Home
01–03 MAR 2019

European Indoor Championships

Event
Medals & Placing Table
Men's 400m indoor
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Óscar HUSILLOS
Birth Date: 18 JUL 1993
Nationality:
ESP
Mark: 46.31
Place: 2.
Name: Luka JANEŽIČ
Birth Date: 14 NOV 1995
Nationality:
SLO
Mark: 46.60
Place: 3.
Name: Fabrisio SAIDY
Birth Date: 15 JUL 1999
Nationality:
FRA
Mark: 47.07
Place: 4.
Name: Jānis LEITIS
Birth Date: 13 APR 1989
Nationality:
LAT
Mark: 47.36
Place: 5.
Name: Owen SMITH
Birth Date: 07 NOV 1994
Nationality:
GBR
Mark: 47.39
Place:
Name: Karol ZALEWSKI
Birth Date: 07 AUG 1993
Nationality:
POL
Mark: DNS
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Karsten WARHOLM
Birth Date: 28 FEB 1996
Nationality:
NOR
Mark: 45.95
Place: 2.
Name: Tony VAN DIEPEN
Birth Date: 17 APR 1996
Nationality:
NED
Mark: 46.62
Place: 3.
Name: Lucas BÚA
Birth Date: 12 JAN 1994
Nationality:
ESP
Mark: 46.81
Place: 4.
Name: Manuel GUIJARRO
Birth Date: 07 JUL 1998
Nationality:
ESP
Mark: 47.34
Place: 5.
Name: Cameron CHALMERS
Birth Date: 06 FEB 1997
Nationality:
GBR
Mark: 47.83
Place: -
Name: Vitaliy BUTRYM
Birth Date: 10 JAN 1991
Nationality:
UKR
Mark: DQ
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Luka JANEŽIČ
Birth Date: 14 NOV 1995
Nationality:
SLO
Mark: 46.88
Place: 2.
Name: Fabrisio SAIDY
Birth Date: 15 JUL 1999
Nationality:
FRA
Mark: 46.99
Place: 3.
Name: Cameron CHALMERS
Birth Date: 06 FEB 1997
Nationality:
GBR
Mark: 47.18
Place: 4.
Name: Jānis LEITIS
Birth Date: 13 APR 1989
Nationality:
LAT
Mark: 47.34
Place: 5.
Name: Ricky PETRUCCIANI
Birth Date: 30 JUN 2000
Nationality:
SUI
Mark: 47.83
Place: 6.
Name: Liemarvin BONEVACIA
Birth Date: 05 APR 1989
Nationality:
NED
Mark: 47.86
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Óscar HUSILLOS
Birth Date: 18 JUL 1993
Nationality:
ESP
Mark: 47.34
Place: 2.
Name: Owen SMITH
Birth Date: 07 NOV 1994
Nationality:
GBR
Mark: 47.50
Place: 3.
Name: Danylo DANYLENKO
Birth Date: 10 OCT 1994
Nationality:
UKR
Mark: 47.59
Place: 4.
Name: Yavuz CAN
Birth Date: 23 FEB 1987
Nationality:
TUR
Mark: 47.63
Place: 5.
Name: Vít MÜLLER
Birth Date: 31 AUG 1996
Nationality:
CZE
Mark: 47.69
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lucas BÚA
Birth Date: 12 JAN 1994
Nationality:
ESP
Mark: 47.00
Place: 2.
Name: Tony VAN DIEPEN
Birth Date: 17 APR 1996
Nationality:
NED
Mark: 47.32
Place: 3.
Name: Karol ZALEWSKI
Birth Date: 07 AUG 1993
Nationality:
POL
Mark: 47.45
Place: 4.
Name: Carl BENGTSTRÖM
Birth Date: 13 JAN 2000
Nationality:
SWE
Mark: 49.50
Place: 5.
Name: Jan TESAŘ
Birth Date: 26 MAR 1990
Nationality:
CZE
Mark: 86.29
Place:
Name: Cillin GREENE
Birth Date: 12 FEB 1998
Nationality:
IRL
Mark: DNF
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Karsten WARHOLM
Birth Date: 28 FEB 1996
Nationality:
NOR
Mark: 47.05
Place: 2.
Name: Manuel GUIJARRO
Birth Date: 07 JUL 1998
Nationality:
ESP
Mark: 47.33
Place: 3.
Name: Alex HAYDOCK-WILSON
Birth Date: 28 JUL 1999
Nationality:
GBR
Mark: 47.88
Place: 4.
Name: Thomas BARR
Birth Date: 24 JUL 1992
Nationality:
IRL
Mark: 48.22
Place: -
Name: Vitaliy BUTRYM
Birth Date: 10 JAN 1991
Nationality:
UKR
Mark: DQ
Men's 800m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Amel TUKA
Birth Date: 09 JAN 1991
Nationality:
BIH
Mark: 1:47.95
Place: 2.
Name: Mariano GARCÍA
Birth Date: 25 SEP 1997
Nationality:
ESP
Mark: 1:48.09
Place: 3.
Name: Andreas BUBE
Birth Date: 13 JUL 1987
Nationality:
DEN
Mark: 1:48.33
Place: 4.
Name: Joseph REID
Birth Date: 08 MAR 1996
Nationality:
GBR
Mark: 1:48.56
Place: 5.
Name: Lukáš HODBOĎ
Birth Date: 02 MAR 1996
Nationality:
CZE
Mark: 1:49.31
Place: 6.
Name: Erik MARTINSSON
Birth Date: 25 SEP 1996
Nationality:
SWE
Mark: 1:49.39
Place: 7.
Name: Salih TEKSÖZ
Birth Date: 01 JAN 1994
Nationality:
TUR
Mark: 1:49.54
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Christoph KESSLER
Birth Date: 28 APR 1995
Nationality:
GER
Mark: 1:48.62
Place: 2.
Name: Guy LEARMONTH
Birth Date: 20 APR 1992
Nationality:
GBR
Mark: 1:48.98
Place: 3.
Name: Abedin MUJEZINOVIĆ
Birth Date: 02 JUN 1993
Nationality:
BIH
Mark: 1:49.26
Place: 4.
Name: Michał ROZMYS
Birth Date: 13 MAR 1995
Nationality:
POL
Mark: 1:49.35
Place: 5.
Name: Tamás KAZI
Birth Date: 16 MAY 1985
Nationality:
HUN
Mark: 1:49.66
Place: 6.
Name: Conall KIRK
Birth Date: 06 JAN 1996
Nationality:
IRL
Mark: 1:50.50
Place:
Name: Musa HAJDARI
Birth Date: 11 OCT 1987
Nationality:
KOS
Mark: DNS
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Mark ENGLISH
Birth Date: 18 MAR 1993
Nationality:
IRL
Mark: 1:49.38
Place: 2.
Name: Aymeric LUSINE
Birth Date: 13 SEP 1995
Nationality:
FRA
Mark: 1:49.62
Place: 3.
Name: Balázs VINDICS
Birth Date: 28 MAR 1994
Nationality:
HUN
Mark: 1:49.98
Place: 4.
Name: Yevhen HUTSOL
Birth Date: 13 MAY 1990
Nationality:
UKR
Mark: 1:50.29
Place: 5.
Name: Thomas Arne ROTH
Birth Date: 11 FEB 1991
Nationality:
NOR
Mark: 1:50.42
Place: 6.
Name: Robert FARKEN
Birth Date: 20 SEP 1997
Nationality:
GER
Mark: 1:51.02
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Andreas KRAMER
Birth Date: 13 APR 1997
Nationality:
SWE
Mark: 1:48.67
Place: 2.
Name: Filip ŠNEJDR
Birth Date: 16 APR 1995
Nationality:
CZE
Mark: 1:48.71
Place: 3.
Name: Thijmen KUPERS
Birth Date: 04 OCT 1991
Nationality:
NED
Mark: 1:48.72
Place: 4.
Name: Pablo SÁNCHEZ-VALLADARES
Birth Date: 12 NOV 1997
Nationality:
ESP
Mark: 1:48.90
Place: 5.
