Home
03–05 MAR 2017

European Indoor Championships

Event
Medals & Placing Table
Men's 400m indoor
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Pavel MASLÁK
Birth Date: 21 FEB 1991
Nationality:
CZE
Mark: 46.45
Place: 2.
Name: Benjamin Lobo VEDEL
Birth Date: 23 SEP 1997
Nationality:
DEN
Mark: 46.60
Place: 3.
Name: Samuel GARCÍA
Birth Date: 04 DEC 1991
Nationality:
ESP
Mark: 46.62
Place: 4.
Name: Thomas JORDIER
Birth Date: 12 AUG 1994
Nationality:
FRA
Mark: 47.49
Place: 5.
Name: Batuhan ALTINTAŞ
Birth Date: 28 APR 1996
Nationality:
TUR
Mark: 47.89
Place: 6.
Name: Brian GREGAN
Birth Date: 31 DEC 1989
Nationality:
IRL
Mark: 48.08
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Rafał OMELKO
Birth Date: 16 JAN 1989
Nationality:
POL
Mark: 47.15
Place: 2.
Name: Liemarvin BONEVACIA
Birth Date: 05 APR 1989
Nationality:
NED
Mark: 47.21
Place: 3.
Name: Lucas BÚA
Birth Date: 12 JAN 1994
Nationality:
ESP
Mark: 47.24
Place: 4.
Name: Jan TESAŘ
Birth Date: 26 MAR 1990
Nationality:
CZE
Mark: 47.64
Place: 5.
Name: Óscar HUSILLOS
Birth Date: 18 JUL 1993
Nationality:
ESP
Mark: 47.83
Place: 6.
Name: Yoann DÉCIMUS
Birth Date: 30 NOV 1987
Nationality:
FRA
Mark: 47.87
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Liemarvin BONEVACIA
Birth Date: 05 APR 1989
Nationality:
NED
Mark: 46.91
Place: 2.
Name: Óscar HUSILLOS
Birth Date: 18 JUL 1993
Nationality:
ESP
Mark: 47.13
Place: 3.
Name: Marc KOCH
Birth Date: 24 MAY 1994
Nationality:
GER
Mark: 47.39
Place: 4.
Name: Patrik ŠORM
Birth Date: 21 NOV 1993
Nationality:
CZE
Mark: 47.50
Place: 5.
Name: Denis DANÁČ
Birth Date: 06 MAY 1993
Nationality:
SVK
Mark: 48.02
Place: 6.
Name: Luca FLÜCK
Birth Date: 16 JAN 1996
Nationality:
SUI
Mark: 48.29
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Pavel MASLÁK
Birth Date: 21 FEB 1991
Nationality:
CZE
Mark: 47.57
Place: 2.
Name: Brian GREGAN
Birth Date: 31 DEC 1989
Nationality:
IRL
Mark: 47.62
Place: 3.
Name: Mateo RUŽIĆ
Birth Date: 16 AUG 1994
Nationality:
CRO
Mark: 47.66
Place: 4.
Name: Marco LORENZI
Birth Date: 20 JUN 1993
Nationality:
ITA
Mark: 48.10
Place: 5.
Name: Tony VAN DIEPEN
Birth Date: 17 APR 1996
Nationality:
NED
Mark: 48.57
Place:
Name: Mauritz KÅSHAGEN
Birth Date: 15 FEB 1989
Nationality:
NOR
Mark: DQ
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lucas BÚA
Birth Date: 12 JAN 1994
Nationality:
ESP
Mark: 46.72
Place: 2.
Name: Rafał OMELKO
Birth Date: 16 JAN 1989
Nationality:
POL
Mark: 46.97
Place: 3.
Name: Yoann DÉCIMUS
Birth Date: 30 NOV 1987
Nationality:
FRA
Mark: 47.25
Place: 4.
Name: Jan TESAŘ
Birth Date: 26 MAR 1990
Nationality:
CZE
Mark: 47.28
Place: 5.
Name: Vitaliy BUTRYM
Birth Date: 10 JAN 1991
Nationality:
UKR
Mark: 47.76
Place: 6.
Name: Rusmir MALKOČEVIĆ
Birth Date: 09 JAN 1996
Nationality:
BIH
Mark: 48.58
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Samuel GARCÍA
Birth Date: 04 DEC 1991
Nationality:
ESP
Mark: 47.16
Place: 2.
Name: Batuhan ALTINTAŞ
Birth Date: 28 APR 1996
Nationality:
TUR
Mark: 47.44
Place: 3.
Name: Marvin SCHLEGEL
Birth Date: 02 JAN 1998
Nationality:
GER
Mark: 47.65
Place: 4.
Name: Yevhen HUTSOL
Birth Date: 13 MAY 1990
Nationality:
UKR
Mark: 47.77
Place:
Name: Terrence AGARD
Birth Date: 16 APR 1990
Nationality:
NED
Mark: DNF
Round 1 5
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Benjamin Lobo VEDEL
Birth Date: 23 SEP 1997
Nationality:
DEN
Mark: 46.65
Place: 2.
Name: Thomas JORDIER
Birth Date: 12 AUG 1994
Nationality:
FRA
Mark: 46.97
Place: 3.
Name: Miloš RAOVIĆ
Birth Date: 12 MAY 1994
Nationality:
SRB
Mark: 48.89
Place:
Name: Luka JANEŽIČ
Birth Date: 14 NOV 1995
Nationality:
SLO
Mark: DQ
Place:
Name: Mario LAMBRUGHI
Birth Date: 05 FEB 1992
Nationality:
ITA
Mark: DQ
Men's 800m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Andreas KRAMER
Birth Date: 13 APR 1997
Nationality:
SWE
Mark: 1:46.86
Place: 2.
Name: Thijmen KUPERS
Birth Date: 04 OCT 1991
Nationality:
NED
Mark: 1:47.21
Place: 3.
Name: Daniel ANDÚJAR
Birth Date: 14 MAY 1994
Nationality:
ESP
Mark: 1:47.32
Place: 4.
Name: Robert FARKEN
Birth Date: 20 SEP 1997
Nationality:
GER
Mark: 1:48.06
Place: 5.
Name: Balázs VINDICS
Birth Date: 28 MAR 1994
Nationality:
HUN
Mark: 1:49.18
Place: 6.
Name: Brice ETÈS
Birth Date: 11 APR 1984
Nationality:
MON
Mark: 1:51.35
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jan KUBISTA
Birth Date: 23 SEP 1990
Nationality:
CZE
Mark: 1:49.21
Place: 2.
Name: Amel TUKA
Birth Date: 09 JAN 1991
Nationality:
BIH
Mark: 1:49.84
Place: 3.
Name: Mateusz BORKOWSKI
Birth Date: 02 APR 1997
Nationality:
POL
Mark: 1:50.08
Place: 4.
Name: Zak CURRAN
Birth Date: 17 DEC 1993
Nationality:
IRL
Mark: 1:50.87
Place: 5.
Name: Pol MOYA
Birth Date: 09 DEC 1996
Nationality:
AND
Mark: 1:50.88
Place: 6.
Name: Jozef REPČÍK
Birth Date: 03 AUG 1986
Nationality:
SVK
Mark: 1:52.62
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Kyle LANGFORD
Birth Date: 02 FEB 1996
Nationality:
GBR
Mark: 1:49.93
Place: 2.
Name: Kevin LÓPEZ
Birth Date: 12 JUN 1990
Nationality:
ESP
Mark: 1:49.96
Place: 3.
Name: Christoph KESSLER
Birth Date: 28 APR 1995
Nationality:
GER
Mark: 1:50.04
Place: 4.
Name: Jan VAN DEN BROECK
Birth Date: 11 MAR 1989
Nationality:
BEL
Mark: 1:50.43
Place: 5.
Name: Hugo SANTACRUZ
Birth Date: 06 MAY 1988
Nationality:
SUI
Mark: 1:52.61
Place: 6.
Name: Matúš TALÁN
Birth Date: 16 JAN 1996
Nationality:
SVK
Mark: 1:57.83
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Adam KSZCZOT
Birth Date: 02 SEP 1989
Nationality:
POL
Mark: 1:48.37
Place: 2.
Name: Álvaro DE ARRIBA
Birth Date: 02 JUN 1994
Nationality:
ESP
Mark: 1:48.57
Place: 3.
Name: Paul RENAUDIE
Birth Date: 02 APR 1990
Nationality:
FRA
Mark: 1:48.63
Place: 4.
