12 APR 1969
Nationality:
RUS
Mark: 6.49
Place: 4.
Name: Liliana NĂSTASE
Birth Date: 01 AUG 1962
Nationality:
ROU
Mark: 6.47
Place: 5.
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 6.33
Place: 6.
Name: Ines SCHULZ-KRAUSE
Birth Date: 10 JUL 1965
Nationality:
GER
Mark: 6.17
Place: 7.
Name: Nathalie TEPPE
Birth Date: 22 MAY 1972
Nationality:
FRA
Mark: 6.12
Place: 8.
Name: Tina RÄTTYÄ
Birth Date: 12 NOV 1968
Nationality:
FIN
Mark: 6.03
Place: 8.
Name: Dagmar URBÁNKOVÁ
Birth Date: 08 APR 1962
Nationality:
CZE
Mark: 6.03
Place: 10.
Name: Petra VAIDEANU
Birth Date: 24 AUG 1965
Nationality:
ROU
Mark: 5.96
Place: 11.
Name: Maria KAMROWSKA-NOWAK
Birth Date: 11 MAR 1966
Nationality:
POL
Mark: 5.92
Place: 12.
Name: Helle ARO
Birth Date: 09 DEC 1960
Nationality:
FIN
Mark: 5.80
Place: 13.
Name: Karin PERIGINELLI
Birth Date: 05 FEB 1970
Nationality:
ITA
Mark: 5.73
Place: 14.
Name: Odile LESAGE
Birth Date: 28 JUN 1969
Nationality:
FRA
Mark: 5.66
Combined Events
Women's Shot Put indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Larisa NIKITINA
Birth Date: 29 APR 1965
Nationality:
RUS
Mark: 15.88
Place: 2.
Name: Maria KAMROWSKA-NOWAK
Birth Date: 11 MAR 1966
Nationality:
POL
Mark: 15.68
Place: 3.
Name: Petra VAIDEANU
Birth Date: 24 AUG 1965
Nationality:
ROU
Mark: 14.84
Place: 4.
Name: Urszula WŁODARCZYK
Birth Date: 22 DEC 1965
Nationality:
POL
Mark: 14.48
Place: 5.
Name: Rita INÁNCSI
Birth Date: 06 JAN 1971
Nationality:
HUN
Mark: 14.47
Place: 6.
Name: Liliana NĂSTASE
Birth Date: 01 AUG 1962
Nationality:
ROU
Mark: 13.97
Place: 7.
Name: Ines SCHULZ-KRAUSE
Birth Date: 10 JUL 1965
Nationality:
GER
Mark: 13.55
Place: 7.
Name: Odile LESAGE
Birth Date: 28 JUN 1969
Nationality:
FRA
Mark: 13.55
Place: 9.
Name: Helle ARO
Birth Date: 09 DEC 1960
Nationality:
FIN
Mark: 13.51
Place: 10.
Name: Nathalie TEPPE
Birth Date: 22 MAY 1972
Nationality:
FRA
Mark: 13.14
Place: 11.
Name: Svetlana BURAGA
Birth Date: 04 SEP 1965
Nationality:
BLR
Mark: 13.09
Place: 12.
Name: Tina RÄTTYÄ
Birth Date: 12 NOV 1968
Nationality:
FIN
Mark: 12.74
Place: 13.
Name: Lyudmila MIKHAYLOVA
Birth Date: 12 APR 1969
Nationality:
RUS
Mark: 12.02
Place: 14.
Name: Karin PERIGINELLI
Birth Date: 05 FEB 1970
Nationality:
ITA
Mark: 11.55
Place: 15.
Name: Dagmar URBÁNKOVÁ
Birth Date: 08 APR 1962
Nationality:
CZE
Mark: 11.34
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Broadcast Partner
Broadcast Partner
Preferred Suppliers
Supporting Hotel
Photography Agency