Name: Zak CURRAN
Birth Date: 17 DEC 1993
Nationality:
IRL
Mark: 1:49.77
Place: 6.
Name: Simone BARONTINI
Birth Date: 05 JAN 1999
Nationality:
ITA
Mark: 1:50.54
Place: 7.
Name: Pol MOYA
Birth Date: 09 DEC 1996
Nationality:
AND
Mark: 1:53.21
Round 1 5
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jamie WEBB
Birth Date: 01 JUN 1994
Nationality:
GBR
Mark: 1:47.96
Place: 2.
Name: Álvaro DE ARRIBA
Birth Date: 02 JUN 1994
Nationality:
ESP
Mark: 1:48.15
Place: 3.
Name: Mateusz BORKOWSKI
Birth Date: 02 APR 1997
Nationality:
POL
Mark: 1:48.82
Place: 4.
Name: Nasredine KHATIR
Birth Date: 30 JAN 1995
Nationality:
FRA
Mark: 1:48.90
Place: 5.
Name: Markus EINAN
Birth Date: 04 FEB 1997
Nationality:
NOR
Mark: 1:49.14
Place: 6.
Name: Richard DOUMA
Birth Date: 17 APR 1993
Nationality:
NED
Mark: 1:50.36
Place: 7.
Name: Žan RUDOLF
Birth Date: 09 MAY 1993
Nationality:
SLO
Mark: 1:51.75
Men's 1500m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Neil GOURLEY
Birth Date: 07 FEB 1995
Nationality:
GBR
Mark: 3:46.63
Place: 2.
Name: Marius PROBST
Birth Date: 20 AUG 1995
Nationality:
GER
Mark: 3:46.93
Place: 3.
Name: Elzan BIBIĆ
Birth Date: 08 JAN 1999
Nationality:
SRB
Mark: 3:47.94
Place: 4.
Name: Adrián BEN
Birth Date: 04 AUG 1998
Nationality:
ESP
Mark: 3:48.24
Place: 5.
Name: Mehdi BELHADJ
Birth Date: 10 JUN 1995
Nationality:
FRA
Mark: 3:48.30
Place: 6.
Name: Yervand MKRTCHYAN
Birth Date: 11 JUN 1996
Nationality:
ARM
Mark: 3:49.25
Place: 7.
Name: Charles GRETHEN
Birth Date: 02 JUN 1992
Nationality:
LUX
Mark: 3:50.42
Place: 8.
Name: Volodymyr KYTS
Birth Date: 15 JAN 1987
Nationality:
UKR
Mark: 3:53.91
Place: 9.
Name: Dorin Andrei RUSU
Birth Date: 30 NOV 1998
Nationality:
ROU
Mark: 3:57.52
Place:
Name: Filip INGEBRIGTSEN
Birth Date: 20 APR 1993
Nationality:
NOR
Mark: DQ
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jakob INGEBRIGTSEN
Birth Date: 19 SEP 2000
Nationality:
NOR
Mark: 3:42.00
Place: 2.
Name: Filip SASÍNEK
Birth Date: 08 JAN 1996
Nationality:
CZE
Mark: 3:42.84
Place: 3.
Name: Robbie FITZGIBBON
Birth Date: 23 MAR 1996
Nationality:
GBR
Mark: 3:43.09
Place: 4.
Name: Simon DENISSEL
Birth Date: 22 MAY 1990
Nationality:
FRA
Mark: 3:43.79
Place: 5.
Name: Karl BEBENDORF
Birth Date: 07 MAY 1996
Nationality:
GER
Mark: 3:45.70
Place: 6.
Name: Nick JENSEN
Birth Date: 17 JUN 1991
Nationality:
DEN
Mark: 3:46.40
Place: 7.
Name: Emanuel ROLIM
Birth Date: 03 JAN 1993
Nationality:
POR
Mark: 3:46.62
Place:
Name: Saúl ORDÓÑEZ
Birth Date: 10 APR 1994
Nationality:
ESP
Mark: DNF
Place:
Name: Ismael DEBJANI
Birth Date: 25 SEP 1990
Nationality:
BEL
Mark: DQ
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Marcin LEWANDOWSKI
Birth Date: 13 JUN 1987
Nationality:
POL
Mark: 3:47.49
Place: 2.
Name: Jesús GÓMEZ
Birth Date: 24 APR 1991
Nationality:
ESP
Mark: 3:47.53
Place: 3.
Name: Samir DAHMANI
Birth Date: 03 APR 1991
Nationality:
FRA
Mark: 3:47.69
Place: 4.
Name: Elliot GILES
Birth Date: 26 MAY 1994
Nationality:
GBR
Mark: 3:48.76
Place: 5.
Name: Paulo ROSÁRIO
Birth Date: 21 APR 1994
Nationality:
POR
Mark: 3:49.32
Place: 6.
Name: Jan FRIŠ
Birth Date: 19 DEC 1995
Nationality:
CZE
Mark: 3:49.59
Place: 7.
Name: Simas BERTAŠIUS
Birth Date: 31 OCT 1993
Nationality:
LTU
Mark: 3:49.90
Place: 8.
Name: Andreas DIMITRAKIS
Birth Date: 08 SEP 1990
Nationality:
GRE
Mark: 3:50.94
Place: 9.
Name: Ferdinand Kvan EDMAN
Birth Date: 12 FEB 1993
Nationality:
NOR
Mark: 3:51.43
Men's 3000m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Jakob INGEBRIGTSEN
Birth Date: 19 SEP 2000
Nationality:
NOR
Mark: 7:51.20
Place: 2.
Name: Andrew BUTCHART
Birth Date: 14 OCT 1991
Nationality:
GBR
Mark: 7:51.28
Place: 3.
Name: Djilali BEDRANI
Birth Date: 01 OCT 1993
Nationality:
FRA
Mark: 7:51.30
Place: 4.
Name: Amos BARTELSMEYER
Birth Date: 25 JUL 1994
Nationality:
GER
Mark: 7:51.35
Place: 5.
Name: Jimmy GRESSIER
Birth Date: 04 MAY 1997
Nationality:
FRA
Mark: 7:51.45
Place: 6.
Name: Jonas LEANDERSON
Birth Date: 26 JAN 1991
Nationality:
SWE
Mark: 7:51.47
Place: 7.
Name: Sam ATKIN
Birth Date: 14 MAR 1993
Nationality:
GBR
Mark: 7:52.12
Place: 8.
Name: Florian ORTH
Birth Date: 24 JUL 1989
Nationality:
GER
Mark: 7:54.59
Place: 9.
Name: Topi RAITANEN
Birth Date: 07 FEB 1996
Nationality:
FIN
Mark: 7:55.71
Place: 10.
Name: Artur BOSSY
Birth Date: 30 APR 1994
Nationality:
ESP
Mark: 7:58.46
Place: 11.
Name: Yegor NIKOLAYEV
Birth Date: 28 APR 1988
Nationality:
ANA
Mark: 8:00.71
Place: 12.
Name: Per SVELA
Birth Date: 19 MAR 1992
Nationality:
NOR
Mark: 8:02.62
Place: 13.
Name: Hlynur ANDRÉSSON
Birth Date: 16 SEP 1993
Nationality:
ISL
Mark: 8:06.97
Place: 14.
Name: John TRAVERS
Birth Date: 16 MAR 1991
Nationality:
IRL
Mark: 8:12.54
Place: 15.
Name: Bram ANDERIESSEN
Birth Date: 01 AUG 1999
Nationality:
NED
Mark: 8:18.30
Place: 16.
Name: Ramazan ÖZDEMIR
Birth Date: 06 JUL 1991
Nationality:
TUR
Mark: 8:20.52
Place:
Name: Dario IVANOVSKI
Birth Date: 15 MAY 1997
Nationality:
MKD
Mark: DNF
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Chris O'HARE
Birth Date: 23 NOV 1990
Nationality:
GBR
Mark: 7:53.39
Place: 2.
