Final , Wind: +0.6
Place: 1.
Name: Natalya VORONOVA
Birth Date: 09 JUL 1965
Mark: 11.57
Place: 2.
Name: Simmone Kim JACOBS
Birth Date: 05 SEP 1966
Mark: 11.59
Place: 3.
Name: Etta KESSEBEH
Birth Date: 10 DEC 1965
Mark: 11.72
Place: 4.
Name: Simone SCHUMANN
Birth Date: 19 SEP 1965
Mark: 11.74
Place: 5.
Name: Martina FRANK
Birth Date: 07 FEB 1965
Mark: 11.78
Place: 6.
Name: Ute BECK
Birth Date: 18 JAN 1965
Mark: 11.78
Place: 7.
Name: Fabienne FICHER
Birth Date: 25 APR 1966
Mark: 11.79
Place: 8.
Name: Yelena FYODOROVA
Birth Date: 20 FEB 1966
Mark: 11.84
Semifinal - Heat 1, Wind: -1.9
Place: 1.
Name: Natalya VORONOVA
Birth Date: 09 JUL 1965
Mark: 11.77
Place: 2.
Name: Etta KESSEBEH
Birth Date: 10 DEC 1965
Mark: 11.86
Place: 3.
Name: Simone SCHUMANN
Birth Date: 19 SEP 1965
Mark: 11.88
Place: 4.
Name: Fabienne FICHER
Birth Date: 25 APR 1966
Mark: 11.88
Place: 5.
Name: Silke BORMUTH
Birth Date: 22 APR 1965
Mark: 12.19
Place: 6.
Name: Anna CATALANO
Birth Date: 09 SEP 1965
Mark: 12.24
Place: 7.
Name: Sølvi MEINSETH
Birth Date: 27 MAR 1967
Mark: 12.29
Place: 8.
Name: Regula ANLIKER-AEBI
Birth Date: 12 NOV 1965
Mark: 12.41
Semifinal - Heat 2, Wind: +1.0
Place: 1.
Name: Ute BECK
Birth Date: 18 JAN 1965
Mark: 11.66
Place: 2.
Name: Simmone Kim JACOBS
Birth Date: 05 SEP 1966
Mark: 11.67
Place: 3.
Name: Martina FRANK
Birth Date: 07 FEB 1965
Mark: 11.77
Place: 4.
Name: Yelena FYODOROVA
Birth Date: 20 FEB 1966
Mark: 11.78
Place: 5.
Name: Gisella TROMBIN
Birth Date: 21 OCT 1965
Mark: 11.82
Place: 6.
Name: Muriel LEROY-GALLARDO
Birth Date: 07 JUL 1968
Mark: 11.85
Place: 7.
Name: Manuela FRATTINI
Birth Date: 04 MAY 1966
Mark: 12.00
Place: 8.
Name: Teresa RIONE
Birth Date: 23 MAR 1965
Mark: 12.09
Round 1 - Heat 1, Wind: +0.5
Place: 1.
Name: Ute BECK
Birth Date: 18 JAN 1965
Mark: 11.79
Place: 2.
Name: Martina FRANK
Birth Date: 07 FEB 1965
Mark: 11.80
Place: 3.
Name: Muriel LEROY-GALLARDO
Birth Date: 07 JUL 1968
Mark: 11.96
Place: 4.
Name: Anna CATALANO
Birth Date: 09 SEP 1965
Mark: 12.00
Place: 5.
Name: Manuela FRATTINI
Birth Date: 04 MAY 1966
Mark: 12.01
Place: 6.
Name: Beate BUXBAUM
Birth Date: 07 APR 1966
Mark: 12.23
Round 1 - Heat 2, Wind: +0.9
Place: 1.
Name: Simone SCHUMANN
Birth Date: 19 SEP 1965
Mark: 11.70
Place: 2.
Name: Etta KESSEBEH
Birth Date: 10 DEC 1965
Mark: 11.79
Place: 3.
Name: Yelena FYODOROVA
Birth Date: 20 FEB 1966
Mark: 11.79
Place: 4.
Name: Silke BORMUTH
Birth Date: 22 APR 1965
Mark: 11.95
Place: 5.
Name: Regula ANLIKER-AEBI
Birth Date: 12 NOV 1965
Mark: 12.15
Place: 6.
Name: Sabine TRÖGER
Birth Date: 07 JUN 1967
Mark: 12.16
Place: 7.
Name: Benedikte INDREBØ
Birth Date: 24 MAY 1965
Mark: 12.54
Round 1 - Heat 3, Wind: +1.1
Place: 1.
Name: Natalya VORONOVA
Birth Date: 09 JUL 1965
Mark: 11.48
Place: 2.
Name: Simmone Kim JACOBS
Birth Date: 05 SEP 1966
Mark: 11.60
Place: 3.
Name: Gisella TROMBIN
Birth Date: 21 OCT 1965
Mark: 11.75
Place: 4.
Name: Fabienne FICHER
Birth Date: 25 APR 1966
Mark: 11.78
Place: 5.
Name: Sølvi MEINSETH
Birth Date: 27 MAR 1967
Mark: 12.02
Place: 6.
Name: Teresa RIONE
Birth Date: 23 MAR 1965
Mark: 12.06
Place: 7.
Name: Olive BURKE
Birth Date: 12 SEP 1966
Mark: 12.32