Name: Andreas BUBE
Birth Date: 13 JUL 1987
Nationality:
DEN
Mark: 1:48.68
Place: 5.
Name: Guy LEARMONTH
Birth Date: 20 APR 1992
Nationality:
GBR
Mark: 1:48.73
Place: 6.
Name: Tigran MKRTCHYAN
Birth Date: 12 MAR 1994
Nationality:
ARM
Mark: 1:53.54
Men's 1500m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Thomas LANCASHIRE
Birth Date: 02 JUL 1985
Nationality:
GBR
Mark: 3:47.37
Place: 2.
Name: Sofiane SELMOUNI
Birth Date: 22 SEP 1989
Nationality:
FRA
Mark: 3:47.71
Place: 3.
Name: Marius PROBST
Birth Date: 20 AUG 1995
Nationality:
GER
Mark: 3:47.89
Place: 4.
Name: Sergio PANIAGUA
Birth Date: 26 OCT 1995
Nationality:
ESP
Mark: 3:50.00
Place: 5.
Name: Jan FRIŠ
Birth Date: 19 DEC 1995
Nationality:
CZE
Mark: 3:50.38
Place: 6.
Name: Filip INGEBRIGTSEN
Birth Date: 20 APR 1993
Nationality:
NOR
Mark: 3:51.25
Place: 7.
Name: Richard DOUMA
Birth Date: 17 APR 1993
Nationality:
NED
Mark: 3:53.14
Place: 8.
Name: Yervand MKRTCHYAN
Birth Date: 11 JUN 1996
Nationality:
ARM
Mark: 3:54.53
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Filip SASÍNEK
Birth Date: 08 JAN 1996
Nationality:
CZE
Mark: 3:43.64
Place: 2.
Name: Kalle BERGLUND
Birth Date: 11 MAR 1996
Nationality:
SWE
Mark: 3:45.68
Place: 3.
Name: Emanuel ROLIM
Birth Date: 03 JAN 1993
Nationality:
POR
Mark: 3:46.96
Place: 4.
Name: Tamás KAZI
Birth Date: 16 MAY 1985
Nationality:
HUN
Mark: 3:47.64
Place: 5.
Name: Jan HOCHSTRASSER
Birth Date: 23 OCT 1988
Nationality:
SUI
Mark: 3:49.49
Place: 6.
Name: Marc ALCALÁ
Birth Date: 07 NOV 1994
Nationality:
ESP
Mark: 3:54.85
Place: 7.
Name: John TRAVERS
Birth Date: 16 MAR 1991
Nationality:
IRL
Mark: 3:59.72
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Timo BENITZ
Birth Date: 24 DEC 1991
Nationality:
GER
Mark: 3:43.09
Place: 2.
Name: Marcin LEWANDOWSKI
Birth Date: 13 JUN 1987
Nationality:
POL
Mark: 3:43.70
Place: 3.
Name: Johan ROGESTEDT
Birth Date: 27 JAN 1993
Nationality:
SWE
Mark: 3:44.12
Place: 4.
Name: Yassin BOUIH
Birth Date: 24 NOV 1996
Nationality:
ITA
Mark: 3:44.67
Place: 5.
Name: Llorenç SALES
Birth Date: 14 JUL 1988
Nationality:
ESP
Mark: 3:45.56
Place: 6.
Name: Goran NAVA
Birth Date: 15 APR 1981
Nationality:
SRB
Mark: 3:48.53
Place: 7.
Name: Harvey DIXON
Birth Date: 02 NOV 1993
Nationality:
GIB
Mark: 3:54.09
Men's 3000m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jonas LEANDERSON
Birth Date: 26 JAN 1991
Nationality:
SWE
Mark: 7:54.93
Place: 2.
Name: Marouan RAZINE
Birth Date: 09 APR 1991
Nationality:
ITA
Mark: 7:55.17
Place: 3.
Name: Henrik INGEBRIGTSEN
Birth Date: 24 FEB 1991
Nationality:
NOR
Mark: 7:55.26
Place: 4.
Name: Carlos MAYO
Birth Date: 18 SEP 1995
Nationality:
ESP
Mark: 7:55.58
Place: 5.
Name: Ali KAYA
Birth Date: 20 APR 1994
Nationality:
TUR
Mark: 7:56.36
Place: 6.
Name: Andreas VOJTA
Birth Date: 09 JUN 1989
Nationality:
AUT
Mark: 7:56.52
Place: 7.
Name: Ramazan ÖZDEMIR
Birth Date: 06 JUL 1991
Nationality:
TUR
Mark: 7:59.35
Place: 8.
Name: Volodymyr KYTS
Birth Date: 15 JAN 1987
Nationality:
UKR
Mark: 8:04.96
Place: 9.
Name: Jordi TORRENTS
Birth Date: 25 SEP 1997
Nationality:
ESP
Mark: 8:12.51
Place: 10.
Name: Jakub ZEMANÍK
Birth Date: 21 JUN 1995
Nationality:
CZE
Mark: 8:14.50
Place:
Name: Morhad AMDOUNI
Birth Date: 21 JUN 1988
Nationality:
FRA
Mark: DNS
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Hayle IBRAHIMOV
Birth Date: 18 JAN 1990
Nationality:
AZE
Mark: 7:57.74
Place: 2.
Name: Aras KAYA
Birth Date: 04 APR 1994
Nationality:
TUR
Mark: 7:58.61
Place: 3.
Name: Richard RINGER
Birth Date: 27 FEB 1989
Nationality:
GER
Mark: 7:58.77
Place: 4.
Name: Adel MECHAAL
Birth Date: 05 DEC 1990
Nationality:
ESP
Mark: 7:58.94
Place: 5.
Name: Yemaneberhan CRIPPA
Birth Date: 15 OCT 1996
Nationality:
ITA
Mark: 7:59.76
Place: 6.
Name: Nick GOOLAB
Birth Date: 30 JAN 1990
Nationality:
GBR
Mark: 8:02.49
Place: 7.
Name: Marius VEDVIK
Birth Date: 18 MAR 1992
Nationality:
NOR
Mark: 8:06.69
Place: 8.
Name: Dušan MAKEVIĆ
Birth Date: 15 MAY 1992
Nationality:
SRB
Mark: 8:14.34
Place: 9.
Name: Samir DAHMANI
Birth Date: 03 APR 1991
Nationality:
FRA
Mark: 8:15.90
Place: 10.
Name: Hlynur ANDRÉSSON
Birth Date: 16 SEP 1993
Nationality:
ISL
Mark: 8:29.00
Place: 11.
Name: Staffan EK
Birth Date: 13 NOV 1991
Nationality:
SWE
Mark: 8:56.06
Place:
Name: Tomas COTTER
Birth Date: 28 DEC 1990
Nationality:
IRL
Mark: DQ
Men's 60mH indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Andrew POZZI
Birth Date: 15 MAY 1992
Nationality:
GBR
Mark: 7.51
Place: 2.
Name: Pascal MARTINOT-LAGARDE
Birth Date: 22 SEP 1991
Nationality:
FRA
Mark: 7.52
Place: 3.
Name: Petr SVOBODA
Birth Date: 10 OCT 1984
Nationality:
CZE
Mark: 7.53
Place: 4.
Name: Garfield DARIEN
Birth Date: 22 DEC 1987
Nationality:
FRA
Mark: 7.54
Place: 5.
Name: Aurel MANGA
Birth Date: 24 JUL 1992
Nationality:
FRA
Mark: 7.58
Place: 6.
Name: Milan TRAJKOVIC
Birth Date: 17 MAR 1992
Nationality:
CYP
Mark: 7.60
Place: 7.
Name: Orlando ORTEGA
Birth Date: 29 JUL 1991
Nationality:
ESP
Mark: 7.64
Place: 8.
Name: Andreas MARTINSEN
Birth Date: 17 JUL 1990
Nationality:
DEN
Mark: 7.68
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Andrew POZZI
Birth Date: 15 MAY 1992
Nationality:
GBR
Mark: 7.52
Place: 2.
Name: Aurel MANGA
Birth Date: 24 JUL 1992
Nationality:
FRA
Mark: 7.56
Place: 3.
Name: Petr SVOBODA
Birth Date: 10 OCT 1984
Nationality:
CZE
Mark: 7.59
Place: 4.
Name: Maximilian BAYER
Birth Date: 05 DEC 1990
Nationality:
GER
Mark: 7.73
Place: 5.