Name: Henrik INGEBRIGTSEN
Birth Date: 24 FEB 1991
Nationality:
NOR
Mark: 7:53.80
Place: 3.
Name: Yoann KOWAL
Birth Date: 28 MAY 1987
Nationality:
FRA
Mark: 7:55.42
Place: 4.
Name: Sam PARSONS
Birth Date: 18 JUN 1994
Nationality:
GER
Mark: 7:55.60
Place: 5.
Name: Seán TOBIN
Birth Date: 20 JUL 1994
Nationality:
IRL
Mark: 7:56.27
Place: 6.
Name: Mike FOPPEN
Birth Date: 29 NOV 1996
Nationality:
NED
Mark: 7:57.55
Place: 7.
Name: Robin HENDRIX
Birth Date: 14 JAN 1995
Nationality:
BEL
Mark: 7:58.14
Place: 8.
Name: Benjámin KOVÁCS
Birth Date: 24 JAN 1995
Nationality:
HUN
Mark: 7:59.89
Place: 9.
Name: Sergio JIMÉNEZ
Birth Date: 07 JAN 1995
Nationality:
ESP
Mark: 8:03.58
Place: 10.
Name: Suldan HASSAN
Birth Date: 01 APR 1998
Nationality:
SWE
Mark: 8:05.08
Place: 11.
Name: David PALACIO
Birth Date: 08 JUN 1988
Nationality:
ESP
Mark: 8:07.61
Place: 12.
Name: Andreas VOJTA
Birth Date: 09 JUN 1989
Nationality:
AUT
Mark: 8:09.72
Place: 13.
Name: Uģis JOCIS
Birth Date: 13 SEP 1993
Nationality:
LAT
Mark: 8:09.99
Place: 14.
Name: Benjamin DE HAAN
Birth Date: 27 FEB 1993
Nationality:
NED
Mark: 8:11.57
Place: 15.
Name: Mitko TSENOV
Birth Date: 13 JUN 1993
Nationality:
BUL
Mark: 8:12.45
Place: 16.
Name: Harvey DIXON
Birth Date: 02 NOV 1993
Nationality:
GIB
Mark: 8:14.86
Place: 17.
Name: Ivo BALABANOV
Birth Date: 21 FEB 1997
Nationality:
BUL
Mark: 8:20.31
Men's High Jump indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Andrii PROTSENKO
Birth Date: 20 MAY 1988
Nationality:
UKR
Mark: 2.25
Place: 2.
Name: Sylwester BEDNAREK
Birth Date: 28 APR 1989
Nationality:
POL
Mark: 2.25
Place: 3.
Name: Falk WENDRICH
Birth Date: 12 JUN 1995
Nationality:
GER
Mark: 2.25
Place: 3.
Name: Chris BAKER
Birth Date: 02 FEB 1991
Nationality:
GBR
Mark: 2.25
Place: 3.
Name: Gianmarco TAMBERI
Birth Date: 01 JUN 1992
Nationality:
ITA
Mark: 2.25
Place: 6.
Name: Adrijus GLEBAUSKAS
Birth Date: 20 NOV 1994
Nationality:
LTU
Mark: 2.21
Place: 7.
Name: Alperen ACET
Birth Date: 02 APR 1998
Nationality:
TUR
Mark: 2.21
Place: 8.
Name: Maksim NEDASEKAU
Birth Date: 21 JAN 1998
Nationality:
BLR
Mark: 2.21
Place: 9.
Name: Martin HEINDL
Birth Date: 02 JUN 1992
Nationality:
CZE
Mark: 2.16
Place: 10.
Name: Lukáš BEER
Birth Date: 23 AUG 1989
Nationality:
SVK
Mark: 2.16
Place:
Name: Dmytro DEMYANYUK
Birth Date: 30 JUN 1983
Nationality:
UKR
Mark: NM
Qualification 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Mateusz PRZYBYLKO
Birth Date: 09 MAR 1992
Nationality:
GER
Mark: 2.28
Place: 2.
Name: Tihomir IVANOV
Birth Date: 11 JUL 1994
Nationality:
BUL
Mark: 2.25
Place: 3.
Name: Konstantinos BANIOTIS
Birth Date: 06 NOV 1986
Nationality:
GRE
Mark: 2.25
Place: 4.
Name: Ilya IVANYUK
Birth Date: 09 MAR 1993
Nationality:
ANA
Mark: 2.25
Place: 5.
Name: Matúš BUBENÍK
Birth Date: 14 NOV 1989
Nationality:
SVK
Mark: 2.25
Place: 6.
Name: Andrei SKABEIKA
Birth Date: 11 JUN 1995
Nationality:
BLR
Mark: 2.21
Place: 7.
Name: Dmitriy KROYTER
Birth Date: 18 FEB 1993
Nationality:
ISR
Mark: 2.16
Place: 8.
Name: Norbert KOBIELSKI
Birth Date: 28 JAN 1997
Nationality:
POL
Mark: 2.10
Men's Pole Vault indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Piotr LISEK
Birth Date: 16 AUG 1992
Nationality:
POL
Mark: 5.70
Place: 1.
Name: Emmanouil KARALIS
Birth Date: 20 OCT 1999
Nationality:
GRE
Mark: 5.70
Place: 3.
Name: Sondre GUTTORMSEN
Birth Date: 01 JUN 1999
Nationality:
NOR
Mark: 5.70
Place: 4.
Name: Bo Kanda LITA BAEHRE
Birth Date: 29 APR 1999
Nationality:
GER
Mark: 5.70
Place: 5.
Name: Claudio Michel STECCHI
Birth Date: 23 NOV 1991
Nationality:
ITA
Mark: 5.70
Place: 6.
Name: Georgiy GOROKHOV
Birth Date: 20 APR 1993
Nationality:
ANA
Mark: 5.70
Place: 6.
Name: Melker SVÄRD JACOBSSON
Birth Date: 08 JAN 1994
Nationality:
SWE
Mark: 5.70
Place: 8.
Name: Konstantinos FILIPPIDIS
Birth Date: 26 NOV 1986
Nationality:
GRE
Mark: 5.60
Place: 8.
Name: Paweł WOJCIECHOWSKI
Birth Date: 06 JUN 1989
Nationality:
POL
Mark: 5.60
Place: 10.
Name: Robert SOBERA
Birth Date: 19 JAN 1991
Nationality:
POL
Mark: 5.50
Place: 10.
Name: Axel CHAPELLE
Birth Date: 24 APR 1995
Nationality:
FRA
Mark: 5.50
Place: 12.
Name: Ivan HORVAT
Birth Date: 17 AUG 1993
Nationality:
CRO
Mark: 5.35
Place: 13.
Name: Matěj ŠČERBA
Birth Date: 09 DEC 1998
Nationality:
CZE
Mark: 5.35
Place: 14.
Name: Alioune SENE
Birth Date: 03 FEB 1996
Nationality:
FRA
Mark: 5.35
Men's Long Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Sergey NYKYFOROV
Birth Date: 06 FEB 1994
Nationality:
UKR
Mark: 8.03
Place: 2.
Name: Miltiadis TENTOGLOU
Birth Date: 18 MAR 1998
Nationality:
GRE
Mark: 8.01
Place: 3.
Name: Thobias NILSSON MONTLER
Birth Date: 15 FEB 1996
Nationality:
SWE
Mark: 7.95
Place: 4.
Name: Tomasz JASZCZUK
Birth Date: 09 MAR 1992
Nationality:
POL
Mark: 7.86
Place: 5.
Name: Radek JUŠKA
Birth Date: 08 MAR 1993
Nationality:
CZE
Mark: 7.77
Place: 6.
Name: Eusebio CÁCERES
Birth Date: 10 SEP 1991
Nationality:
ESP
Mark: 7.76
Place: 7.
Name: Strahinja JOVANČEVIĆ
Birth Date: 28 FEB 1993
Nationality:
SRB
Mark: 7.73
Place: 8.
Name: Vladyslav MAZUR
Birth Date: 21 NOV 1996
Nationality:
UKR
Mark: 7.64
Place: 9.
Name: Feron SAYERS
Birth Date: 15 OCT 1994
Nationality:
GBR
Mark: 7.57
Place:
Name: Amund Høie SJURSEN
Birth Date: 16 JAN 1996
Nationality:
NOR
Mark: NM
Place:
Name: Izmir SMAJLAJ
Birth Date: 29 MAR 1993
Nationality:
ALB
Mark: DNS
Place:
Name: Jean-Pierre BERTRAND
Birth Date: 05 NOV 1992
Nationality:
FRA
Mark: NM
Place:
Name: Lamont Marcell JACOBS
Birth Date: 26 SEP 1994
Nationality:
ITA
Mark: NM
Men's Triple Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Nelson ÉVORA
Birth Date: 20 APR 1984
Nationality:
POR
Mark: 16.89
Place: 2.
Name: Max HEß
Birth Date: 13 JUL 1996
Nationality:
GER
Mark: 16.81
Place: 3.
Name: Nazim BABAYEV
Birth Date: 08 OCT 1997
Nationality:
AZE
Mark: 16.81
Place: 4.
Name: Tomáš VESZELKA
Birth Date: 09 JUL 1995
Nationality:
SVK
Mark: 16.78
Place: 5.
Name: Kevin LURON
Birth Date: 08 NOV 1991
Nationality:
FRA
Mark: 16.65
Place: 6.
Name: Simone FORTE
Birth Date: 20 JAN 1996
Nationality:
ITA
Mark: 16.64
Place: 7.
Name: Yoann RAPINIER
Birth Date: 29 SEP 1989
Nationality:
FRA
Mark: 16.55
Place: 8.
Name: Nathan DOUGLAS
Birth Date: 04 DEC 1982
Nationality:
GBR
Mark: 16.48
Place: 9.
Name: Simo LIPSANEN
Birth Date: 13 SEP 1995
Nationality:
FIN
Mark: 16.43
Place: 10.
Name: Levon AGHASYAN
Birth Date: 19 JAN 1995
Nationality:
ARM
Mark: 16.38
Place: 11.
Name: Alexey FYODOROV
Birth Date: 25 MAY 1991
Nationality:
ANA
Mark: 16.28
Place: 12.
Name: Özüpek CAN
Birth Date: 02 FEB 1996
Nationality:
TUR
Mark: 16.28
Place: 13.
Name: Tobia BOCCHI
Birth Date: 07 APR 1997
Nationality:
ITA
Mark: 16.23
Place: 14.
Name: Necati ER
Birth Date: 24 FEB 1997
Nationality:
TUR
Mark: 16.21
Place: 15.
Name: Pablo TORRIJOS
Birth Date: 12 MAY 1992
Nationality:
ESP
Mark: 16.18
Place: 16.
Name: Elvijs MISĀNS
Birth Date: 08 APR 1989
Nationality:
LAT
Mark: 16.16
Place: 17.
Name: Julian REID
Birth Date: 23 SEP 1988
Nationality:
GBR
Mark: 15.93
Place: 18.
Name: Fabrizio DONATO
Birth Date: 14 AUG 1976
Nationality:
ITA
Mark: 15.93
Place:
Name: Adrian ŚWIDERSKI
Birth Date: 27 SEP 1986
Nationality:
POL
Mark: DNS
Men's Shot Put indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Michał HARATYK
Birth Date: 10 APR 1992
Nationality:
POL
Mark: 21.65
Place: 2.
Name: David STORL
Birth Date: 27 JUL 1990
Nationality:
GER
Mark: 21.54
Place: 3.
Name: Tomáš STANĚK
Birth Date: 13 JUN 1991
Nationality:
CZE
Mark: 21.25
Place: 4.
Name: Francisco BELO
Birth Date: 27 MAR 1991
Nationality:
POR
Mark: 20.97
Place: 5.
Name: Bob BERTEMES
Birth Date: 24 MAY 1993
Nationality:
LUX
Mark: 20.70
Place: 6.
Name: Mesud PEZER
Birth Date: 27 AUG 1994
Nationality:
BIH
Mark: 20.69
Place: 7.
Name: Marcus THOMSEN
Birth Date: 07 JAN 1998
Nationality:
NOR
Mark: 20.22
Place: 8.
Name: Nicholas SCARVELIS
Birth Date: 02 FEB 1993
Nationality:
GRE
Mark: 20.13
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Mesud PEZER
Birth Date: 27 AUG 1994
Nationality:
BIH
Mark: 21.08
Place: 2.
Name: Michał HARATYK
Birth Date: 10 APR 1992
Nationality:
POL
Mark: 20.98
Place: 3.
Name: Bob BERTEMES
Birth Date: 24 MAY 1993
Nationality:
LUX
Mark: 20.97
Place: 4.
Name: Tomáš STANĚK
Birth Date: 13 JUN 1991
Nationality:
CZE
Mark: 20.90
Place: 5.
Name: David STORL
Birth Date: 27 JUL 1990
Nationality:
GER
Mark: 20.61
Place: 6.
Name: Marcus THOMSEN
Birth Date: 07 JAN 1998
Nationality:
NOR
Mark: 20.41
Place: 7.
Name: Nicholas SCARVELIS
Birth Date: 02 FEB 1993
Nationality:
GRE
Mark: 20.34
Place: 8.
Name: Francisco BELO
Birth Date: 27 MAR 1991
Nationality:
POR
Mark: 20.31
Place: 9.
Name: Maksim AFONIN
Birth Date: 06 JAN 1992
Nationality:
ANA
Mark: 20.30
Place: 10.
Name: Jakub SZYSZKOWSKI
Birth Date: 21 AUG 1991
Nationality:
POL
Mark: 20.28
Place: 11.
Name: Konrad BUKOWIECKI
Birth Date: 17 MAR 1997
Nationality:
POL
Mark: 20.18
Place: 12.
Name: Tsanko ARNAUDOV
Birth Date: 14 MAR 1992
Nationality:
POR
Mark: 19.86
Place: 13.
Name: Asmir KOLAŠINAC
Birth Date: 15 OCT 1984
Nationality:
SRB
Mark: 19.82
Place: 14.
Name: Leonardo FABBRI
Birth Date: 15 APR 1997
Nationality:
ITA
Mark: 19.71
Place: 15.
Name: Andrei Marius GAG
Birth Date: 27 APR 1991
Nationality:
ROU
Mark: 19.70
Place: 16.
Name: Giorgi MUJARIDZE
Birth Date: 22 MAR 1998
Nationality:
GEO
Mark: 19.46
Place: 17.
Name: Osman Can ÖZDEVECI
Birth Date: 23 AUG 1995
Nationality:
TUR
Mark: 19.13
Place: 18.
Name: Carlos TOBALINA
Birth Date: 02 AUG 1985
Nationality:
ESP
Mark: 19.06
Women's 400m indoor
Semifinal 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Raphaela Boaheng LUKUDO
Birth Date: 29 JUL 1994
Nationality:
ITA
Mark: 52.80
Place: 2.
Name: Justyna ŚWIĘTY-ERSETIC
Birth Date: 03 DEC 1992
Nationality:
POL
Mark: 52.85
Place: 3.
Name: Laura BUENO
Birth Date: 25 MAY 1993
Nationality:
ESP
Mark: 53.05
Place: 4.
Name: Anna RYZHYKOVA
Birth Date: 24 NOV 1989
Nationality:
UKR
Mark: 53.22
Place: 5.
Name: Agnès RAHAROLAHY
Birth Date: 07 NOV 1992
Nationality:
FRA
Mark: 53.43
Place: 6.
Name: Gunta VAIČULE
Birth Date: 09 MAR 1995
Nationality:
LAT
Mark: 53.53
Semifinal 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lea SPRUNGER
Birth Date: 05 MAR 1990
Nationality:
SUI
Mark: 51.90
Place: 2.
Name: Agnė ŠERKŠNIENĖ
Birth Date: 18 FEB 1988
Nationality:
LTU
Mark: 52.33
Place: 3.