Name: Hassane FOFANA
Birth Date: 28 APR 1992
Nationality:
ITA
Mark: 7.78
Place: 6.
Name: Ben REYNOLDS
Birth Date: 26 SEP 1990
Nationality:
IRL
Mark: 7.81
Place:
Name: Artem SHAMATRYN
Birth Date: 15 JUN 1991
Nationality:
UKR
Mark: DQ
Place:
Name: Vitali PARAKHONKA
Birth Date: 18 AUG 1993
Nationality:
BLR
Mark: DQ
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Milan TRAJKOVIC
Birth Date: 17 MAR 1992
Nationality:
CYP
Mark: 7.56
Place: 2.
Name: Orlando ORTEGA
Birth Date: 29 JUL 1991
Nationality:
ESP
Mark: 7.59
Place: 3.
Name: Garfield DARIEN
Birth Date: 22 DEC 1987
Nationality:
FRA
Mark: 7.65
Place: 4.
Name: Damian CZYKIER
Birth Date: 10 AUG 1992
Nationality:
POL
Mark: 7.65
Place: 5.
Name: Erik BALNUWEIT
Birth Date: 21 SEP 1988
Nationality:
GER
Mark: 7.67
Place: 6.
Name: David KING
Birth Date: 13 JUN 1994
Nationality:
GBR
Mark: 7.70
Place: 7.
Name: Elmo LAKKA
Birth Date: 10 APR 1993
Nationality:
FIN
Mark: 7.78
Place:
Name: Balázs BAJI
Birth Date: 09 JUN 1989
Nationality:
HUN
Mark: DQ
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Pascal MARTINOT-LAGARDE
Birth Date: 22 SEP 1991
Nationality:
FRA
Mark: 7.61
Place: 2.
Name: Andreas MARTINSEN
Birth Date: 17 JUL 1990
Nationality:
DEN
Mark: 7.68
Place: 3.
Name: David OMOREGIE
Birth Date: 01 NOV 1995
Nationality:
GBR
Mark: 7.71
Place: 4.
Name: Alexander BRORSSON
Birth Date: 29 MAY 1990
Nationality:
SWE
Mark: 7.78
Place: 5.
Name: Serhiy KOPANAYKO
Birth Date: 05 NOV 1988
Nationality:
UKR
Mark: 7.95
Place: 6.
Name: Cosmin Ilie DUMITRACHE
Birth Date: 20 JUL 1994
Nationality:
ROU
Mark: 8.00
Place: 7.
Name: Yidiel CONTRERAS
Birth Date: 27 NOV 1992
Nationality:
ESP
Mark: 8.04
Place:
Name: Valdó SZŰCS
Birth Date: 29 JUN 1995
Nationality:
HUN
Mark: DNS
Men's Pole Vault indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Piotr LISEK
Birth Date: 16 AUG 1992
Nationality:
POL
Mark: 5.85
Place: 2.
Name: Konstantinos FILIPPIDIS
Birth Date: 26 NOV 1986
Nationality:
GRE
Mark: 5.85
Place: 3.
Name: Paweł WOJCIECHOWSKI
Birth Date: 06 JUN 1989
Nationality:
POL
Mark: 5.85
Place: 4.
Name: Jan KUDLIČKA
Birth Date: 29 APR 1988
Nationality:
CZE
Mark: 5.80
Place: 5.
Name: Raphael HOLZDEPPE
Birth Date: 28 SEP 1989
Nationality:
GER
Mark: 5.80
Place: 6.
Name: Axel CHAPELLE
Birth Date: 24 APR 1995
Nationality:
FRA
Mark: 5.80
Place: 7.
Name: Ivan HORVAT
Birth Date: 17 AUG 1993
Nationality:
CRO
Mark: 5.75
Place: 8.
Name: Stanley JOSEPH
Birth Date: 24 OCT 1991
Nationality:
FRA
Mark: 5.60
Place: 8.
Name: Mareks ĀRENTS
Birth Date: 06 AUG 1986
Nationality:
LAT
Mark: 5.60
Place: 10.
Name: Kévin MÉNALDO
Birth Date: 12 JUL 1992
Nationality:
FRA
Mark: 5.60
Place: 11.
Name: Emmanouil KARALIS
Birth Date: 20 OCT 1999
Nationality:
GRE
Mark: 5.50
Place:
Name: Florian GAUL
Birth Date: 21 SEP 1991
Nationality:
GER
Mark: DNS
Men's Long Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Sergey NYKYFOROV
Birth Date: 06 FEB 1994
Nationality:
UKR
Mark: 8.18
Place: 2.
Name: Lazar ANIĆ
Birth Date: 14 DEC 1991
Nationality:
SRB
Mark: 7.98
Place: 3.
Name: Izmir SMAJLAJ
Birth Date: 29 MAR 1993
Nationality:
ALB
Mark: 7.98
Place: 4.
Name: Michel TORNÉUS
Birth Date: 26 MAY 1986
Nationality:
SWE
Mark: 7.96
Place: 5.
Name: Filippo RANDAZZO
Birth Date: 27 APR 1996
Nationality:
ITA
Mark: 7.89
Place: 6.
Name: Julian HOWARD
Birth Date: 03 APR 1989
Nationality:
GER
Mark: 7.88
Place: 7.
Name: Tomasz JASZCZUK
Birth Date: 09 MAR 1992
Nationality:
POL
Mark: 7.78
Place: 8.
Name: Elvijs MISĀNS
Birth Date: 08 APR 1989
Nationality:
LAT
Mark: 7.72
Place: 9.
Name: Eusebio CÁCERES
Birth Date: 10 SEP 1991
Nationality:
ESP
Mark: 7.72
Place: 10.
Name: Andrew HOWE
Birth Date: 12 MAY 1985
Nationality:
ITA
Mark: 7.71
Place: 11.
Name: Lamont Marcell JACOBS
Birth Date: 26 SEP 1994
Nationality:
ITA
Mark: 7.70
Place: 12.
Name: Dan BRAMBLE
Birth Date: 14 OCT 1990
Nationality:
GBR
Mark: 7.64
Place: 13.
Name: Benjamin GFÖHLER
Birth Date: 27 JAN 1994
Nationality:
SUI
Mark: 7.63
Place: 14.
Name: István VIROVECZ
Birth Date: 01 DEC 1989
Nationality:
HUN
Mark: 7.59
Place: 15.
Name: Vladyslav MAZUR
Birth Date: 21 NOV 1996
Nationality:
UKR
Mark: 7.58
Place: 16.
Name: Kanstantsin BARYCHEUSKI
Birth Date: 29 MAY 1990
Nationality:
BLR
Mark: 7.50
Place: 17.
Name: Henrik KUTBERG
Birth Date: 02 NOV 1992
Nationality:
EST
Mark: 7.49
Place: 18.
Name: Strahinja JOVANČEVIĆ
Birth Date: 28 FEB 1993
Nationality:
SRB
Mark: 7.47
Place:
Name: Bachana KHORAVA
Birth Date: 15 MAR 1993
Nationality:
GEO
Mark: DNS
Place:
Name: Marcos CHUVA
Birth Date: 08 AUG 1989
Nationality:
POR
Mark: NM
Men's Triple Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Max HEß
Birth Date: 13 JUL 1996
Nationality:
GER
Mark: 17.52
Place: 2.
Name: Melvin RAFFIN
Birth Date: 09 AUG 1998
Nationality:
FRA
Mark: 17.20
Place: 3.
Name: Jean-Marc PONTVIANNE
Birth Date: 06 AUG 1994
Nationality:
FRA
Mark: 16.93
Place: 4.
Name: Elvijs MISĀNS
Birth Date: 08 APR 1989
Nationality:
LAT
Mark: 16.81
Place: 5.
Name: Nelson ÉVORA
Birth Date: 20 APR 1984
Nationality:
POR
Mark: 16.79
Place: 6.
Name: Pablo TORRIJOS
Birth Date: 12 MAY 1992
Nationality:
ESP
Mark: 16.77
Place: 7.
Name: Georgi TSONOV
Birth Date: 02 MAY 1993
Nationality:
BUL
Mark: 16.73
Place: 8.
Name: Fabrizio DONATO
Birth Date: 14 AUG 1976
Nationality:
ITA
Mark: 16.70
Place: 9.
Name: Simo LIPSANEN
Birth Date: 13 SEP 1995
Nationality:
FIN
Mark: 16.69
Place: 10.
Name: Kevin LURON
Birth Date: 08 NOV 1991
Nationality:
FRA
Mark: 16.51
Place: 11.
Name: Daniele CAVAZZANI
Birth Date: 04 DEC 1992
Nationality:
ITA
Mark: 16.38
Place: 12.
Name: Rumen DIMITROV
Birth Date: 19 SEP 1986
Nationality:
BUL
Mark: 16.36
Place: 13.
Name: Tomáš VESZELKA
Birth Date: 09 JUL 1995
Nationality:
SVK
Mark: 16.34
Place: 14.
Name: Julian KELLERER
Birth Date: 22 AUG 1989
Nationality:
AUT
Mark: 16.33
Place: 15.
Name: Adrian ŚWIDERSKI
Birth Date: 27 SEP 1986
Nationality:
POL
Mark: 16.01
Place: 16.
Name: Pavlo BEZNIS
Birth Date: 17 JUN 1997
Nationality:
UKR
Mark: 15.99
Place: 17.
Name: Zlatozar ATANASOV
Birth Date: 12 DEC 1989
Nationality:
BUL
Mark: 15.96
Place:
Name: Levon AGHASYAN
Birth Date: 19 JAN 1995
Nationality:
ARM
Mark: NM
Women's 400m indoor
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Zuzana HEJNOVÁ
Birth Date: 19 DEC 1986
Nationality:
CZE
Mark: 52.74
Place: 2.
Name: Małgorzata HOŁUB-KOWALIK
Birth Date: 30 OCT 1992
Nationality:
POL
Mark: 52.76
Place: 3.
Name: Eilidh DOYLE
Birth Date: 20 FEB 1987
Nationality:
GBR
Mark: 52.81
Place: 4.
Name: Iveta PUTALOVÁ
Birth Date: 24 MAR 1988
Nationality:
SVK
Mark: 53.14
Place: 5.
Name: Agnès RAHAROLAHY
Birth Date: 07 NOV 1992
Nationality:
FRA
Mark: 53.57
Place:
Name: Madiea GHAFOOR
Birth Date: 09 SEP 1992
Nationality:
NED
Mark: DNS
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lea SPRUNGER
Birth Date: 05 MAR 1990
Nationality:
SUI
Mark: 52.17
Place: 2.
Name: Justyna ŚWIĘTY-ERSETIC
Birth Date: 03 DEC 1992
Nationality:
POL
Mark: 52.60
Place: 3.
Name: Sara Slott PETERSEN
Birth Date: 09 APR 1987
Nationality:
DEN
Mark: 52.86
Place: 4.
Name: Tamara SALAŠKI
Birth Date: 16 OCT 1988
Nationality:
SRB
Mark: 53.50
Place: 5.
Name: Olha BIBIK
Birth Date: 05 FEB 1990
Nationality:
UKR
Mark: 53.66
Place: 6.
Name: Déborah SANANES
Birth Date: 26 OCT 1995
Nationality:
FRA
Mark: 55.30
Semifinal 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Floria GUEI
Birth Date: 02 MAY 1990
Nationality:
FRA
Mark: 52.20
Place: 2.
Name: Laviai NIELSEN
Birth Date: 13 MAR 1996
Nationality:
GBR
Mark: 52.31
Place: 3.
Name: Lara HOFFMANN
Birth Date: 25 MAR 1991
Nationality:
GER
Mark: 53.43
Place: 4.
Name: Iga BAUMGART-WITAN
Birth Date: 11 APR 1989
Nationality:
POL
Mark: 53.76
Place: 5.
Name: Aauri Lorena BOKESA
Birth Date: 14 DEC 1988
Nationality:
ESP
Mark: 53.80
Place: 6.
Name: Lisanne DE WITTE
Birth Date: 10 SEP 1992
Nationality:
NED
Mark: 54.81
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lea SPRUNGER
Birth Date: 05 MAR 1990
Nationality:
SUI
Mark: 52.55
Place: 2.
Name: Iga BAUMGART-WITAN
Birth Date: 11 APR 1989
Nationality:
POL
Mark: 53.52
Place: 2.
Name: Iveta PUTALOVÁ
Birth Date: 24 MAR 1988
Nationality:
SVK
Mark: 53.52
Place: 4.
Name: Sinead DENNY
Birth Date: 05 MAR 1991
Nationality:
IRL
Mark: 54.20
Place: 5.
Name: Amaliya SHAROYAN
Birth Date: 19 JUN 1988
Nationality:
ARM
Mark: 56.07
Place:
Name: Lina NIELSEN
Birth Date: 13 MAR 1996
Nationality:
GBR
Mark: DNS
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Zuzana HEJNOVÁ
Birth Date: 19 DEC 1986
Nationality:
CZE
Mark: 53.26
Place: 2.
Name: Lisanne DE WITTE
Birth Date: 10 SEP 1992
Nationality:
NED
Mark: 53.61
Place: 3.
Name: Lara HOFFMANN
Birth Date: 25 MAR 1991
Nationality:
GER
Mark: 53.65
Place: 4.
Name: Anita HORVAT
Birth Date: 07 SEP 1996
Nationality:
SLO
Mark: 54.65
Place: 5.
Name: Tatyana MELNYK
Birth Date: 02 APR 1995
Nationality:
UKR
Mark: 55.18
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Eilidh DOYLE
Birth Date: 20 FEB 1987
Nationality:
GBR
Mark: 53.28
Place: 2.
Name: Małgorzata HOŁUB-KOWALIK
Birth Date: 30 OCT 1992
Nationality:
POL
Mark: 53.56
Place: 3.
Name: Agnès RAHAROLAHY
Birth Date: 07 NOV 1992
Nationality:
FRA
Mark: 53.88
Place: 4.
Name: Aauri Lorena BOKESA
Birth Date: 14 DEC 1988
Nationality:
ESP
Mark: 53.92
Place: 5.
Name: Bianca Denisa RĂZOR
Birth Date: 08 AUG 1994
Nationality:
ROU
Mark: 54.11
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Laviai NIELSEN
Birth Date: 13 MAR 1996
Nationality:
GBR
Mark: 53.74
Place: 2.
Name: Déborah SANANES
Birth Date: 26 OCT 1995
Nationality:
FRA
Mark: 53.98
Place: 3.
Name: Tamara SALAŠKI
Birth Date: 16 OCT 1988
Nationality:
SRB
Mark: 54.03
Place: 4.
Name: Laura BUENO
Birth Date: 25 MAY 1993
Nationality:
ESP
Mark: 54.21
Place: 5.
Name: Eva MISIŪNAITĖ
Birth Date: 04 DEC 1991
Nationality:
LTU
Mark: 54.95
Round 1 5
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Floria GUEI
Birth Date: 02 MAY 1990
Nationality:
FRA
Mark: 53.24
Place: 2.
Name: Sara Slott PETERSEN
Birth Date: 09 APR 1987
Nationality:
DEN
Mark: 53.39
Place: 3.
Name: Yasmin GIGER
Birth Date: 06 NOV 1999
Nationality:
SUI
Mark: 54.76
Place: 4.
Name: Phil HEALY
Birth Date: 19 NOV 1994
Nationality:
IRL
Mark: 54.80
Place:
Name: Denisa ROSOLOVÁ
Birth Date: 21 AUG 1986
Nationality:
CZE
Mark: DNF
Round 1 6
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Justyna ŚWIĘTY-ERSETIC
Birth Date: 03 DEC 1992
Nationality:
POL
Mark: 53.76
Place: 2.
Name: Olha BIBIK
Birth Date: 05 FEB 1990
Nationality:
UKR
Mark: 53.80
Place: 3.
Name: Madiea GHAFOOR
Birth Date: 09 SEP 1992
Nationality:
NED
Mark: 53.85
Place: 4.
Name: Sarah ATCHO
Birth Date: 01 JUN 1995
Nationality:
SUI
Mark: 54.21
Place: 5.
Name: Eleni ARTYMATA
Birth Date: 16 MAY 1986
Nationality:
CYP
Mark: 54.31
Women's 800m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Shelayna OSKAN-CLARKE
Birth Date: 20 JAN 1990
Nationality:
GBR
Mark: 2:06.02
Place: 2.
Name: Līga VELVERE
Birth Date: 10 FEB 1990
Nationality:
LAT
Mark: 2:06.03
Place: 3.
Name: Olha LYAKHOVA
Birth Date: 18 MAR 1992
Nationality:
UKR
Mark: 2:06.33
Place: 4.