Name: Phil HEALY
Birth Date: 19 NOV 1994
Nationality:
IRL
Mark: 53.65
Place: 4.
Name: Iga BAUMGART-WITAN
Birth Date: 11 APR 1989
Nationality:
POL
Mark: 53.83
Place: 5.
Name: Amandine BROSSIER
Birth Date: 15 AUG 1995
Nationality:
FRA
Mark: 54.56
Place: 6.
Name: Ayomide FOLORUNSO
Birth Date: 17 OCT 1996
Nationality:
ITA
Mark: 57.96
Semifinal 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Cynthia BOLINGO
Birth Date: 12 JAN 1993
Nationality:
BEL
Mark: 52.37
Place: 2.
Name: Lisanne DE WITTE
Birth Date: 10 SEP 1992
Nationality:
NED
Mark: 52.38
Place: 3.
Name: Polina MILLER
Birth Date: 09 JUN 2000
Nationality:
ANA
Mark: 52.46
Place: 4.
Name: Eilidh DOYLE
Birth Date: 20 FEB 1987
Nationality:
GBR
Mark: 53.28
Place: 5.
Name: Déborah SANANES
Birth Date: 26 OCT 1995
Nationality:
FRA
Mark: 53.34
Place: 6.
Name: Anita HORVAT
Birth Date: 07 SEP 1996
Nationality:
SLO
Mark: 53.37
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Amandine BROSSIER
Birth Date: 15 AUG 1995
Nationality:
FRA
Mark: 53.40
Place: 2.
Name: Anita HORVAT
Birth Date: 07 SEP 1996
Nationality:
SLO
Mark: 53.53
Place: 3.
Name: Kateryna KLYMYUK
Birth Date: 02 JUN 1995
Nationality:
UKR
Mark: 53.68
Place: 4.
Name: Maja ĆIRIĆ
Birth Date: 07 NOV 1989
Nationality:
SRB
Mark: 53.73
Place: 5.
Name: Zoey CLARK
Birth Date: 25 OCT 1994
Nationality:
GBR
Mark: 53.85
Place: 6.
Name: Salma Celeste PARALLUELO
Birth Date: 13 NOV 2003
Nationality:
ESP
Mark: 55.30
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Iga BAUMGART-WITAN
Birth Date: 11 APR 1989
Nationality:
POL
Mark: 53.17
Place: 2.
Name: Agnès RAHAROLAHY
Birth Date: 07 NOV 1992
Nationality:
FRA
Mark: 53.21
Place: 3.
Name: Amber ANNING
Birth Date: 18 NOV 2000
Nationality:
GBR
Mark: 53.26
Place: 4.
Name: Nadine GONSKA
Birth Date: 23 JAN 1990
Nationality:
GER
Mark: 53.38
Place: 5.
Name: Sophie BECKER
Birth Date: 16 MAY 1997
Nationality:
IRL
Mark: 53.99
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Raphaela Boaheng LUKUDO
Birth Date: 29 JUL 1994
Nationality:
ITA
Mark: 52.99
Place: 2.
Name: Déborah SANANES
Birth Date: 26 OCT 1995
Nationality:
FRA
Mark: 53.05
Place: 3.
Name: Phil HEALY
Birth Date: 19 NOV 1994
Nationality:
IRL
Mark: 53.13
Place: 4.
Name: Tatyana MELNYK
Birth Date: 02 APR 1995
Nationality:
UKR
Mark: 53.39
Place: 5.
Name: Andrea MIKLÓS
Birth Date: 17 APR 1999
Nationality:
ROU
Mark: 53.87
Place: 6.
Name: Evelin NÁDHÁZY
Birth Date: 02 MAR 1995
Nationality:
HUN
Mark: 53.90
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Justyna ŚWIĘTY-ERSETIC
Birth Date: 03 DEC 1992
Nationality:
POL
Mark: 52.64
Place: 2.
Name: Anna RYZHYKOVA
Birth Date: 24 NOV 1989
Nationality:
UKR
Mark: 52.73
Place: 3.
Name: Ayomide FOLORUNSO
Birth Date: 17 OCT 1996
Nationality:
ITA
Mark: 52.75
Place: 4.
Name: Yasmin GIGER
Birth Date: 06 NOV 1999
Nationality:
SUI
Mark: 53.84
Place: 5.
Name: Susanne WALLI
Birth Date: 05 MAY 1996
Nationality:
AUT
Mark: 54.69
Round 1 5
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lea SPRUNGER
Birth Date: 05 MAR 1990
Nationality:
SUI
Mark: 52.46
Place: 2.
Name: Gunta VAIČULE
Birth Date: 09 MAR 1995
Nationality:
LAT
Mark: 52.66
Place: 3.
Name: Laura BUENO
Birth Date: 25 MAY 1993
Nationality:
ESP
Mark: 52.67
Place: 4.
Name: Matilda HELLQVIST
Birth Date: 28 JUL 1993
Nationality:
SWE
Mark: 53.93
Place: 5.
Name: Iveta PUTALOVÁ
Birth Date: 24 MAR 1988
Nationality:
SVK
Mark: 54.19
Round 1 6
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Polina MILLER
Birth Date: 09 JUN 2000
Nationality:
ANA
Mark: 53.03
Place: 2.
Name: Agnė ŠERKŠNIENĖ
Birth Date: 18 FEB 1988
Nationality:
LTU
Mark: 53.14
Place: 3.
Name: Lada VONDROVÁ
Birth Date: 06 SEP 1999
Nationality:
CZE
Mark: 53.29
Place: 4.
Name: Cátia AZEVEDO
Birth Date: 09 MAR 1994
Nationality:
POR
Mark: 53.43
Place: 5.
Name: Eleni ARTYMATA
Birth Date: 16 MAY 1986
Nationality:
CYP
Mark: 53.49
Round 1 7
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Lisanne DE WITTE
Birth Date: 10 SEP 1992
Nationality:
NED
Mark: 52.56
Place: 2.
Name: Cynthia BOLINGO
Birth Date: 12 JAN 1993
Nationality:
BEL
Mark: 52.60
Place: 3.
Name: Eilidh DOYLE
Birth Date: 20 FEB 1987
Nationality:
GBR
Mark: 52.81
Place: 4.
Name: Aauri Lorena BOKESA
Birth Date: 14 DEC 1988
Nationality:
ESP
Mark: 53.45
Place: 5.
Name: Eirini VASILEIOU
Birth Date: 18 MAR 1990
Nationality:
GRE
Mark: 53.66
Women's 800m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Selina BÜCHEL
Birth Date: 26 JUL 1991
Nationality:
SUI
Mark: 2:02.02
Place: 2.
Name: Adelle TRACEY
Birth Date: 27 MAY 1993
Nationality:
GBR
Mark: 2:02.51
Place: 3.
Name: Zoya NAUMOV
Birth Date: 17 JUL 1995
Nationality:
ESP
Mark: 2:03.16
Place: 4.
Name: Sara KUIVISTO
Birth Date: 17 AUG 1991
Nationality:
FIN
Mark: 2:04.24
Place: 5.
Name: Charline MATHIAS
Birth Date: 23 MAY 1992
Nationality:
LUX
Mark: 2:04.73
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Esther GUERRERO
Birth Date: 07 FEB 1990
Nationality:
ESP
Mark: 2:02.95
Place: 2.
Name: Lovisa LINDH
Birth Date: 09 JUL 1991
Nationality:
SWE
Mark: 2:03.38
Place: 3.
Name: Mari SMITH
Birth Date: 14 NOV 1996
Nationality:
GBR
Mark: 2:03.77
Place: 4.
Name: Olha LYAKHOVA
Birth Date: 18 MAR 1992
Nationality:
UKR
Mark: 2:04.22
Place: 5.
Name: Charlotte PIZZO
Birth Date: 10 MAY 1997
Nationality:
FRA
Mark: 2:06.93
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Līga VELVERE
Birth Date: 10 FEB 1990
Nationality:
LAT
Mark: 2:05.37
Place: 2.