Name: Kateřina HÁLOVÁ
Birth Date: 25 JUN 1981
Nationality:
CZE
Mark: 2:06.85
Place: 5.
Name: Bianka KÉRI
Birth Date: 19 APR 1994
Nationality:
HUN
Mark: 2:07.71
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Aníta HINRIKSDÓTTIR
Birth Date: 13 JAN 1996
Nationality:
ISL
Mark: 2:02.82
Place: 2.
Name: Lovisa LINDH
Birth Date: 09 JUL 1991
Nationality:
SWE
Mark: 2:03.47
Place: 3.
Name: Alexandra ŠTUKOVÁ
Birth Date: 02 JUL 1990
Nationality:
SVK
Mark: 2:04.46
Place: 4.
Name: Anastasiya RYEMYEN
Birth Date: 20 APR 1993
Nationality:
UKR
Mark: 2:04.62
Place: 5.
Name: Lenka MASNÁ
Birth Date: 22 APR 1985
Nationality:
CZE
Mark: 2:05.64
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Clarisse MOH
Birth Date: 06 DEC 1986
Nationality:
FRA
Mark: 2:04.74
Place: 2.
Name: Stina TROEST
Birth Date: 17 JAN 1994
Nationality:
DEN
Mark: 2:04.78
Place: 3.
Name: Hedda HYNNE
Birth Date: 13 MAR 1990
Nationality:
NOR
Mark: 2:04.88
Place: 4.
Name: Anna SILVANDER
Birth Date: 22 JUN 1993
Nationality:
SWE
Mark: 2:05.63
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Selina BÜCHEL
Birth Date: 26 JUL 1991
Nationality:
SUI
Mark: 2:03.11
Place: 2.
Name: Esther GUERRERO
Birth Date: 07 FEB 1990
Nationality:
ESP
Mark: 2:03.38
Place: 3.
Name: Sanne VERSTEGEN-WOLTERS
Birth Date: 10 NOV 1985
Nationality:
NED
Mark: 2:03.55
Place: 4.
Name: Charline MATHIAS
Birth Date: 23 MAY 1992
Nationality:
LUX
Mark: 2:04.82
Place: 5.
Name: Yngvild ELVEMO
Birth Date: 28 MAY 1990
Nationality:
NOR
Mark: 2:05.79
Women's 1500m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Laura MUIR
Birth Date: 09 MAY 1993
Nationality:
GBR
Mark: 4:10.28
Place: 2.
Name: Amela TERZIĆ
Birth Date: 02 JAN 1993
Nationality:
SRB
Mark: 4:10.35
Place: 3.
Name: Konstanze KLOSTERHALFEN
Birth Date: 18 FEB 1997
Nationality:
GER
Mark: 4:10.37
Place: 4.
Name: Katarzyna BRONIATOWSKA
Birth Date: 22 FEB 1990
Nationality:
POL
Mark: 4:15.02
Place: 5.
Name: Claudia Mihaela BOBOCEA
Birth Date: 11 JUN 1992
Nationality:
ROU
Mark: 4:16.98
Place: 6.
Name: Özlem KAYA ALICI
Birth Date: 20 APR 1990
Nationality:
TUR
Mark: 4:20.37
Place: 7.
Name: Natalia EVANGELIDOU
Birth Date: 10 MAR 1991
Nationality:
CYP
Mark: 4:24.61
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Meraf BAHTA
Birth Date: 24 JUN 1989
Nationality:
SWE
Mark: 4:12.39
Place: 2.
Name: Sarah MCDONALD
Birth Date: 02 AUG 1993
Nationality:
GBR
Mark: 4:12.50
Place: 3.
Name: Darya BARYSEVICH
Birth Date: 06 APR 1990
Nationality:
BLR
Mark: 4:12.52
Place: 4.
Name: Ciara MAGEEAN
Birth Date: 12 MAR 1992
Nationality:
IRL
Mark: 4:12.81
Place: 5.
Name: Olena SIDORSKA
Birth Date: 30 JUL 1994
Nationality:
UKR
Mark: 4:14.95
Place: 6.
Name: Meryem AKDAĞ
Birth Date: 05 AUG 1992
Nationality:
TUR
Mark: 4:16.08
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Sofia ENNAOUI
Birth Date: 30 AUG 1995
Nationality:
POL
Mark: 4:11.91
Place: 2.
Name: Luiza GEGA
Birth Date: 05 NOV 1988
Nationality:
ALB
Mark: 4:13.40
Place: 3.
Name: Simona VRZALOVÁ
Birth Date: 07 APR 1988
Nationality:
CZE
Mark: 4:14.31
Place: 4.
Name: Solange Andreia PEREIRA
Birth Date: 16 DEC 1989
Nationality:
ESP
Mark: 4:15.09
Place: 5.
Name: Linn NILSSON
Birth Date: 15 OCT 1990
Nationality:
SWE
Mark: 4:15.25
Place: 6.
Name: Kerry O’FLAHERTY
Birth Date: 15 JUL 1981
Nationality:
IRL
Mark: 4:23.82
Women's 3000m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Maureen KOSTER
Birth Date: 03 JUL 1992
Nationality:
NED
Mark: 8:57.52
Place: 2.
Name: Eilish MCCOLGAN
Birth Date: 25 NOV 1990
Nationality:
GBR
Mark: 8:57.85
Place: 3.
Name: Giulia VIOLA
Birth Date: 24 APR 1991
Nationality:
ITA
Mark: 8:57.86
Place: 4.
Name: Nuria FERNÁNDEZ
Birth Date: 16 AUG 1976
Nationality:
ESP
Mark: 8:58.20
Place: 5.
Name: Hanna KLEIN
Birth Date: 06 APR 1993
Nationality:
GER
Mark: 8:58.45
Place: 6.
Name: Roxana BÂRCĂ
Birth Date: 22 JUN 1988
Nationality:
ROU
Mark: 9:13.36
Place: 7.
Name: Blanca FERNÁNDEZ
Birth Date: 01 APR 1992
Nationality:
ESP
Mark: 9:13.38
Place: 8.
Name: Emine Hatun TUNA
Birth Date: 07 DEC 1995
Nationality:
TUR
Mark: 9:36.78
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Yasemin CAN
Birth Date: 11 DEC 1996
Nationality:
TUR
Mark: 8:52.33
Place: 2.
Name: Stephanie TWELL
Birth Date: 17 AUG 1989
Nationality:
GBR
Mark: 8:55.02
Place: 3.
Name: Charlotta FOUGBERG
Birth Date: 19 JUN 1985
Nationality:
SWE
Mark: 8:55.21
Place: 4.
Name: Alina REH
Birth Date: 23 MAY 1997
Nationality:
GER
Mark: 8:55.23
Place: 5.
Name: Laura MUIR
Birth Date: 09 MAY 1993
Nationality:
GBR
Mark: 8:55.56
Place: 6.
Name: Ana LOZANO
Birth Date: 22 FEB 1991
Nationality:
ESP
Mark: 8:56.01
Place: 7.
Name: Ancuţa BOBOCEL
Birth Date: 03 OCT 1987
Nationality:
ROU
Mark: 8:58.91
Place: 8.
Name: Sviatlana KUDZELICH
Birth Date: 07 MAY 1987
Nationality:
BLR
Mark: 9:03.21
Place: 9.
Name: Tuğba GÜVENÇ
Birth Date: 09 JUL 1994
Nationality:
TUR
Mark: 9:35.86
Women's 60mH indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Cindy ROLEDER
Birth Date: 21 AUG 1989
Nationality:
GER
Mark: 7.88
Place: 2.
Name: Alina TALAY
Birth Date: 14 MAY 1989
Nationality:
BLR
Mark: 7.92
Place: 3.
Name: Pamela DUTKIEWICZ
Birth Date: 28 SEP 1991
Nationality:
GER
Mark: 7.95
Place: 4.
Name: Anna PLOTITSYNA
Birth Date: 01 JAN 1987
Nationality:
UKR
Mark: 7.96
Place: 5.
Name: Isabelle PEDERSEN
Birth Date: 27 JAN 1992
Nationality:
NOR
Mark: 8.01
Place: 6.
Name: Ricarda LOBE
Birth Date: 13 APR 1994
Nationality:
GER
Mark: 8.03
Place: 7.
Name: Nadine VISSER
Birth Date: 09 FEB 1995
Nationality:
NED
Mark: 8.04
Place: 8.