Name: Bianca Denisa RĂZOR
Birth Date: 08 AUG 1994
Nationality:
ROU
Mark: 2:05.55
Place: 3.
Name: Hedda HYNNE
Birth Date: 13 MAR 1990
Nationality:
NOR
Mark: 2:05.73
Place: 4.
Name: Síofra CLÉIRIGH BÜTTNER
Birth Date: 21 JUL 1995
Nationality:
IRL
Mark: 2:06.00
Place: 5.
Name: Delia SCLABAS
Birth Date: 08 NOV 2000
Nationality:
SUI
Mark: 2:06.07
Place: 6.
Name: Alexandra ŠTUKOVÁ
Birth Date: 02 JUL 1990
Nationality:
SVK
Mark: 2:06.58
Round 1 4
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Renée EYKENS
Birth Date: 08 JUN 1996
Nationality:
BEL
Mark: 2:03.07
Place: 2.
Name: Shelayna OSKAN-CLARKE
Birth Date: 20 JAN 1990
Nationality:
GBR
Mark: 2:03.50
Place: 3.
Name: Rénelle LAMOTE
Birth Date: 26 DEC 1993
Nationality:
FRA
Mark: 2:03.54
Place: 4.
Name: Eglė BALČIŪNAITĖ
Birth Date: 31 OCT 1988
Nationality:
LTU
Mark: 2:05.06
Place: 5.
Name: Tetyana PETLYUK
Birth Date: 22 FEB 1982
Nationality:
UKR
Mark: 2:05.84
Women's 1500m indoor
Round 1 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Laura MUIR
Birth Date: 09 MAY 1993
Nationality:
GBR
Mark: 4:09.29
Place: 2.
Name: Claudia Mihaela BOBOCEA
Birth Date: 11 JUN 1992
Nationality:
ROU
Mark: 4:09.67
Place: 3.
Name: Maruša MIŠMAŠ
Birth Date: 24 OCT 1994
Nationality:
SLO
Mark: 4:09.81
Place: 4.
Name: Yolanda NGARAMBE
Birth Date: 14 SEP 1991
Nationality:
SWE
Mark: 4:12.16
Place: 5.
Name: Kristina MÄKI
Birth Date: 22 SEP 1991
Nationality:
CZE
Mark: 4:17.19
Place: 6.
Name: Sara KUIVISTO
Birth Date: 17 AUG 1991
Nationality:
FIN
Mark: 4:18.68
Place: 7.
Name: Natalija PILIUŠINA
Birth Date: 22 OCT 1990
Nationality:
LTU
Mark: 4:20.98
Place: -
Name: Katsiaryna KARNEYENKA
Birth Date: 17 MAR 1988
Nationality:
BLR
Mark: DQ
Round 1 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Marta PÉREZ
Birth Date: 19 APR 1993
Nationality:
ESP
Mark: 4:08.05
Place: 2.
Name: Simona VRZALOVÁ
Birth Date: 07 APR 1988
Nationality:
CZE
Mark: 4:08.06
Place: 3.
Name: Ciara MAGEEAN
Birth Date: 12 MAR 1992
Nationality:
IRL
Mark: 4:08.15
Place: 4.
Name: Darya BARYSEVICH
Birth Date: 06 APR 1990
Nationality:
BLR
Mark: 4:08.31
Place: 5.
Name: Anna SILVANDER
Birth Date: 22 JUN 1993
Nationality:
SWE
Mark: 4:11.01
Place: 6.
Name: Jemma REEKIE
Birth Date: 06 MAR 1998
Nationality:
GBR
Mark: 4:13.44
Place: 7.
Name: Özlem KAYA ALICI
Birth Date: 20 APR 1990
Nationality:
TUR
Mark: 4:29.50
Place:
Name: Caterina GRANZ
Birth Date: 14 MAR 1994
Nationality:
GER
Mark: DNF
Round 1 3
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Amela TERZIĆ
Birth Date: 02 JAN 1993
Nationality:
SRB
Mark: 4:16.51
Place: 2.
Name: Sofia ENNAOUI
Birth Date: 30 AUG 1995
Nationality:
POL
Mark: 4:16.78
Place: 3.
Name: Sarah MCDONALD
Birth Date: 02 AUG 1993
Nationality:
GBR
Mark: 4:17.64
Place: 4.
Name: Diana MEZULIÁNÍKOVÁ
Birth Date: 10 APR 1992
Nationality:
CZE
Mark: 4:18.89
Place: 5.
Name: Hanna HERMANSSON
Birth Date: 18 MAY 1989
Nationality:
SWE
Mark: 4:19.88
Place: 6.
Name: Vera HOFFMANN
Birth Date: 02 NOV 1996
Nationality:
LUX
Mark: 4:21.07
Place: 7.
Name: Solange Andreia PEREIRA
Birth Date: 16 DEC 1989
Nationality:
ESP
Mark: 4:24.57
Place:
Name: Luiza GEGA
Birth Date: 05 NOV 1988
Nationality:
ALB
Mark: DNS
Women's 3000m indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Laura MUIR
Birth Date: 09 MAY 1993
Nationality:
GBR
Mark: 8:30.61
Place: 2.
Name: Konstanze KLOSTERHALFEN
Birth Date: 18 FEB 1997
Nationality:
GER
Mark: 8:34.06
Place: 3.
Name: Melissa COURTNEY-BRYANT
Birth Date: 30 AUG 1993
Nationality:
GBR
Mark: 8:38.22
Place: 4.
Name: Alina REH
Birth Date: 23 MAY 1997
Nationality:
GER
Mark: 8:39.45
Place: 5.
Name: Karoline Bjerkeli GRØVDAL
Birth Date: 14 JUN 1990
Nationality:
NOR
Mark: 8:52.12
Place: 6.
Name: Maureen KOSTER
Birth Date: 03 JUL 1992
Nationality:
NED
Mark: 8:56.22
Place: 7.
Name: Eilish MCCOLGAN
Birth Date: 25 NOV 1990
Nationality:
GBR
Mark: 8:59.71
Place: 8.
Name: Celia ANTÓN
Birth Date: 23 JAN 1997
Nationality:
ESP
Mark: 9:00.57
Place: 9.
Name: Viktória WAGNER-GYÜRKÉS
Birth Date: 15 OCT 1992
Nationality:
HUN
Mark: 9:03.56
Place: 10.
Name: Margherita MAGNANI
Birth Date: 26 FEB 1987
Nationality:
ITA
Mark: 9:05.32
Place: 11.
Name: Cristina ESPEJO
Birth Date: 13 OCT 1994
Nationality:
ESP
Mark: 9:06.26
Place: 12.
Name: Nada Ina PAUER
Birth Date: 11 NOV 1986
Nationality:
AUT
Mark: 9:06.75
Place: 13.
Name: Julia VAN VELTHOVEN
Birth Date: 12 MAR 1994
Nationality:
NED
Mark: 9:14.90
Place: 14.
Name: Yolanda NGARAMBE
Birth Date: 14 SEP 1991
Nationality:
SWE
Mark: 9:17.53
Place: 15.
Name: Ophélie CLAUDE-BOXBERGER
Birth Date: 18 OCT 1988
Nationality:
FRA
Mark: 9:19.55
Place: 16.
Name: Lisa HAVELL
Birth Date: 08 SEP 1988
Nationality:
SWE
Mark: 9:22.72
Women's High Jump indoor
Qualification 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Erika KINSEY
Birth Date: 10 MAR 1988
Nationality:
SWE
Mark: 1.93
Place: 2.
Name: Karyna TARANDA
Birth Date: 10 FEB 1999
Nationality:
BLR
Mark: 1.89
Place: 2.
Name: Daniela STANCIU
Birth Date: 15 OCT 1987
Nationality:
ROU
Mark: 1.89
Place: 2.
Name: Maruša ČERNJUL
Birth Date: 30 JUN 1992
Nationality:
SLO
Mark: 1.89
Place: 2.
Name: Imke ONNEN
Birth Date: 17 AUG 1994
Nationality:
GER
Mark: 1.89
Place: 2.
Name: Iryna GERASHCHENKO
Birth Date: 10 MAR 1995
Nationality:
UKR
Mark: 1.89
Place: 7.
Name: Marija VUKOVIĆ
Birth Date: 21 JAN 1992
Nationality:
MNE
Mark: 1.89
Place: 8.
Name: Sofie SKOOG
Birth Date: 07 JUN 1990
Nationality:
SWE
Mark: 1.89
Place: 9.
Name: Elena VALLORTIGARA
Birth Date: 21 SEP 1991
Nationality:
ITA
Mark: 1.89
Place: 10.
Name: Claire ORCEL
Birth Date: 02 DEC 1997
Nationality:
BEL
Mark: 1.85
Place: 11.
Name: Tatiana GUSIN
Birth Date: 26 JAN 1994
Nationality:
GRE
Mark: 1.85
Place: 12.
Name: Ella JUNNILA
Birth Date: 06 DEC 1998
Nationality:
FIN
Mark: 1.85
Place: 13.
Name: Sommer LECKY
Birth Date: 14 JUN 2000
Nationality:
IRL
Mark: 1.75
Qualification 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Mariya LASITSKENE
Birth Date: 14 JAN 1993
Nationality:
ANA
Mark: 1.93
Place: 1.
Name: Yuliia LEVCHENKO
Birth Date: 28 NOV 1997
Nationality:
UKR
Mark: 1.93
Place: 3.
Name: Airinė PALŠYTĖ
Birth Date: 13 JUL 1992
Nationality:
LTU
Mark: 1.93
Place: 4.
Name: Morgan LAKE
Birth Date: 12 MAY 1997
Nationality:
GBR
Mark: 1.93
Place: 4.
Name: Kateryna TABASHNYK
Birth Date: 15 JUN 1994
Nationality:
UKR
Mark: 1.93
Place: 6.
Name: Michaela HRUBÁ
Birth Date: 21 FEB 1998
Nationality:
CZE
Mark: 1.89
Place: 7.
Name: Tonje ANGELSEN
Birth Date: 17 JAN 1990
Nationality:
NOR
Mark: 1.89
Place: 8.
Name: Prisca DUVERNAY
Birth Date: 26 MAY 1991
Nationality:
FRA
Mark: 1.89
Place: 9.
Name: Alessia TROST
Birth Date: 08 MAR 1993
Nationality:
ITA
Mark: 1.85
Place: 9.
Name: Ana ŠIMIĆ
Birth Date: 05 MAY 1990
Nationality:
CRO
Mark: 1.85
Place: 11.
Name: Salome LANG
Birth Date: 18 NOV 1997
Nationality:
SUI
Mark: 1.85
Place: 11.
Name: Bianca SALMING
Birth Date: 22 NOV 1998
Nationality:
SWE
Mark: 1.85
Place: 13.
Name: Jessica KÄHÄRÄ
Birth Date: 01 AUG 2001
Nationality:
FIN
Mark: 1.85
Women's Triple Jump indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Olha SALADUKHA
Birth Date: 04 JUN 1983
Nationality:
UKR
Mark: 14.40
Place: 2.
Name: Susana COSTA
Birth Date: 22 SEP 1984
Nationality:
POR
Mark: 14.28
Place: 2.
Name: Paraskevi PAPACHRISTOU
Birth Date: 17 APR 1989
Nationality:
GRE
Mark: 14.28
Place: 4.
Name: Ana PELETEIRO
Birth Date: 02 DEC 1995
Nationality:
ESP
Mark: 14.15
Place: 5.
Name: Patrícia MAMONA
Birth Date: 21 NOV 1988
Nationality:
POR
Mark: 14.11
Place: 6.
Name: Rouguy DIALLO
Birth Date: 05 FEB 1995
Nationality:
FRA
Mark: 14.10
Place: 7.
Name: Kristiina MÄKELÄ
Birth Date: 20 NOV 1992
Nationality:
FIN
Mark: 14.06
Place: 8.
Name: Naomi OGBETA
Birth Date: 18 APR 1998
Nationality:
GBR
Mark: 13.80
Place: 9.
Name: Iryna VASKOUSKAYA
Birth Date: 02 APR 1991
Nationality:
BLR
Mark: 13.79
Place: 10.
Name: Jeanine ASSANI ISSOUF
Birth Date: 17 AUG 1992
Nationality:
FRA
Mark: 13.74
Place: 11.
Name: Patricia SARRAPIO
Birth Date: 16 NOV 1982
Nationality:
ESP
Mark: 13.67
Place: 12.
Name: Merilyn UUDMÄE
Birth Date: 26 MAR 1991
Nationality:
EST
Mark: 13.40
Place: 13.
Name: Tähti ALVER
Birth Date: 04 DEC 1994
Nationality:
EST
Mark: 13.39
Place: 14.
Name: Diana ZAGAINOVA
Birth Date: 20 JUN 1997
Nationality:
LTU
Mark: 13.36
Place: 15.
Name: Olha KORSUN
Birth Date: 11 NOV 1996
Nationality:
UKR
Mark: 13.33
Place: 16.
Name: Aleksandra NACHEVA
Birth Date: 20 AUG 2001
Nationality:
BUL
Mark: 12.98
Place:
Name: Dovilė DZINDZALETAITĖ
Birth Date: 14 JUL 1993
Nationality:
LTU
Mark: NM
Place: -
Name: Anna KRASUTSKA
Birth Date: 20 JUL 1995
Nationality:
UKR
Mark: DQ
Women's Shot Put indoor
Qualification
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Christina SCHWANITZ
Birth Date: 24 DEC 1985
Nationality:
GER
Mark: 19.09
Place: 2.
Name: Radoslava MAVRODIEVA
Birth Date: 13 MAR 1987
Nationality:
BUL
Mark: 18.85
Place: 3.
Name: Aliona DUBITSKAYA
Birth Date: 25 JAN 1990
Nationality:
BLR
Mark: 18.68
Place: 4.
Name: Klaudia KARDASZ
Birth Date: 02 MAY 1996
Nationality:
POL
Mark: 18.63
Place: 5.
Name: Sara GAMBETTA
Birth Date: 18 FEB 1993
Nationality:
GER
Mark: 18.17
Place: 6.
Name: Alina KENZEL
Birth Date: 10 AUG 1997
Nationality:
GER
Mark: 18.09
Place: 7.
Name: Anita MÁRTON
Birth Date: 15 JAN 1989
Nationality:
HUN
Mark: 18.05
Place: 8.
Name: Fanny ROOS
Birth Date: 02 JAN 1995
Nationality:
SWE
Mark: 17.79
Place: 9.
Name: Dimitrana SURDU
Birth Date: 12 APR 1994
Nationality:
MDA
Mark: 17.65
Place: 10.
Name: Sophie MCKINNA
Birth Date: 31 AUG 1994
Nationality:
GBR
Mark: 17.18
Place: 11.
Name: Viktoryia KOLB
Birth Date: 26 OCT 1993
Nationality:
BLR
Mark: 17.11
Place: 12.
Name: Alena ABRAMCHUK
Birth Date: 14 FEB 1988
Nationality:
BLR
Mark: 16.92
Place: 13.
Name: Olha GOLODNA
Birth Date: 14 NOV 1991
Nationality:
UKR
Mark: 16.91
Place: 14.
Name: Amelia STRICKLER
Birth Date: 24 JAN 1994
Nationality:
GBR
Mark: 16.81
Place: 15.
Name: Emel DERELİ
Birth Date: 25 FEB 1996
Nationality:
TUR
Mark: 16.79
Place: 16.
Name: Frida ÅKERSTRÖM
Birth Date: 29 NOV 1990
Nationality:
SWE
Mark: 16.52
Place: 17.