Name: Susanna KALLUR
Birth Date: 16 FEB 1981
Nationality:
SWE
Mark: 8.14
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Alina TALAY
Birth Date: 14 MAY 1989
Nationality:
BLR
Mark: 7.86
Place: 2.
Name: Anna PLOTITSYNA
Birth Date: 01 JAN 1987
Nationality:
UKR
Mark: 7.92
Place: 3.
Name: Ricarda LOBE
Birth Date: 13 APR 1994
Nationality:
GER
Mark: 8.00
Place: 4.
Name: Susanna KALLUR
Birth Date: 16 FEB 1981
Nationality:
SWE
Mark: 8.12
Place: 5.
Name: Ivana LONČAREK
Birth Date: 08 APR 1991
Nationality:
CRO
Mark: 8.20
Place: 5.
Name: Sharona BAKKER
Birth Date: 12 APR 1990
Nationality:
NED
Mark: 8.20
Place: 7.
Name: Luca KOZÁK
Birth Date: 01 JUN 1996
Nationality:
HUN
Mark: 8.27
Place: 8.
Name: Lotta HARALA
Birth Date: 26 MAR 1992
Nationality:
FIN
Mark: 8.30
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Cindy ROLEDER
Birth Date: 21 AUG 1989
Nationality:
GER
Mark: 7.89
Place: 2.
Name: Pamela DUTKIEWICZ
Birth Date: 28 SEP 1991
Nationality:
GER
Mark: 7.92
Place: 3.
Name: Nadine VISSER
Birth Date: 09 FEB 1995
Nationality:
NED
Mark: 7.96
Place: 4.
Name: Isabelle PEDERSEN
Birth Date: 27 JAN 1992
Nationality:
NOR
Mark: 8.02
Place: 5.
Name: Elisavet PESIRIDOU
Birth Date: 12 FEB 1992
Nationality:
GRE
Mark: 8.10
Place: 6.
Name: Gréta KEREKES
Birth Date: 09 OCT 1992
Nationality:
HUN
Mark: 8.23
Place: 7.
Name: Maja ROGEMYR
Birth Date: 10 JUN 1991
Nationality:
SWE
Mark: 8.34
Place: 8.
Name: Elvira HERMAN
Birth Date: 09 JAN 1997
Nationality:
BLR
Mark: 8.57
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Isabelle PEDERSEN
Birth Date: 27 JAN 1992
Nationality:
NOR
Mark: 8.00
Place: 2.
Name: Ricarda LOBE
Birth Date: 13 APR 1994
Nationality:
GER
Mark: 8.07
Place: 3.
Name: Luca KOZÁK
Birth Date: 01 JUN 1996
Nationality:
HUN
Mark: 8.14
Place: 4.
Name: Maja ROGEMYR
Birth Date: 10 JUN 1991
Nationality:
SWE
Mark: 8.18
Place: 5.
Name: Karolina KOŁECZEK
Birth Date: 15 JAN 1993
Nationality:
POL
Mark: 8.28
Place:
Name: Andrea IVANČEVIĆ
Birth Date: 21 AUG 1984
Nationality:
CRO
Mark: DNS
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Pamela DUTKIEWICZ
Birth Date: 28 SEP 1991
Nationality:
GER
Mark: 7.86
Place: 2.
Name: Nadine VISSER
Birth Date: 09 FEB 1995
Nationality:
NED
Mark: 7.92
Place: 3.
Name: Elvira HERMAN
Birth Date: 09 JAN 1997
Nationality:
BLR
Mark: 8.24
Place:
Name: Elin WESTERLUND
Birth Date: 04 FEB 1990
Nationality:
SWE
Mark: DQ
Place:
Name: Anne ZAGRÉ
Birth Date: 13 MAR 1990
Nationality:
BEL
Mark: DQ
Place:
Name: Stephanie BENDRAT
Birth Date: 05 MAR 1991
Nationality:
AUT
Mark: DQ
Place:
Name: Reetta HURSKE
Birth Date: 15 MAY 1995
Nationality:
FIN
Mark: DQ
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Cindy ROLEDER
Birth Date: 21 AUG 1989
Nationality:
GER
Mark: 7.98
Place: 2.
Name: Sharona BAKKER
Birth Date: 12 APR 1990
Nationality:
NED
Mark: 8.13
Place: 3.
Name: Susanna KALLUR
Birth Date: 16 FEB 1981
Nationality:
SWE
Mark: 8.15
Place: 4.
Name: Gréta KEREKES
Birth Date: 09 OCT 1992
Nationality:
HUN
Mark: 8.24
Place: 5.
Name: Caridad JEREZ
Birth Date: 23 JAN 1991
Nationality:
ESP
Mark: 8.26
Place: 6.
Name: Olena YANOVSKA
Birth Date: 15 FEB 1990
Nationality:
UKR
Mark: 8.33
Place: 7.
Name: Stanislava LAJČÁKOVÁ
Birth Date: 20 APR 1996
Nationality:
SVK
Mark: 8.36
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Alina TALAY
Birth Date: 14 MAY 1989
Nationality:
BLR
Mark: 7.94
Place: 2.
Name: Anna PLOTITSYNA
Birth Date: 01 JAN 1987
Nationality:
UKR
Mark: 8.00
Place: 3.
Name: Elisavet PESIRIDOU
Birth Date: 12 FEB 1992
Nationality:
GRE
Mark: 8.08
Place: 4.
Name: Ivana LONČAREK
Birth Date: 08 APR 1991
Nationality:
CRO
Mark: 8.12
Place: 5.
Name: Lotta HARALA
Birth Date: 26 MAR 1992
Nationality:
FIN
Mark: 8.20
Place: 6.
Name: Anamaria NESTERIUC
Birth Date: 29 NOV 1993
Nationality:
ROU
Mark: 8.24
Place: 7.
Name: Milica EMINI
Birth Date: 11 OCT 1999
Nationality:
SRB
Mark: 8.62
Women's High Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Ana ŠIMIĆ
Birth Date: 05 MAY 1990
Nationality:
CRO
Mark: 1.90
Place: 1.
Name: Ruth BEITIA
Birth Date: 01 APR 1979
Nationality:
ESP
Mark: 1.90
Place: 3.
Name: Morgan LAKE
Birth Date: 12 MAY 1997
Nationality:
GBR
Mark: 1.90
Place: 4.
Name: Airinė PALŠYTĖ
Birth Date: 13 JUL 1992
Nationality:
LTU
Mark: 1.90
Place: 4.
Name: Oksana OKUNEVA
Birth Date: 14 MAR 1990
Nationality:
UKR
Mark: 1.90
Place: 4.
Name: Jossie GRAUMANN
Birth Date: 18 MAR 1994
Nationality:
GER
Mark: 1.90
Place: 4.
Name: Yuliia LEVCHENKO
Birth Date: 28 NOV 1997
Nationality:
UKR
Mark: 1.90
Place: 8.
Name: Michaela HRUBÁ
Birth Date: 21 FEB 1998
Nationality:
CZE
Mark: 1.90
Place: 9.
Name: Maryia ZHODZIK
Birth Date: 19 JAN 1997
Nationality:
BLR
Mark: 1.86
Place: 9.
Name: Maruša ČERNJUL
Birth Date: 30 JUN 1992
Nationality:
SLO
Mark: 1.86
Place: 9.
Name: Linda SANDBLOM
Birth Date: 18 OCT 1989
Nationality:
FIN
Mark: 1.86
Place: 9.
Name: Kamila LIĆWINKO
Birth Date: 22 MAR 1986
Nationality:
POL
Mark: 1.86
Place: 9.
Name: Erika FURLANI
Birth Date: 02 JAN 1996
Nationality:
ITA
Mark: 1.86
Place: 9.
Name: Sofie SKOOG
Birth Date: 07 JUN 1990
Nationality:
SWE
Mark: 1.86
Place: 9.
Name: Yuliya CHUMACHENKO
Birth Date: 02 OCT 1994
Nationality:
UKR
Mark: 1.86
Place: 16.
Name: Marie-Laurence JUNGFLEISCH
Birth Date: 07 OCT 1990
Nationality:
GER
Mark: 1.86
Place: 17.
Name: Marija VUKOVIĆ
Birth Date: 21 JAN 1992
Nationality:
MNE
Mark: 1.86
Place: 18.
Name: Serena CAPPONCELLI
Birth Date: 24 JAN 1989
Nationality:
ITA
Mark: 1.86
Place: 19.