Name: Úrsula RUIZ
Birth Date: 11 AUG 1983
Nationality:
ESP
Mark: 16.41
Women's Pentathlon indoor
Final
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Katarina JOHNSON-THOMPSON
Birth Date: 09 JAN 1993
Nationality:
GBR
Mark: 4983
Place: 2.
Name: Niamh EMERSON
Birth Date: 22 APR 1999
Nationality:
GBR
Mark: 4731
Place: 3.
Name: Solène NDAMA
Birth Date: 23 SEP 1998
Nationality:
FRA
Mark: 4723
Place: 4.
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 4702
Place: 5.
Name: Laura IKAUNIECE
Birth Date: 31 MAY 1992
Nationality:
LAT
Mark: 4701
Place: 6.
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 4637
Place: 7.
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 4608
Place: 8.
Name: Hanne MAUDENS
Birth Date: 12 MAR 1997
Nationality:
BEL
Mark: 4440
Place: 9.
Name: María VICENTE
Birth Date: 28 MAR 2001
Nationality:
ESP
Mark: 4363
Place: 10.
Name: Eliška KLUČINOVÁ
Birth Date: 14 APR 1988
Nationality:
CZE
Mark: 3518
Place:
Name: Anouk VETTER
Birth Date: 04 FEB 1993
Nationality:
NED
Mark: DNF
Place:
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: DNF
Combined Events
Women's 800m indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Katarina JOHNSON-THOMPSON
Birth Date: 09 JAN 1993
Nationality:
GBR
Mark: 2:09.13
Place: 2.
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 2:09.91
Place: 3.
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 2:10.50
Place: 4.
Name: Solène NDAMA
Birth Date: 23 SEP 1998
Nationality:
FRA
Mark: 2:11.92
Place: 5.
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 2:12.15
Place: 6.
Name: Niamh EMERSON
Birth Date: 22 APR 1999
Nationality:
GBR
Mark: 2:12.56
Place: 7.
Name: Laura IKAUNIECE
Birth Date: 31 MAY 1992
Nationality:
LAT
Mark: 2:14.01
Place: 8.
Name: Hanne MAUDENS
Birth Date: 12 MAR 1997
Nationality:
BEL
Mark: 2:18.47
Place: 9.
Name: María VICENTE
Birth Date: 28 MAR 2001
Nationality:
ESP
Mark: 2:27.00
Place:
Name: Eliška KLUČINOVÁ
Birth Date: 14 APR 1988
Nationality:
CZE
Mark: DNF
Combined Events
Women's 60mH indoor
Combined 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 8.38
Place: 2.
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 8.53
Place: 3.
Name: Niamh EMERSON
Birth Date: 22 APR 1999
Nationality:
GBR
Mark: 8.54
Place: 4.
Name: Hanne MAUDENS
Birth Date: 12 MAR 1997
Nationality:
BEL
Mark: 8.59
Place: 5.
Name: Eliška KLUČINOVÁ
Birth Date: 14 APR 1988
Nationality:
CZE
Mark: 8.74
Place: 6.
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 8.89
Combined 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Solène NDAMA
Birth Date: 23 SEP 1998
Nationality:
FRA
Mark: 8.09
Place: 2.
Name: Katarina JOHNSON-THOMPSON
Birth Date: 09 JAN 1993
Nationality:
GBR
Mark: 8.27
Place: 3.
Name: Laura IKAUNIECE
Birth Date: 31 MAY 1992
Nationality:
LAT
Mark: 8.29
Place: 4.
Name: Anouk VETTER
Birth Date: 04 FEB 1993
Nationality:
NED
Mark: 8.33
Place: 5.
Name: María VICENTE
Birth Date: 28 MAR 2001
Nationality:
ESP
Mark: 8.36
Place: 6.
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 8.45
Combined Events
Women's High Jump indoor
Combined 1
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Katarina JOHNSON-THOMPSON
Birth Date: 09 JAN 1993
Nationality:
GBR
Mark: 1.96
Place: 2.
Name: Niamh EMERSON
Birth Date: 22 APR 1999
Nationality:
GBR
Mark: 1.87
Place: 3.
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 1.84
Place: 4.
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 1.84
Place: 5.
Name: María VICENTE
Birth Date: 28 MAR 2001
Nationality:
ESP
Mark: 1.75
Place: 6.
Name: Eliška KLUČINOVÁ
Birth Date: 14 APR 1988
Nationality:
CZE
Mark: 1.72
Combined 2
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Laura IKAUNIECE
Birth Date: 31 MAY 1992
Nationality:
LAT
Mark: 1.84
Place: 2.
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 1.78
Place: 3.
Name: Solène NDAMA
Birth Date: 23 SEP 1998
Nationality:
FRA
Mark: 1.78
Place: 4.
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 1.75
Place: 4.
Name: Anouk VETTER
Birth Date: 04 FEB 1993
Nationality:
NED
Mark: 1.75
Place: 4.
Name: Hanne MAUDENS
Birth Date: 12 MAR 1997
Nationality:
BEL
Mark: 1.75
Combined Events
Women's Long Jump indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Katarina JOHNSON-THOMPSON
Birth Date: 09 JAN 1993
Nationality:
GBR
Mark: 6.53
Place: 2.
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 6.42
Place: 3.
Name: María VICENTE
Birth Date: 28 MAR 2001
Nationality:
ESP
Mark: 6.33
Place: 4.
Name: Laura IKAUNIECE
Birth Date: 31 MAY 1992
Nationality:
LAT
Mark: 6.33
Place: 5.
Name: Hanne MAUDENS
Birth Date: 12 MAR 1997
Nationality:
BEL
Mark: 6.33
Place: 6.
Name: Niamh EMERSON
Birth Date: 22 APR 1999
Nationality:
GBR
Mark: 6.29
Place: 7.
Name: Solène NDAMA
Birth Date: 23 SEP 1998
Nationality:
FRA
Mark: 6.21
Place: 8.
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 6.15
Place: 9.
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 6.05
Place: 10.
Name: Eliška KLUČINOVÁ
Birth Date: 14 APR 1988
Nationality:
CZE
Mark: 5.94
Place: 11.
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 5.84
Place:
Name: Anouk VETTER
Birth Date: 04 FEB 1993
Nationality:
NED
Mark: DNS
Combined Events
Women's Shot Put indoor
Combined
Place
Name
Birth Date
Nat.
Mark
Place: 1.
Name: Anouk VETTER
Birth Date: 04 FEB 1993
Nationality:
NED
Mark: 15.40
Place: 2.
Name: Eliška KLUČINOVÁ
Birth Date: 14 APR 1988
Nationality:
CZE
Mark: 14.73
Place: 3.
Name: Verena PREINER
Birth Date: 01 FEB 1995
Nationality:
AUT
Mark: 14.32
Place: 4.
Name: Alina SHUKH
Birth Date: 12 FEB 1999
Nationality:
UKR
Mark: 14.28
Place: 5.
Name: Solène NDAMA
Birth Date: 23 SEP 1998
Nationality:
FRA
Mark: 14.23
Place: 6.
Name: Xénia KRIZSÁN
Birth Date: 13 JAN 1993
Nationality:
HUN
Mark: 14.17
Place: 7.
Name: Niamh EMERSON
Birth Date: 22 APR 1999
Nationality:
GBR
Mark: 13.93
Place: 8.
Name: Ivona DADIC
Birth Date: 29 DEC 1993
Nationality:
AUT
Mark: 13.33
Place: 9.
Name: Laura IKAUNIECE
Birth Date: 31 MAY 1992
Nationality:
LAT
Mark: 13.31
Place: 10.
Name: Katarina JOHNSON-THOMPSON
Birth Date: 09 JAN 1993
Nationality:
GBR
Mark: 13.15
Place: 11.
Name: Hanne MAUDENS
Birth Date: 12 MAR 1997
Nationality:
BEL
Mark: 13.04
Place: 12.
Name: María VICENTE
Birth Date: 28 MAR 2001
Nationality:
ESP
Mark: 12.82
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Official Partners
Broadcast Partner
Broadcast Partner
Preferred Suppliers
Supporting Hotel
Photography Agency