Name: Emma GREEN
Birth Date: 08 DEC 1984
Nationality:
SWE
Mark: 1.86
Place: 20.
Name: Ekaterina KRASOVSKIY
Birth Date: 13 JUL 1984
Nationality:
AUT
Mark: 1.81
Place: 21.
Name: Clàudia GURÍ
Birth Date: 01 MAY 1995
Nationality:
AND
Mark: 1.76
Women's Triple Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jenny ELBE
Birth Date: 18 APR 1990
Nationality:
GER
Mark: 14.27
Place: 2.
Name: Kristin GIERISCH
Birth Date: 20 AUG 1990
Nationality:
GER
Mark: 14.26
Place: 3.
Name: Ana PELETEIRO
Birth Date: 02 DEC 1995
Nationality:
ESP
Mark: 14.20
Place: 4.
Name: Kristiina MÄKELÄ
Birth Date: 20 NOV 1992
Nationality:
FIN
Mark: 14.18
Place: 5.
Name: Anna JAGACIAK
Birth Date: 10 FEB 1990
Nationality:
POL
Mark: 14.15
Place: 6.
Name: Paraskevi PAPACHRISTOU
Birth Date: 17 APR 1989
Nationality:
GRE
Mark: 14.12
Place: 7.
Name: Patrícia MAMONA
Birth Date: 21 NOV 1988
Nationality:
POR
Mark: 14.03
Place: 8.
Name: Susana COSTA
Birth Date: 22 SEP 1984
Nationality:
POR
Mark: 13.97
Place: 9.
Name: Jeanine ASSANI ISSOUF
Birth Date: 17 AUG 1992
Nationality:
FRA
Mark: 13.94
Place: 10.
Name: Iryna VASKOUSKAYA
Birth Date: 02 APR 1991
Nationality:
BLR
Mark: 13.85
Place: 11.
Name: Andreea PANȚUROIU
Birth Date: 24 FEB 1995
Nationality:
ROU
Mark: 13.84
Place: 12.
Name: Dana VELĎÁKOVÁ
Birth Date: 03 JUN 1981
Nationality:
SVK
Mark: 13.72
Place: 13.
Name: Dariya DERKACH
Birth Date: 27 MAR 1993
Nationality:
ITA
Mark: 13.69
Place: 14.
Name: Merilyn UUDMÄE
Birth Date: 26 MAR 1991
Nationality:
EST
Mark: 13.55
Place: 15.
Name: Cristina-Ioana BUJIN
Birth Date: 12 APR 1988
Nationality:
ROU
Mark: 13.44
Place: 16.
Name: Ruslana TSYKHOTSKA
Birth Date: 23 MAR 1986
Nationality:
UKR
Mark: 13.31
Place: 17.
Name: Petra KOREN
Birth Date: 30 JUL 1993
Nationality:
SLO
Mark: 13.26
Place: 18.
Name: Neele ECKHARDT
Birth Date: 02 JUL 1992
Nationality:
GER
Mark: 13.22
Women's Shot Put indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Anita MÁRTON
Birth Date: 15 JAN 1989
Nationality:
HUN
Mark: 19.28
Place: 2.
Name: Radoslava MAVRODIEVA
Birth Date: 13 MAR 1987
Nationality:
BUL
Mark: 18.36
Place: 3.
Name: Yuliya LEANTSIUK
Birth Date: 31 JAN 1984
Nationality:
BLR
Mark: 18.32
Place: 4.
Name: Fanny ROOS
Birth Date: 02 JAN 1995
Nationality:
SWE
Mark: 18.13
Place: 5.
Name: Claudine VITA
Birth Date: 19 SEP 1996
Nationality:
GER
Mark: 18.09
Place: 6.
Name: Paulina GUBA
Birth Date: 14 MAY 1991
Nationality:
POL
Mark: 18.00
Place: 7.
Name: Aliona DUBITSKAYA
Birth Date: 25 JAN 1990
Nationality:
BLR
Mark: 17.85
Place: 8.
Name: Jessica CÉRIVAL
Birth Date: 20 JAN 1982
Nationality:
FRA
Mark: 16.84
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Anita MÁRTON
Birth Date: 15 JAN 1989
Nationality:
HUN
Mark: 18.44
Place: 2.
Name: Aliona DUBITSKAYA
Birth Date: 25 JAN 1990
Nationality:
BLR
Mark: 18.13
Place: 3.
Name: Claudine VITA
Birth Date: 19 SEP 1996
Nationality:
GER
Mark: 17.83
Place: 4.
Name: Yuliya LEANTSIUK
Birth Date: 31 JAN 1984
Nationality:
BLR
Mark: 17.81
Place: 5.
Name: Fanny ROOS
Birth Date: 02 JAN 1995
Nationality:
SWE
Mark: 17.76
Place: 6.
Name: Jessica CÉRIVAL
Birth Date: 20 JAN 1982
Nationality:
FRA
Mark: 17.76
Place: 7.
Name: Radoslava MAVRODIEVA
Birth Date: 13 MAR 1987
Nationality:
BUL
Mark: 17.70
Place: 8.
Name: Paulina GUBA
Birth Date: 14 MAY 1991
Nationality:
POL
Mark: 17.62
Place: 9.
Name: Austra SKUJYTĖ
Birth Date: 12 AUG 1979
Nationality:
LTU
Mark: 17.37
Place: 10.
Name: Rachel WALLADER
Birth Date: 01 SEP 1989
Nationality:
GBR
Mark: 17.35
Place: 11.
Name: Viktoryia KOLB
Birth Date: 26 OCT 1993
Nationality:
BLR
Mark: 17.22
Place: 12.
Name: Melissa BOEKELMAN
Birth Date: 11 MAY 1989
Nationality:
NED
Mark: 17.19
Place: 13.
Name: Emel DERELİ
Birth Date: 25 FEB 1996
Nationality:
TUR
Mark: 17.10
Place: 14.
Name: Alina KENZEL
Birth Date: 10 AUG 1997
Nationality:
GER
Mark: 16.97
Place: 15.
Name: Dimitrana SURDU
Birth Date: 12 APR 1994
Nationality:
MDA
Mark: 16.78
Place: 16.
Name: Kätlin PIIRIMÄE
Birth Date: 08 NOV 1995
Nationality:
EST
Mark: 16.29
Place: 17.
Name: Agnieszka MALUŚKIEWICZ
Birth Date: 18 MAR 1989
Nationality:
POL
Mark: 16.15
Place: 17.
Name: Úrsula RUIZ
Birth Date: 11 AUG 1983
Nationality:
ESP
Mark: 16.15
Place: 19.
Name: Olha GOLODNA
Birth Date: 14 NOV 1991
Nationality:
UKR
Mark: 16.06
Place: 20.
Name: Giedrė KUPSTYTĖ
Birth Date: 09 MAR 1992
Nationality:
LTU
Mark: 16.00
Place: 21.
Name: Lenuta BURUEANA
Birth Date: 29 APR 1996
Nationality:
ROU
Mark: 15.45
Women's Pentathlon indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Nafissatou THIAM
Birth Date: 19 AUG 1994
Nationality:
BEL
Mark: 4870
Place: 2.
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 4767
Place: 3.
Name: Györgyi ZSIVOCZKY-FARKAS
Birth Date: 13 FEB 1985
Nationality:
HUN
Mark: 4723
Place: 4.
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 4631
Place: 5.
Name: Nadine BROERSEN
Birth Date: 29 APR 1990
Nationality:
NED
Mark: 4582
Place: 6.
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 4478
Place: 7.
Name: Lecabela QUARESMA
Birth Date: 26 DEC 1989
Nationality:
POR
Mark: 4444
Place: 8.
Name: Yana MAKSIMAVA
Birth Date: 09 JAN 1989
Nationality:
BLR
Mark: 4438
Place: 9.
Name: Lucia SLANIČKOVÁ
Birth Date: 08 NOV 1988
Nationality:
SVK
Mark: 4409
Place: 10.
Name: Bianca SALMING
Birth Date: 22 NOV 1998
Nationality:
SWE
Mark: 4389
Place: 11.
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 4377
Place: 12.
Name: Laura ARTEIL
Birth Date: 09 OCT 1993
Nationality:
FRA
Mark: 4301
Place: 13.
Name: Caroline AGNOU
Birth Date: 26 MAY 1996
Nationality:
SUI
Mark: 4169
Place: 14.
Name: Esther TURPIN
Birth Date: 29 APR 1996
Nationality:
FRA
Mark: 4143
Place: 15.
Name: Hanna HARADSKAYA
Birth Date: 31 JAN 1993
Nationality:
BLR
Mark: 3191
Combined Events
Women's 800m indoor
Combined 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Esther TURPIN
Birth Date: 29 APR 1996
Nationality:
FRA
Mark: 2:24.29
Place:
Name: Caroline AGNOU
Birth Date: 26 MAY 1996
Nationality:
SUI
Mark: 2:23.44
Place:
Name: Lucia SLANIČKOVÁ
Birth Date: 08 NOV 1988
Nationality:
SVK
Mark: 2:15.40
Place:
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 2:10.26
Place:
Name: Bianca SALMING
Birth Date: 22 NOV 1998
Nationality:
SWE
Mark: 2:11.44
Place:
Name: Laura ARTEIL
Birth Date: 09 OCT 1993
Nationality:
FRA
Mark: 2:18.11
Place:
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 2:16.29
Place:
Name: Hanna HARADSKAYA
Birth Date: 31 JAN 1993
Nationality:
BLR
Mark: 2:25.26
Combined 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Györgyi ZSIVOCZKY-FARKAS
Birth Date: 13 FEB 1985
Nationality:
HUN
Mark: 2:15.86
Place:
Name: Nadine BROERSEN
Birth Date: 29 APR 1990
Nationality:
NED
Mark: 2:20.63
Place:
Name: Lecabela QUARESMA
Birth Date: 26 DEC 1989
Nationality:
POR
Mark: 2:16.49
Place:
Name: Yana MAKSIMAVA
Birth Date: 09 JAN 1989
Nationality:
BLR
Mark: 2:16.00
Place:
Name: Nafissatou THIAM
Birth Date: 19 AUG 1994
Nationality:
BEL
Mark: 2:24.44
Place:
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 2:14.13
Place:
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 2:15.08
Combined Events
Women's 60mH indoor
Combined 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Lecabela QUARESMA
Birth Date: 26 DEC 1989
Nationality:
POR
Mark: 8.52
Place:
Name: Lucia SLANIČKOVÁ
Birth Date: 08 NOV 1988
Nationality:
SVK
Mark: 8.60
Place:
Name: Laura ARTEIL
Birth Date: 09 OCT 1993
Nationality:
FRA
Mark: 8.75
Place:
Name: Bianca SALMING
Birth Date: 22 NOV 1998
Nationality:
SWE
Mark: 8.87
Place:
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 8.99
Place:
Name: Yana MAKSIMAVA
Birth Date: 09 JAN 1989
Nationality:
BLR
Mark: 8.85
Place:
Name: Hanna HARADSKAYA
Birth Date: 31 JAN 1993
Nationality:
BLR
Mark: DQ
Combined 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 8.30
Place:
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 8.45
Place:
Name: Györgyi ZSIVOCZKY-FARKAS
Birth Date: 13 FEB 1985
Nationality:
HUN
Mark: 8.47
Place:
Name: Esther TURPIN
Birth Date: 29 APR 1996
Nationality:
FRA
Mark: 8.34
Place:
Name: Nadine BROERSEN
Birth Date: 29 APR 1990
Nationality:
NED
Mark: 8.42
Place:
Name: Caroline AGNOU
Birth Date: 26 MAY 1996
Nationality:
SUI
Mark: 8.61
Place:
Name: Nafissatou THIAM
Birth Date: 19 AUG 1994
Nationality:
BEL
Mark: 8.23
Place:
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 8.45
Combined Events
Women's High Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Laura ARTEIL
Birth Date: 09 OCT 1993
Nationality:
FRA
Mark: 1.63
Place:
Name: Lucia SLANIČKOVÁ
Birth Date: 08 NOV 1988
Nationality:
SVK
Mark: 1.78
Place:
Name: Nadine BROERSEN
Birth Date: 29 APR 1990
Nationality:
NED
Mark: 1.81
Place:
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 1.81
Place:
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 1.87
Place:
Name: Caroline AGNOU
Birth Date: 26 MAY 1996
Nationality:
SUI
Mark: 1.69
Place:
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 1.72
Place:
Name: Esther TURPIN
Birth Date: 29 APR 1996
Nationality:
FRA
Mark: 1.69
Place:
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 1.84
Place:
Name: Hanna HARADSKAYA
Birth Date: 31 JAN 1993
Nationality:
BLR
Mark: 1.81
Place:
Name: Györgyi ZSIVOCZKY-FARKAS
Birth Date: 13 FEB 1985
Nationality:
HUN
Mark: 1.81
Place:
Name: Lecabela QUARESMA
Birth Date: 26 DEC 1989
Nationality:
POR
Mark: 1.78
Place:
Name: Nafissatou THIAM
Birth Date: 19 AUG 1994
Nationality:
BEL
Mark: 1.96
Place:
Name: Yana MAKSIMAVA
Birth Date: 09 JAN 1989
Nationality:
BLR
Mark: 1.87
Place:
Name: Bianca SALMING
Birth Date: 22 NOV 1998
Nationality:
SWE
Mark: 1.81
Combined Events
Women's Long Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Lecabela QUARESMA
Birth Date: 26 DEC 1989
Nationality:
POR
Mark: 5.82
Place:
Name: Bianca SALMING
Birth Date: 22 NOV 1998
Nationality:
SWE
Mark: 5.67
Place:
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 5.86
Place:
Name: Caroline AGNOU
Birth Date: 26 MAY 1996
Nationality:
SUI
Mark: 5.85
Place:
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 6.09
Place:
Name: Laura ARTEIL
Birth Date: 09 OCT 1993
Nationality:
FRA
Mark: 6.14
Place:
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 5.90
Place:
Name: Esther TURPIN
Birth Date: 29 APR 1996
Nationality:
FRA
Mark: 5.88
Place:
Name: Hanna HARADSKAYA
Birth Date: 31 JAN 1993
Nationality:
BLR
Mark: 5.54
Place:
Name: Nafissatou THIAM
Birth Date: 19 AUG 1994
Nationality:
BEL
Mark: 6.37
Place:
Name: Yana MAKSIMAVA
Birth Date: 09 JAN 1989
Nationality:
BLR
Mark: 5.69
Place:
Name: Györgyi ZSIVOCZKY-FARKAS
Birth Date: 13 FEB 1985
Nationality:
HUN
Mark: 6.38
Place:
Name: Nadine BROERSEN
Birth Date: 29 APR 1990
Nationality:
NED
Mark: 6.19
Place:
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 6.41
Place:
Name: Lucia SLANIČKOVÁ
Birth Date: 08 NOV 1988
Nationality:
SVK
Mark: 6.35
Combined Events
Women's Shot Put indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place:
Name: Yana MAKSIMAVA
Birth Date: 09 JAN 1989
Nationality:
BLR
Mark: 14.01
Place:
Name: Nadine BROERSEN
Birth Date: 29 APR 1990
Nationality:
NED
Mark: 14.59
Place:
Name: Lecabela QUARESMA
Birth Date: 26 DEC 1989
Nationality:
POR
Mark: 14.25
Place:
Name: Caroline AGNOU
Birth Date: 26 MAY 1996
Nationality:
SUI
Mark: 13.38
Place:
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 14.14
Place:
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 13.22
Place:
Name: Bianca SALMING
Birth Date: 22 NOV 1998
Nationality:
SWE
Mark: 13.59
Place:
Name: Hanna HARADSKAYA
Birth Date: 31 JAN 1993
Nationality:
BLR
Mark: 13.12
Place:
Name: Lucia SLANIČKOVÁ
Birth Date: 08 NOV 1988
Nationality:
SVK
Mark: 11.30
Place:
Name: Györgyi ZSIVOCZKY-FARKAS
Birth Date: 13 FEB 1985
Nationality:
HUN
Mark: 14.95
Place:
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 13.93
Place:
Name: Laura ARTEIL
Birth Date: 09 OCT 1993
Nationality:
FRA
Mark: 14.46
Place:
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 14.24
Place:
Name: Nafissatou THIAM
Birth Date: 19 AUG 1994
Nationality:
BEL
Mark: 15.29
Place:
Name: Esther TURPIN
Birth Date: 29 APR 1996
Nationality:
FRA
Mark: 12.14
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Broadcast Partner
Broadcast Partner
Preferred Suppliers
Supporting Hotel
Photography Agency